Jump to content
Българският форум за музиканти

МАНИФЕСТ


DILETANT

Recommended Posts

Бях я пропуснал тази тема. Да, практиката това показва, верни са тия работи поне около 90%. Само за хъмбъкерите малко не е съвсем така, но е въпрос на вкус.

Приятно ми беше да прочета такива неща. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 68
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не е съвсем така, ама си е почти така. Просто синглите ОБИКНОВЕНО имат повече звън и яснота от large size хъмбъкерите.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, то не случайно HSS е любима комбинация на много хора :). Има и от двете.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

евала за темата и превода :)

 

Има доста верни неща, няма какво да спориме.

 

 

Аз пък си предпочитам конфигурацията SSS, защото съм почитател на чистия тон, особено на този който вади нек адаптера на стратокастера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя манифест звучи уж като съвети за по-начинаещи - какви грешки да не допускат. Но като се замисля, аз повечето от тези неща ги знам от собствен опит (тук са просто добре формулирани). А ако ги бях прочел преди доста време, повечето от точките нямаше да им обърна внимание. Искам да кажа,че с годините човек сам достига до тия синтезирани изводи. Но докато е млад, трябва да пробва, за да се убеди в правотата им. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До голяма степен съм съгласен с написаното, но ш никакъв случай не напълно. Мисля, че авторът, очевидно свирач с опит, гледа на нещата само от собствената си камбанария.

 

1. По-голямата част от китаристите свирят с усилватели, които са твърде мощни. Ако ламповият Ви усилвател не е усилен на повече от 5 или 6 през по-голяма част от времето, значи не използвате оптималните му възможности. Повечето хора не осъзнават, че "малък" 15-ватов лампов усилвател е доста силен. Разбира се, може да ви потрябва онази 100-ватова глава за следващият фестивал на открито пред 120 000 души, на който свирите... но така или иначе, ще се наложи да озвучите усилвателя. И от колко силен звук се нуждаете на сцената? Така е то.

 

По принцип е така, но от мощен усилвател, с помоща на педали, мове да се изкара много добър звук и то съвсем тихо. Наистина усливателя може би е направен за друго, но не всички свирим блус на чистия канал на ампа през цялото време :thumbs_up:

2. Да звучиш добре е за предпочитане пред това да звучиш "точно като" някой известен изпълнител. Добър чист звук, добър блусов звук и добър звук за сола е всичко, от което в действителност се нуждаете. Пак можете да си свирите онази песен на Сантана, без да имате PRS, включен в Boogie. Така е то

 

С това тук въобще не мога да се съглася. Половината от саундовете, които използвам се правят по съвсем друг начин. Авторът пак си говори за чисто рок винтидж контекст.

 

3. Купуването на ефекти е най-неефективният начин да подобрите звука си. Повечето от тях ще престанете да използвате, след като първоначалната тръпка си отиде (а тя не продължава дълго). Най-честото изключение от това е един приличен дисторшън. Така е то.

 

Купуването на ефекти има за цел да разшири саундовите ни възмовности, а не да подобри саунда. Но по принцип, човека си е прав

 

4. Признайте си, наистина нямате нужда от един-два дисторшън/оувърдрайв/фъз камиончета. Така е то.

 

Не, имам много и продължавам да си купувам, всички са различни :band1:

 

С 5 и 6 съм напълно съгласен :yes:

 

7 е колкото вярно, толкова и субективно

 

С 8 съм напълно съгласен

 

9 – да

 

10. Всеки предусилвател, лампов или транзисторен, ще бръмчи като муха, когато е намален. Не ми пука дали става въпрос за Matchless Hotbox, Boogie V-Twin или каквото и да било, предусилвателя бръмчи, освен ако не се използва умерено с "горещ" пауър-амп. Така е то.

 

Зависи от ампа, използвания гиър, стила и уменията на настройващият/свирещият

 

11. Когато се използва с добър пауър-амп, един добър транзисторен предусилвател, или "камионче" от високо качество може да звучи толкова жизнено, колкото и един добър предусилвател. Така е то.

 

Абсолютно според мен

 

12. Дигиталното моделиране не е само мода, която бързо ще отмине. Транзисторите все повече и повече ще се приближават до звученето на лампите и пазарната им ниша ще се увеличи. Така е то.

 

И аз мисля така, отдавна, но за сега лампите се държат

 

13

 

14. Повечето джаз-китаристи и по-добрите кънтри- кънтри китаристи могат да отнесат повечето рок-китаристи. Свиренето през смяната на акорди е хубаво нещо. Така е то.

 

А какво става, когато някай накара същите да свирят рок :cheers2:

 

15

 

Определено да

 

16 да и то с добра причина

17. Правилото на $800. При китарите с плътно тяло получавате това, за което си плащате (при нормални цени) до около $800. След това, качеството продължава да се покачва заедно с цената, но не толкова правопропорционално. Казано другояче, тези допълнителни 10% качество ви струват адски скъпо. Така е то

 

Да

 

18. Китарният и усилвателният пазар се доминират от по-евтините модели. Най-скъпите доставят най-голямо удоволствие да се обсъждат. Само че повечето изпълнители са имитатори, които си свирят вкъщи с евтина апаратура. Така е то.

Да

 

19. Ако сте били в китарен форум достатъчно дълго, за да си спомняте кой е Dave Zhirsky; или познавате Kensky, Hecubus, Dot Neck, Tyr, Bladerunner или знаете истинското ми име; ако помните, когато John Ou спря да пише за известно време; ако някога сте написали постинг, оплаквайки се от молби за китарни таблатури или твърде много Epiphone срещу Gibson теми; или ако всъщност прочетохте всичко това, май трябва повечко да свирите и по-малко да се мотаете из форумите. Така е то.

 

Не, форумите са за мотаене в тях, за свирене винаги има време, ако има желание.

 

20. не е от моята компетенция

 

 

 

п.п. Моето мнение си е само мое, произхожда от моята практика, не е универсална истина като на автора :lol:

 

п.п. Сори за гре6ките минах на Виста, фонетичния е ко6мар

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.