Jump to content
Българският форум за музиканти

Toontrack's Superior/EZdrummer


karapetkov

Recommended Posts

точно за тва магаре иде реч.изглежда под напора на моя мързел съм пропуснал да го разбера.благодаря много,ще проверя.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мегатон,човече благодаря ти много.надявах се да е по скоро,но и това не е никак зле.благодаря отново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Тази тема е старичка, но е подходяща за това, което искам да споделя. Тъй като ми бе малко каша в главата относно продуктите DFH, днес се поразтърсих из нета и мисля, че разбрах кое какво точно е. Моля ако има някакви грешки да ме поправите...

 

1. Всички се продават от компанията East West.

2. Всички са произведени от Toontrack.

3. Продуктите са няколко версии:

 

(няма снимка) - DFH

Стар е и представлява само семпли. Вече не се продава. Не знам колко му е обема, но мисля под 1 ГБ.

 

 

847.jpg - DFH2

Най-смешния релийз, включва семплер на NI базиран на Kompakt, съдържа около 2.4 ГВ семпли.

 

 

880.jpg - DFH Superior

Доста по-як, включва специален семплер разработка на Toontrack, има към 35 ГБ семпли на 5 ДВД-та.

 

 

968.jpg - DFH Superior Custom & Vintage

Излиза малко по-късно и е нещо като ъпгрейдната версия на DFH Superior. Пак е със семплера на Toontrack. Включва пак около 35ГВ семпли на 5 ДВД диска, но се различават от горните.

 

 

1012.jpg - DFH Superior Vintage Add On

Най-пресен продукт и е добавка към горните два. Само две ДВД-та е, използва си се семплера на Toontrack.

 

 

П.П. Аз имам нещо на 9 диска, което включва 40 ГВ семпли от DFH Superior & DFH Superior Custom & Vintage релийзите. Ся ще търся тоя Vintage Add On, но нещо го няма. Хората са луднали по EZdrummer и експаншъните (най-вероятно заради леснотата и размера). Но на мен не ми върши никаква работа, така че... :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един въпрос . Големия пакет - около 40 Гв - или по скоро семплите които съдържа различава ли се по качество от семплите в стандартния вариант на Ез Дръмър с комплекта за поп рок който заедно с експаншъна Дръм кит фром хел за хеви метал - уж де - е около 1.8 Гв . Мисълта ми е има ли някой който да е пробвал и двата за да каже дали тези 40 Гв включват изключително разнообразие от ударни повечето от които никога няма да ползваш или говорим за много по големи и съответно по качествени семпли или пък става въпрос за много повече вариации на всеки един от китовете което би придало още по силна илюзия за живо изпълниние заради което си струва да се работи с тях . Щото в Ез Дръмър експаншъна Дръм кит фром хел например има всичко необходимо за твърд и хеви рок и ако в големия вариант комплекта за хеви е със същото качество то какъв е смисъла да теглиш че и след това да инсталираш 40 Гв плъгин след като и 1.8 Гв ще ти свърши същата работа . интересно ми е да чуя мнения въпреки че нещо ме кара да мисля че от тези 40 Гв сигурно 20 са ударни за симфоничен оркестър например 2-3 за джаз и т.н......... предварително благодаря за инфото по въпроса . Цеко :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

И аз да добавя нещо т.е само един линк към нещо ново за мен, а и навярно и за някой друг

XLN AUDIO

:rolleyes:

 

ad-full-kit.jpg

 

ad-full-edit.jpg

 

ad-full-fx.jpg

 

ad-full-beats.jpg

 

напомня ми на Гитар Риг, само че за барабани :music: как ли звучат???

Редактирано от AFTER-THE-RAIN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...как ли звучат???

 

И на мен ми е непознат този продукт, но...ще ги дръпнем и ще разберем... :thx:

 

...и ако в големия вариант комплекта за хеви е със същото качество то какъв е смисъла да теглиш че и след това да инсталираш 40 Гв плъгин след като и 1.8 Гв ще ти свърши същата работа...

Аз ги имам всичките и мога да ти дам моето мнение. EZdrummer не е готин, защото има много малко семпли. Не като брой на инструментите, а като велосити нива! Тоест в ЕЗ за краша имаш 1-2-3 различни по сила на удар семпъла, а в ДФХ Супериор са 21-22-23 (примерно). Всичко това го пише в документацията, но точно сега нямам хич време да проверя. Довечера ще се постарая!

