Jump to content
Българският форум за музиканти

Музикалния бизнес и защо не ставаме ....


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Отговори 332
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Вече не толкова често следя предаването на Васко Кръпката и за съжаление все по-рядко попадам на групи, които могат да предложат някакво задоволително (не говоря за блестящо) ниво.Да не говоря за разсъжденията им.

То е едно оплакване, то е едно мрънкане, все някой им е виновен, все миризмата им идва от съседската градина.

И да видите какво е наглост - група с половин авторска песен, тръгнали да ми реват, че няма кой да ги продуцира, че нямало кой да им издаде албумчето...

 

Както казва представител на една сравнително нова банда:

И аз не харесвам много неща, но трябва ли да седна и да се оплаквам постоянно? Няма смисъл! Губене на време и енергия, които предпочитам да влагам другаде!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво е наглост - група с половин авторска песен
е кой ги е пуснал в предаването?

По темата съм на едно мнение с Емо от Алейсин,но си е мъка да събереш такива хора,се има кой да се прави на звезда,да идва с половин-един час закъснение на платена! репетиция..

В булгаристан клатикурците преобладават,щот така са научени от шибания соц,ма само с крадене и лежане не става..Ако искаш да си някой трябва яко работа ..и терминал 1 летище София :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:punk_guitar: Като не ставаме за музиканти, ставаме бръснари! :ok: Току-що се връщам от бръснарницата. Едно леко мъжко подстригване - 7лв за 3-4 минути, т.е. по 2лв на минута = 120лв на час. Урок по китара(или друго) от 8 до 25лв/ч(по изключение и повече). Защо не ставаме ли...? Ами, защото не сме бръснари през свободното си време! :hysterical:

П.П. Започвам курсове! :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.webcafe.bg/id_1528728050_Za_kak...o_nyamate_topki?

Не знам дали сте го чели, но на мен ми направи впечатление, че е много близко до реалната картинка (поне според моята призма де).

Редактирано от Pandemonium
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.webcafe.bg/id_1528728050_Za_kak...o_nyamate_topki?

Не знам дали сте го чели, но на мен ми направи впечатление, че е много близко до реалната картинка (поне според моята призма де).

Ами има го - ето тук - http://forum.muzikant.org/index.php?showto...5&start=435

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Дали българинът страда от хронично заложени комплекси и завист?

Дали тази национална обидчивост неумело прикрита под демонстрираща скромност маска е национална черта?

 

Аз нямам директни впечатления от манталитета зад граница, но считам гореспоменатите признаци за основен източник на всичките ни проблеми.В България звездите на музикалния (и не само) небосклон са псевдо, защото се занимават с дребнавости.

 

Давам примери:

 

1.Вчера в "шоу" Байландо беше вечер на Лили Иванова.Слушах телевизора докато си шпакловах една врата вкъщи.

Направи ми впечатление как "звездното" жури от Кеца и Йорданка бяха изключително пестеливи откъм суперлативи към "примата на българската естрада".Нито веднъж не споменаха клишето, че е трудна за пеене певица, а когато искаха да отбележат, че задачата на певците не е лека - те пак се позоваваха на композитори, но не и на качествата на оригиналната изпълнителката (Баба Лили).

Извод - завист.

 

п.с. - не харесвам творчеството и личноста на Лили, но се старая да съм обективен;

 

2. Група Епизод - в сайта си пишат как на дата Х България влиза в Европейското членство и забележете само ден след това Европа обявява група Епизод за най-успешната БГ-група.

Извод - психологически комплекс (или умре циганката дето ме фалеше).

 

Всеки от вас може да даде подобни примери за известни и незнайни изпълнители.

 

Ето затова не ставаме.

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Завистта, комплексите и дребнавостите са следствие, а не първопричина за това, че не ставаме и не са национална черта, а хронична и придобита болест!(според мен)

Поради някаква неизяснена(а, дали?) първопричина "не ставаме", а последствията са тези описани от теб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мене причината е следната...

 

За да се стигне до там да сме хронично болни по отношение на завистта и злобата се дължи до голяма степен на гордостта

 

За никой не е тайна, че българите сме страшно талантливи във всяка една област. Проблемъ е там че когато си много талантлив много лесно можеш да допуснеш гордостта да ти съсипе таланта.Защо? Ами защото според мене всичко което човек притежава трябва да го дава на другите с любови смирение. Целта трябва да бъде да направим този изпълнен с лоши неща свят по-добър, само че когато се мислиш, че си голяма работа в един момент можеш лесно да паднеш и тези които някога си презирал едва ли не да те надминат и така да се озлобиш още повече И това нещо се превръща в един омагосан кръг.

 

В България смятам , че се подобряват нещата но смятам, че има едно такова отношение че например ако се спънеш и паднеш на тротоара, другите непременно ще ти се смеят и ще те мислят за простак. Като, че ли не искаме да признаем слабостите си, защото бихме изглеждали смешни в очите на другите. Както пише в светото писание " Отмъхни първо гредата от своето си око преди да махаш песъчинката в окото на приятеля си".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Slacoth

...1.Вчера в "шоу" Байландо беше вечер на Лили Иванова.Слушах телевизора докато си шпакловах една врата вкъщи.

