Jump to content
Българският форум за музиканти

Pro Tools


P_A_C_H_O

Recommended Posts

Поздрави, аз моя го чакам, и най вероятно ще го правя на уиндоуса. ТОва, което е най важното според мен е компенсатора за латенцията - имаш ли вече отзиви?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още не съм имал време да тествам ADC-то. Очаквам да гълта много ресурси. Иначе ми разпозна Tascam-a без никакви проблеми и си перкам с него. Хубавото е, че има възможност за Aggregate Device и могат да се навържат няколко интерфейса. Засега не е гръмнал нито веднъж и се държи стабилно, дори и на големи сесии с много плъгини и тракове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте знам, че за много от вас това е проблем който отдавна сте решили ако ви се е случвало това което на мен де :drummer: от скоро си цъкам на Лоджик-а но имам следният проблем правя квото правя и като дам да запише това което съм направил ми го записва от микрофона на компютъра а не от това което излиза от звуковата карта... ще съм ви много благодарен ако ми помогнете за тоя проблем от сумати време търся откаде е това и неможах да се управя. Иначе съм с MacBook pro 13" а не с някакъв хакинтош това имам впредвид благодаря предварително :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си Preferences (global и на Logic) :

Кликни на Apple иконката-->System Preferences-->Sound-->Избираш саундкартата си

Logic-->същия принцип.

Успех. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми имам Audio 8 dj на native instruments с нея мога да си избера през лоджика само самата карта а не кои АУТ искам да ползвам а когато ползвам и нищо не се чува така или иначе а когато ползвам вградената ми звукова карта винаги записва от микрофона :) направо съм се отчаял :ok: прая квото прая на лоджик-а и дотам само аз си го слушам без да мога да го запиша понеже записва от микрофона :rockon:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Logic-->Preferences-->Audio-->Core Audio: в Input device/Output device избираш сауднкартата. :)

 

Или аз не разбирам какво ми обясняваш?

Редактирано от Viara Ivanova
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:ph34r: Вяра,

 

как очакваш да разбереш въпрос зададен от такъв неграмотен човек?

 

Ник...потресен съм от безхаберното и пренебрежителното ти отношение към езика, на който пишеш и говориш!!!!! :):o:D :D Точките са отживелица, а за запетаите да не говорим!!! Научи се да пишеш, но може би е късно!!!

 

Заслужава ли си да ти помогна в случая?

 

Ако спазиш написаното от Вяра, ще може да записваш от Audio 8dj.

Напъни си малко мозъка и мисли.

 

Опция 2:

 

От менюто за Input на аудио трака избери какъв инпут да използва...

Напъни си мозъка и мисли!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Какъв по-точно хардуер трябва да се закупи, за да може да се бачка с Pro Tools? Имам клавир M audio Oxygen, с който пробвах да подкарам PT M Powered 8, но номера не мина за съжаление... А програмата доколкото съм разпитвал е най-добрата за мастеринг на PC.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мастеринга не зависи толкова от това с каква програма се прави колкото от това с какъв хардуер (аудио интерфейс, озвучителни тела и прочие!) и в каква среда е направен (акустично третирана за целта, за някаква друга цел или изобщо без цел или изобщо нетретирана и прочие!) и от това кой го прави (човек с опит и добър слух или не) Тия митове и легенди относно Pro Tools че бил най-доброто за туй и за унуй пътуват из нет и реалното пространства от десетилетия и с повод и без, както и че мастеринг в наши дни вече всеки сам може да си направи в къщи на пц-то с една програмка само и с натискане на един или два бутона! За ерата на мастериране в която изобщо не се е ползвало компютър все по-малко хора са чували или пък за разликите в мастеринга на различни носители (Vinyl, Redbook-CD, audio-DVD, SurroundSound)...

Относно въпроса ти - за да работиш с Pro Tools M-Powered 8 трябва ти аудио интерфейс на M-Audio! За другите версии (LE и HD) ти трябват интерфейси на Digidesign каквито не знам дали все още се предлагат официално (и къде!) тъй като Digidesign са вече част от AVID (както впрочем е и M-Audio!) поради което и Pro Tools 9 е вече не Digidesign Pro Tools а AVID Pro Tools, а и версия 9 е вече съвсем свободна за употреба с всякакъв хардуер!!!!!

За работа със стари версии на M-Powered можеш да намериш инфо за интерфейси тука:

http://www.m-audio.com/index.php?do=products.family&ID=recording

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Каквато и да е, може и вътрешна като Audiophile или DeltaLT! Трябва да е просто на M-Audio само! На линка който постнах има секции и за вътрешни и за външни интерфейси!

Редактирано от abstract iv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

малко да опресня темата...

НОвата версия Протулс 9 си работи перфектно и с RME 9652, естествено като се сложи и iLock...

Заслужава си инвестицията, просто вече можете да работите с любимата си звукова карта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автоматичната компенсация на латенция при външни устройства с RMEто работи ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, системата е сега с RME-то, тествал съм и с M-audio profire 2626....има две стойности - шорт и лонг - до 1024 и до 2048 мисля.

А най гот е ,че контролера Control 24 работи, въпреки че официално са го извадили от съпорта. СЪщото се отнася и за DIGI 002 сериите.Новите ъпдейти на Протулс махат драйверите за старите Digidesign хардуери. Абе като цяло новите собственици от Авид май са решили да погребат Digidesign.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.