Освен това със семплите, волюм контролът между отделните видове удари е невъзможен. Например райда по Cymbal 1 е примерно 14 пъти по-тих, отколкото краша по същия този чинел. Така ако си увелича от миксера Cymbal 1, за да ми се чува райда, след това като вкарам краш става нещо ужасно, защото е 14 пъти (примерно) по-силно от необходимото и заглушава всичко и т.н.

Поради тези причини на мен EZdrummer не ми върши работа, защото за лайв свирня с МИДИ клавиатурата е много гадно. А аз само така го ползвам.

 

П.П. Когато кажеш можем да се съберем да ги тестваме двата продукта, сега съм безработен и си вися в нас. Бай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един въпрос ...

 

Да, в DFHS избора е доста по-голям отколкото с EZDrummer+expansion. Оснобено ако прибавиш и DFHS Custom&Vintage. Но, разбира се това са още 35 GB.

Основното предимство на DFHS е че различните инструменти излизат на различни тракове от VSTi-то, което позволява да им се добавят различнни ефекти от хостващия софт. Най-общо казано резултата от това е че човек като си поиграе с DFHS може да докара звучене, което никой не може да познае, докато EZDrummer каквото и да го правиш си звучи като EZDrummer.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не е толкова черен ИЗИДръмера :thx:

Мисля, че няколко доста сносни семпъла се появиха в авторска музика.

Освен това по данни от първа ръка (разбирай официалния съпорт форум) велосити леърите са около 20 в зависимост от различните инструменти.

Разликата е че семпълите са 16/44.1, не 24 бит unprocessed като DFHS, няма контрол върху всички отделни микрофони и съответно блиида и ДФХС има перкусии.

 

+това в EZDrummer-a също отделните барабани (повечето) могат да излизат на отделни тракове...

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+това в EZDrummer-a също отделните барабани (повечето) могат да излизат на отделни тракове...

Да, така е, току-що го открих... :thumbs_up:

 

Още един неприятен момент обаче има EZDrummer: зарежда всички семпли, дори и да не влизат в употреба през целия трак. А обикновено 80% са такива. Не че е кой знае колко голям проблем това де, но понякога това време е достатъчно да му изхвърчи на човек идеята от главата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Съгласен :thumbs_up:

Ако обаче проекта ти е в 44.1 семпъл рейт зареждането става за около 20 секунди. Иначе ги ресемплира и поради това е по-бавно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези Addictive Drums изглеждат много готини! Поне шаренийката ме кефи.

Интерфейсчето изглежда много интуитивно и разбираемо.

Дали този пакет е на баницата мекото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дет викаше един англоговорящ пич от ДФХС форумите - stop shitting around - make music :rolleyes:

Да ти кажа чувал съм с некви минимални семпъл китове (саундфонтс) от по 16 мегабайта такива парчета, че не е истина просто. В същото време с БФД & ДФХС - шит абсолютен. Така че - задтерминалното устройство е от основно значение. Освен качеството на семплите...

 

Иначе интересно изглежда - аз обаче засега съм форевър фен на Туунтрак - там са моите пичове, дето правят мойта музика, и са на същия акъл по отношение на саунда :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези Addictive Drums изглеждат много готини! Поне шаренийката ме кефи.

Интерфейсчето изглежда много интуитивно и разбираемо.

Дали този пакет е на баницата мекото?

Май май да. Заеби шаренийката, Тамата кърти мивки според мен. Откога чаках нещо такова. Да са живи и здрави. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера изтеглих демото на Addictive Drums около 180 Мб - във всички основни сайтове има само демо версия явно е още нов продукт и не са успели да го кракнат . Та заредих го и ето моето мнение . Интерфейсчето наистина е забавно супер лесно за работа с необходимите есктри и т.н. В демо версията има 1 барабанче 1 каса 1 фуз и 3 чинела - не е ограничена във време но няма семпли . има и малко миди файлове . проблема е че според мен разбира се на първо слушане звучат по зле от Ез дръмъра - някак по орязъно глухо от към честоти но нямах време да си играя да ги помпя пък и няма смисъл докато не се появи пълна версия ако въобще се появи . А иначе прави впечатление че програмата работи по леко от Ез дръмъра ... абе не лоша програмата ... поне е много по приятна от Батарей и на фатса и функционално .... Цеко :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.