Jump to content
Българският форум за музиканти

Педали или Процесор


Judas Priest

Recommended Posts

Темата дръпнала доста напред и дори прерастнала в "бойно" поле... :whistle:

Колеги някои от вас се увличат по едно ,други по друго,нормално е!Само не разбрах защо част от вас се опитва да докаже нещо недоказуемо...или с две думи " на вкус и цвет -таварищи нет"!

Никой не ви пречи да свирите с каквото си искате,въпросът е дали ви носи удовлетворение звука постигнат с едно или друго средство!През последните 30г съм преминал през доста видове ефекти,педали ,процесори ,глави ,кабинети ,кубета и преампове...и още не съм открил негово величество 'звука'!Имало е някаква степен на удовлетворение ,но нещо все те човърка.

Блазе им на тези ,които са категорични че това и онова камионче им стига!Ок!Вероятно това търсите!Само че бихте ли ми обяснили в едно рок парче /примерно/ от чиста китара влизате в солова бленда с драйв някакъв придружен с дилей и вах педал и натискате последователно 3 и повече камиончета /ако не ви е необходим хорус,фленджър или нещо друго/ ??? И как нивото на солова бленда ще излезе над другите инструменти в микса?За колко време ще направите тези подскоци върху педалите?

Всички гореизброени ефекти/и още дузина/ на процесора ги пускате с едно натискане ...

Сега тук говорим за действащи музиканти в групи или формации които работят на сцена независимо къде - в кварталната кръчма,в бара или на концерт!

Тези които дрънкат в къщи за хоби или кеф е друга телевизия!Живота е забързан сега и доста напрегнат ,а и съвременните процесори изискват доста повече време за настройка и експерименти!

Надявам се да сте разбрали кое за какво ви е нужно!

Аз специално имам и едното и второто и третото и пак продължавам да търся звука, а той не е само педалчета или амп, или процесор-той е и инструмент и адаптери ,и звукоизвличане и душа и настроение ,и още куп неща образуващи крайния резултат!

:cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 209
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Колеги някои от вас се увличат по едно ,други по друго,нормално е!Само не разбрах защо част от вас се опитва да докаже нещо недоказуемо...или с две думи " на вкус и цвет -таварищи нет"! :thumbup:

Никой не ви пречи да свирите с каквото си искате,въпросът е дали ви носи удовлетворение звука постигнат с едно или друго средство -YES

През последните 30г съм преминал през доста видове ефекти,педали ,процесори ,глави ,кабинети ,кубета и преампове...и още не съм открил негово величество 'звука'!Имало е някаква степен на удовлетворение ,но нещо все те човърка. - YES

макар и да ме човърка и винаги ще ме човърка, вече съм удовлетворен и мога да кажа, че съм си открил звука,

а търсенето си продължава - като състояние на духа.

 

Ех наборе, гот е като видиш, че има и друг, като теб.

Преампове - тая мания я знам. Ампове - също.

Камиончета - фен съм.

За процесорите - доста са шит. Голяма част са компромис.

Не говоря за готини рак процесори без дистери.

Мисля че , разговора се върти около тези с драйвове и дистери.

И от тях много съм имал и в последствие продал.

Запазил съм си два.

Обаче от 90-те години. С аналогови кривочи.

Т.е избрал съм най-доброто за мен.

 

Тази неделя ги демонстрирах на приятеля ми Евтим, за да покажа, че има готини процесори.

Пуснах ги в клийн канала на Стелта ми.

Ми ок са.

После само ампа.

Е малко по- добре е с амп драйва, но пък ако почнем да връзваме и ефекти към него - става по сложно.

С готин процесор - бам отпред и набързо имаш комплексен звук.

 

Да има от всичко е най-добре.:cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Както е казал Мечо пух: - "Колкото повече,толкова повече" (стига да има кинти),е това вече е от личен опит . :punk_guitar:

Редактирано от iliev.p
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.voodoolab.com/products.htm

 

http://www.glab.com.pl/gsc-5_en

 

http://www.customaudioelectronics.com/custom_shop?view=article&id=3

 

Toва предложение на уважаван колега от форума е решението на ребуса!

Вие си преценете кое колко струва и за колко време се настройва!

:cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

rockfire - Ама тия ефекти май са на цена колкото лека кола, едва ли някой ще си "качи" колата в апартамента,пусти кинти вечно не стигат,ако пък трябва да си ги върнеш със свирене,още по труднооооооооо ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

И моят гиър взе да достига цнта на лека кола (евтина и на старо) ама нито книжка имам, нито кола ако ме разбираш правилно...

Редактирано от RockoBG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не преименувате темата на "Кола или педали или процесор"? B)

 

Ето и моят процесор (коагато го купувах още нямах собствена кола):

024408686-big.jpg?r=0

 

При този клас процесори, заниманието с гласенето на тона е гарантирано за няколко години. Имам предвид ,че е доста приятно занимание, с доста възможности.

 

Когато не ми се занимава си пускам ламповото кубе с педалчетата и тона е готов.

 

Моят извод е, че е добре да се пробва от всичко, само трябва търпение и постоянство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Аз каквото имах да кажа го казах. Просто попаднах на това видео, мисля , че ще е интересно и е по темата.

Годината е 2011-та !!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е таблет iPad и само той струва 2000лв. тая комбинация е коклкото интересна толкова и безсмислена макар, че един процесор с тъч скриин би бил мн як :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те направиха китара, която сама се настройва, що да не направят и китара която сама да си свири свързана в някакъв хипер гига модерен процесор с космически дигитални бленди и вече да не се казва китара а дигитара за всички фенове на дигиталното! :metalist::hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казвам че предпочитам ефекти за китара под формата на педали. :girl_witch: Пък защо реши че някой съм обидил не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.