Jump to content
Българският форум за музиканти

МАНИФЕСТ


DILETANT

Recommended Posts

  • Отговори 68
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Според мен в МАНИФЕСТА става въпрос за изсвирени сола на концерт както например има drum solo, bass solo, keyboard solo и т.н., които биха досадили на публиката, а не става въпрос за инструментални композиции и за инструментални албуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен в МАНИФЕСТА става въпрос за изсвирени сола на концерт както например има drum solo, bass solo, keyboard solo и т.н., които биха досадили на публиката, а не става въпрос за инструментални композиции и за инструментални албуми.

... ми не е указано такова нещо. Ма дори и така да е!!!

Нужно ли е пак да споменавам имена!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм напълно съгласен - не съм фен на дългите сола. Да не говорим, че в някои песни няма нужда от никакви :) Ааа, и 3 минути са много :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те са известни с първите 3 минути от песните си :green:

Точно! :rolleyes:

"3 тона, но на място!" - нали така е казал Ерик Клептън :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно!   :rolleyes:

"3 тона, но на място!" ...

Срамиш Nick-а си!!! :)

:green:

Не бе, аз само изказвам най-разпространената теза! :D

Иначе ОПРЕДЕЛЕНО нямам нищо против въздългичките солца... :violin:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоз дет го е писал манифеста не го познавам, но ми прилича на блусар... и се кефи на пауъра от изджаскан акорд на чиста китара през лампа и сигурно овердрайва му идва в повечко.

Не може без процесор, или без 4 камиончета, или без китарни модули, да изкараш звук от една китара на един концерт със 15 песни с по 3 чисти атмосверни теми и 5 здрави в парче. Иначе като за пънк, блус и джаз... оооо йе! Само един усилвател да ти прави 55-80% от звука.. е тва е тъпизъм. Звук на кво? На 2 теми от песента.. и после? Ползваш реверберацията на Ройал Албърт Хол... хех..

В китарния звук няма манифести. Ако се спазваха правила, нямаше да има Металика, Корн, Рамщайн... Всичко е индивидуално и въпрос на вкус...(казало кучето и си облизало дупето).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоз дет го е писал манифеста не го познавам, но ми прилича на блусар... и се кефи на пауъра от изджаскан акорд на чиста китара през лампа и сигурно овердрайва му идва в повечко.

Не може без процесор, или без 4 камиончета, или без китарни модули, да изкараш звук от една китара на един концерт със 15 песни с по 3 чисти атмосверни теми и 5 здрави в парче. Иначе като за пънк, блус и джаз... оооо йе! Само един усилвател да ти прави 55-80% от звука.. е тва е тъпизъм. Звук на кво? На 2 теми от песента.. и после? Ползваш реверберацията на Ройал Албърт Хол... хех..

В китарния звук няма манифести. Ако се спазваха правила, нямаше да има Металика, Корн, Рамщайн... Всичко е индивидуално и въпрос на вкус...(казало кучето и си облизало дупето).

Глупости!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое са глупости, че не разбрах?

Най-голямата глупост е да се кланяш на правила и кумири... А пък умирам си когато тоя някой е известно име и след него всички повтарят: вярно е, вярно е.. ярно е..

Помисли само, ако трябва да изсвриш една песен с кви ли не мотиви, шарена, как ще стане тва само с един дисторжън? У вас... на репетиция... на концерт? Различно е.

Кви са тия съвети за усилвателя, че трябва да е добър? Щото и най-яката китара щяла да се изгуби... Ами ние да не сме малоумни бе.. като си купуваме кубе да не ходим с банани в ушите? Лариус 20??? Беше това.. преди 15 год, когато и единствените китари бяха КРЕМОНА. Ако видя сега някой да се опитва да си прави звук за концерт или студио с тази комбинация, ще стана трамвай и ще возя цяла София. Сега обикаляш, избираш, броиш си по 5 пъти парите в джоба.

А като отида в музикална къща ФАКТОР и като ми прехвалят един скъп джазменси усилвател ФЕНДЕР, ми иде да ги завра в апаратурата на КОРН и СЛИПКНОТ, ама отзад, щото там ще им е по-меко!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое са глупости, че не разбрах?

Най-голямата глупост е да се кланяш на правила и кумири... А пък умирам си когато тоя някой е известно име и след него всички повтарят: вярно е, вярно е.. ярно е..

Помисли само, ако трябва да изсвриш една песен с кви ли не мотиви, шарена, как ще стане тва само с един дисторжън? У вас... на репетиция... на концерт? Различно е.

Кви са тия съвети за усилвателя, че трябва да е добър? Щото и най-яката китара щяла да се изгуби... Ами ние да не сме малоумни бе.. като си купуваме кубе да не ходим с банани в ушите? Лариус 20??? Беше това.. преди 15 год, когато и единствените китари бяха КРЕМОНА. Ако видя сега някой да се опитва да си прави звук за концерт или студио с тази комбинация, ще стана трамвай и ще возя цяла София. Сега обикаляш, избираш, броиш си по 5 пъти парите в джоба.

А като отида в музикална къща ФАКТОР и като ми прехвалят един скъп джазменси усилвател ФЕНДЕР, ми иде да ги завра в апаратурата на КОРН и СЛИПКНОТ, ама отзад, щото там ще им е по-меко!!

Не им го завирай на Фактор-ците - готини са! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, леле, колко брутален бил тоя minddwell, бе!

 

След като най-голямата глупост е да се кланяш на правила и кумири, що цялата ви група е облечена в черно, ходите с ластични дънки и умирате да си боядисате лицата като мъртъвци? :)

 

 

Minddwell: "А като отида в музикална къща ФАКТОР и като ми прехвалят един скъп джазменси усилвател ФЕНДЕР, ми иде да ги завра в апаратурата на КОРН и СЛИПКНОТ, ама отзад, щото там ще им е по-меко!!"

 

Виждам също, че си и редовен посетител на муз. магазини в София. Във Факотр-а аз лично никога не съм виждал усилватели Фендер и макар че за миналото може и да не съм прав, то днес Фактор със сигурност нямат нищо общо с кит. усилватели от тази марка.

 

Minddwell: "Не може без процесор, или без 4 камиончета, или без китарни модули, да изкараш звук от една китара на един концерт със 15 песни с по 3 чисти атмосверни теми и 5 здрави в парче."

 

Ами, определено, ако си мислиш, че някъде ще те пуснат да изсвириш 15 песни целия изографисан и избиващик детскик комплекскик в стилик здравик атмосферик, то аз искрено ти съчувствам и те моля да приемеш моите най-сърдечни по-здрави.

 

:wall: :killyou:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак се сдъвкахте-дайте по кротко,де!!!

 

Ребята-давайте жить дружно ! ! !

Е казал един мил котарак навремето...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.