Направи ми впечатление как "звездното" жури от Кеца и Йорданка бяха изключително пестеливи откъм суперлативи към "примата на българската естрада".Нито веднъж не споменаха клишето, че е трудна за пеене певица, а когато искаха да отбележат, че задачата на певците не е лека - те пак се позоваваха на композитори, но не и на качествата на оригиналната изпълнителката (Баба Лили).

Извод - завист.

 

Хм...

Няма да мога да си замълча... Когато обсъждаш трудностите за пеене на една песен, па било то и на Лили Иванова (и какво им е трудно ще попитам аз??естрадни песни, даже и "фестивалните" и не са по-трудни от на Йорданка Христова1, Маргарита Хранова или пък Паша Христова - е ТЕ там вече можем да говорим за предизвикателства и трудности...) не е логично да се подчертава че тя е "трудна за пеене певица"...а че песента е трудна за пеене- и това е поради изискван диапазон, качества на гласа все неща свързани с мелодията, хармонията и ритъма на парчето...които НЕ са свързани с Лили Иванова(изпълнителя), а с композитора и аранжора...

 

Освен това от всички български певци точно Йорданка Христова да обвиняваш в завист е нелепо и обидно!!

Извинете за офтопика.

 

----------------------------

1Hарочно съм използвала различен шрифт и различен цвят, за да подчертая различността на тези певици!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен това от всички български певци точно Йорданка Христова да обвиняваш в завист е нелепо и обидно!!

 

1. Никого не обвинявам, само констатирам.

2. Цялата ни естрада е изкуствено подържана през цялото време.

 

Още много мога да пиша, но не искам да ставам груб, нито пък ми се занимава с глупости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Вяра че то е всеобща тайна че двете певици не се долюбват много и то от години,може би от женска суета.Не можеда се отрече обаче че и двете са много добри изпълнителки.С две думи характери.Но за завист едва ли става дума в случея с Байландо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох темата. Ето пет стотинки и от мен.

Стига с оплаквания и мрънкане. Чалгата била виновна, публиката, радиостанциите и гадните мениджъри. :crying:

 

Ако искаш да предизвикаш интерес - свири нещо ново, оригинално, което никой не го прави. И най-важното - свири го качествено. :)

 

Когато се появи Милена - нямаше друга като нея. Затова успя.

Същото важи за "Контрол" и "Ъ малък". Имаха свой стил и веднага се познаваха.

Последният пробив в музиката в България беше първият албум на УЙкеда в края на 90-те. Светкавичен успех.

Оттогава вече десет години тук няма интересни групи. Нито една. :thumbs_up:

 

Всички или подражават или свирят нещо съвсем тъпо и гъгниво.

Затова предпочитам да слушам западна музика. Оригиналът е по-качествен от копието.

 

Всеки втори китарист в България е Малмстин или Сатриани. Е и? Кой ги знае и цени? Ценят се оригиналните Малмстин и Сатриани.

 

Единственият български китарист, който беше оригинален, бе циганинът Бисер Рачев, който в началото на 90-те се опита да смеси фолка с метъл-рок. Имаше успех, но след това се скурви и се провали.

 

Бъдете оригинални, търсете нови пътища и свирете непрекъснато, повишавайки нивото на майсторството. Тогава към вас ще име интерес. Интернетът и компютърните технологии вече позволяват да се записва евтино и продуктът да достига до всички краища на света.

Това е положението. :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох темата. Ето пет стотинки и от мен.

Стига с оплаквания и мрънкане. Чалгата била виновна, публиката, радиостанциите и гадните мениджъри.

........................................................

Това е положението. :punk_guitar:

Мда, за всичко си прав, но тука вече има и още нещо - понеже музиката е сценично изкуство, важно е и предствянето, визията, трябва си добър мениджмънт... Но основното е точно това - не е проблем да се създаде и запише продукт и не е проблем да го пуснеш в нета, където може всички да го чуят. Дали ще го чуят, зависи от това, как ще го поднесеш, за да попаднат хората на него в нета, а дали ще го харесат, това е отделен въпрос. Но стига вече с оплакванията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оттогава вече десет години тук няма интересни групи. Нито една. :icon_shithappens:

Това е абсолютно невярно. Последните 10 години има супер много интересни и оригинални групи, просто няма издател, които да ги представи на широката публика, да се въртят непрестанно и да добият национален статут. Всичко е ъндърграунд и въпросните групи се знаят от има-няма 5000 човека. Бях чел интервю на Ерол, в което казва, че когато излиза Боби има период, в който парчето се върти на всеки 7 минути по различна радиостанция. Сега такива филми няма... Освен това смятам, че всички проекти на Нуфри са супер интересни и заслужават комерсиален успех, но такъв няма...

Не ми се редят интересните според мен групи, но не всичко е копи-пейст, въпреки че поне 80% влиза в тая категория...

П.П. Ето и интервюто на Ерол...

http://www.webcafe.bg/id_1384564302

Редактирано от pampi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.