Jump to content
Българският форум за музиканти

Pro Tools


P_A_C_H_O

Recommended Posts

Не мисля че ще можеш да го ползваш като аудио интерфейс с Pro Tools, доколкото знам за версия LE и HD се изискват Digidesign интерфейси за M-Powered - M-Audio интерфейс! Би могъл обаче да си ползваш Boss-a ако го свържеш аналогово в обикновенните аудио входове към вече инсталиран съответстващ интерфейс за Pro Tools. Лично мнение само.

Поздрани!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мислех че тая тема е конкретна но явно е " Про Туулс или мечтите на малките хора"

 

Кракнат или некракнат някой въобще работи ли с животното или само си чешете езиците и разправяте как един ваш съсед ви казал че познава някакъв който гледал как трети ядял халва и му казали че било много хубаво ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

free версиите на Про туулс вървят с продуктите на Диджидизайн...

 

единствения вариант е да си намериш мноооооого старата версия 3 или 3."нещо си" която разбира се няма нищо общо с протуулс 7 или 8 било то Емпауърд или ЛЕ версия ...

 

Корпорацията намира начин да накара теб и мен да си платим за софтуеъра

 

П.П: това може би е единствения софтуеър за който съм платил, откакто се занимавам с компютри

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е дали с този емулатор би работила всяка една версия на програмата или само тая която си върви с него. Има хора които работят с про туулс. Даже и на бозицата ХП (което е несериозно според мен). Даже и аз имам версия за М-аудио и съм направил няколко песни с нея, но след като сглупих и го продадох, щото ми трябваше карта за бозата виста 64бит. Но сега ми е интересно дали мога да си го подкарам с аплето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има хора които работят с про туулс. Даже и на бозицата ХП (което е несериозно според мен).

 

Виста или 7-ца по-сериозно ли ти се струва. Не всеки може да си позволи МАС ПРО или нещо такова. В момента правя инвестиция в домашно студио което ми струва до сега 2000 лв като се има предвид 90% от нещата са нисък клас или са купувани 2-ра ръка. За софтуеър не говорим въобще ...

 

мерси за инфото, а колко пари плати

 

Все още не съм платил- чакам да ми ккажат от Алмар че имат вече на склад М-аудио Фаст трак про

за да мога да ползвам Емапуърд версията на туулс-а

 

 

иначе 200-250 може би по малко ако си харесаш някой по-малък интерфейс или PCMCI Карта

Редактирано от peterko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам че питам някакви такива въпроси ама съм малко тъп.Значи, ако си изтегля MAC OS и си я инстална остава само да купя про тоолса, така ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има хора които работят с про туулс. Даже и на бозицата ХП (което е несериозно според мен).

 

Виста или 7-ца по-сериозно ли ти се струва.

 

Как да ти кажа...Просто като го видях на ХП у един човек, който ме покани да запиша едни пиана и ми стана леко смешно, защото като ще работиш с ХП работи с Кюбеис (да речем). Сега много хора сигурно ще ми наскачат. Това си е лично мое мнение и всеки е свободен да работи с каквото си ще. Аз инвестирах в Мак за да мога да работя с Лоджик и Про Туулс. Моето мнение е че тия две програми са създадени за Мак. И поеже съм усетил разликата да се работи с една и съща версия на Боза 7 и на Мак 10.6.2 (ОСЕЗАЕМА/ЧУВАЕМА разлика в Аудио моториката) та за туй така говоря. И пак мое мнение. Мак и съответните програми са за големите риби. Уин и Про туулс са както каза "мечтите на малките хора". И понеже аз съм се примирявал когато работех с Уин със софтуера, който е създаден за УИН та затуй говоря така. И понеже съм от тези "мечти на малките хора" обаче знам че с про туулс и Логжик се работи с Мак, събирах от закуски и така. Дай боже всекиму да успее да усети Про туулс с Мак.

 

Много жега, изпих няколко бири и дано не съм неразбираем и агресивен.

 

След инсталация на мак ти трябва или хардуер или версията с емулатора. Про туулс тръгва само със съответен хардуер. За Про туулс ХД ти трябва маса Диджидизайн. За Про туул Емпауър ти требе да си закупиш звукова карта M-Audio

 

Айде със здраве :thumbdown::hysterical:

Редактирано от martist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич, Мак мисли по съвсем различен начин марак че последните дистрибуции са Линъкс базирани за това. В ХР има бавно ядро но основния + е че е по-стабилна от Виста а седмицата все още я дооправят макар да твърдят че е завършена. И другото е че на една средностатистическа щайга 2GHz 1Gb Ram

програмата върви прилично ... ХР иска много по-малко ресурс сравнение с виста или 7 ...

 

Колкото до МАК - прав си но ако ми купиш ще работя на такъв - в момента пари за мак нямам и работя с квото мога :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мислех че тая тема е конкретна но явно е " Про Туулс или мечтите на малките хора"

 

Кракнат или некракнат някой въобще работи ли с животното или само си чешете езиците и разправяте как един ваш съсед ви казал че познава някакъв който гледал как трети ядял халва и му казали че било много хубаво ...

 

Аз работя с Protools HD 8.0.4 Ако някой се интересува да пита !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

peterko, MacOS не е и никога не е бил базиран на Линукс!

 

И няма нужда да си купуваш Мак, за да работиш с МакОС. Колегата Martist е с РС. :)

И псъщо - Мак съвсем не са толкова по-скъпи, колкото си мислите! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля да си взема Boss ME-25 , процесора разполага с USB и пише,че може да служи като Audio Interface. Въпроса ми е дали ще може да се записва спокойно в Protools, без наличието на отделни audio interface, от тези които са на Digidesign или M-audio. Ако ще работи, ще има ли проблеми с latency-то ? Допълнително, знам, че има различни версии нa Protools (LE,M-Powered и т.н.), коя ще е най-подходящата за работа с Boss ME-25 (ако ще работи въобще) ?

 

Поздрави

 

 

Този процесор върви в комплект със СонарЛЕ, така че може него да ползваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де. Аз си купих M-audio Fast Track Pro. Kой е най-последния и най-пълния Pro Tools, който да е M-powered? И колко мега- или гига-байта е пакета, че да не стават грешки? Мерси предварително! :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.