Jump to content
Българският форум за музиканти

Toontrack's Superior/EZdrummer


karapetkov

Recommended Posts

НЕ! Това е по моята си "карта". Принципно мисля да си направя ТОЧНО цялата GM спецификация, но не знам кога ще е...

 

П.П Вчера тествах EZdrummer, който е GM и да си призная хич не е лош! За просвирване на дръмс е перфектен! Слагаш, пускаш, свири. Кратко и просто!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно си прав, но можеш да подбереш такива по GM. Същото важи и за перкусионната му част - сглобява двете и имаш всичко! :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

имам DKfH 2 като архив. Е, разархивирам го, но вътре се мъдрят само кий-генератора, който желае и system ID-то на компа ми.

Вторият файл в архива е някаква библиотека .mghf или нещо от сорта, което си е 2 GB и кусур!

 

Е, system ID-то го взех от registry tool .exe-то на Absynth 3...

 

ама няма никакаво setup.exe или въобще нещо което да подкара инсталацията!

Не помня кога и откъде го дръпнах тоя DKfH 2 архив, но искам да го пробвам!

 

Някакви идеи!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам с двойката как е, но при единицата няма нищо за инсталиране. Трябва да се ползва някакъв VSTi семплер (от рода на Battery или HALion) в хост (аз ползвам Nuendo). Вече от семплера избираш банките с ДКФХ (трябва да са си в специални директории за всеки семплер) и после се указва пътя до самите семпли... Сега, може във версия 2 да са направили нещо друго... :think:

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не знам, смъкнах я от един торент на 1 CD е, явно е орязана версия, ама аз така или иначе нямам място по диска (пък и процесор и памет) за повече и ми върши работа :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакай малко, на едно СД е DFH EZdrummer. Което няма нищо общо почти с DFH Superior Drummer (9 ДВД-та)! Аз имам и двете, но като се каже ДФХ 2 разбирам второто. Я да уточнним кой коя точно версия има...

 

П.П. EZdrummer също си има инсталер, де... :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нали казах, че не е двойка, а единица :bravo:

 

Пише само Drumkit From Hell .. Ей това е всъщност сега го намерих... Drumkit From Hell- Multi format се казва

 

ПП Истинските програмисти не ползват инсталери, те сами си записват всичко където трябва :bravo:

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее, т'ва е друго. Като гледам колко малко инструменти има нищо чудно, че е само 1-2ГВ. Аз съм зареждал подобни семпли в Steinberg HALion 3 и работи! Друг вариант е за семплер да се ползва NI Battery, както и пише на тоя линк точно:

 

Battery, HALion, DR-008, LM-4, Gigasampler, EXS24, *Reason NN-XT and *NI Kontakt

-----

*Only included in the add-on pack

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДФХ2 е на 1 двд и си върви заедно с компакт на НИ - може да свалиш ъпдейт които представлява самия семплсе и да го инсталираш. После му посочваш пък към семплите и готов.

 

Може да ползваш и направо контакт, че и контакт 2 който има доста нови възможности.

 

Baby Thomas явно има съпириър версията която си има собвствен семплер и май не може да работи без него за разлика от чистия дфх

 

Халион е крайно куц, лично мое мнение...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Имам такова питане.

Понеже искам подкарам Drumkit From Hell през Cubase отворих и прочетох какво пише в manuala на DkFH-то. Там е описано стъпка по стъпка как се load-ва но в семплер LM4. При мен има LM7, аз реших че е същото , но не става. Много ще съм благодарен ако се намери някой, който да опише как действа с DkFH. Такива хора вярвам има.

Предварително благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам имаш предвид първата (оригиналната) версия на DFH, т.е. само семплите без VSTi инструмент.

 

A с какви семплери разполагаш? Само LM7 ли?

Аз мога да потвърдя, че работи с Battery 1 & 2, Kontakt & HALion.

Зa LM7 не знам как би трябвало да стане за съжаление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.