Jump to content
Българският форум за музиканти

Акустична китара Taylor 714c


Jordan_J

Recommended Posts

Имах няколко заготовки на акустични китари по едни мои кавър-проекти и реших да ги пусна (след като се получи интересна тема с адаптера за акустична китара на @Сънчо). Нямах намерение да пускам сурови семпли, но не се сдържах, тъй като акустичната китара ми е голяма слабост, а @Сънчо събуди звяра в мен :hysterical:

Семплите, които пускам, са записани с лампов микрофон CAD Vsm, поставен на около 25 см от бриджа). Първо опитвах с няколко кондензаторни микрофона с малки диафрагми разположени съответно на нът-а, 12-позиция и бридж-а. Но в крайна сметка ламповия микрофон закопа тоя сетъп и резултата беше в пъти по-добър според мен. За съжаление не пазя първоначалния вариант с 3-те мик-а, за да се направи А/Б тест ...

 

Ето линк: Taylor 714c - Audiobites

 

Няма никакви еквилайзии - съвсем малко компресор и върб.

 

Поздрави!

 

Данчо

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е!!! А случайно имаш ли някакъв запис, където микрофонът не е до бриджа, а към 12-тия праг?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като надявам се целта е да има мнения за звука ...

 

На мен честно казано ми харесва само в първата си част арпежите като звук :hysterical: А за свиренето - уоу - :hysterical: ! :thumbdown:

 

Но това е абсолютно въпрос на персонален вкус, защото аз поначало не си падам по Тейлърски звук и по изградилото се приемане за рок/поп звук на акустичните китари, в последните 20-ина години, в които се чуват само едни високи, като добре настроена четка на барабани :hysterical: Ама тва си е вкус де<_ ... src="%7B___base_url___%7D/uploads/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D">

 

Ти обаче си го заковал стила, точно както си требе, в случай че ще са кавъри ! :butcher:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... китарата звучи наистина добре .. това което бих препоръчал като се пускат семпли да се уточнява и цената на инструмента - не че е проблем да се намери в нета , но все пак ... ако правилно разчитам прайс листата от сайта на Taylor , модела Taylor 714c е 3 778 долара :punk_guitar: .... както и да го погледна това си е ужасно скъпа китара и би трябвало да звучи добре записана и диспечерски микрофон от 25 лева дето се казва :punk_guitar: .... освен това такъв тип семпли мисля че са за отделен раздел -

 

'' Инструменти каквито повече от вас никога няма да имате ''

 

..... вероятно би бил много интересен , въпреки че ще се намерят хора да Oспорят неговата полза , а и не малко други които биха го намерили за доста пAрвенюшки щото знаем че по време на криза да си купуваш китари от 3778 долара си е как да кажа .... айде няма да го казвам ...... карай ... няма лошо ... просто трябва да се свикне с идеята че на 2000 свирещи със стагове ще има двама трима с китари от по 3778 долара .... приятно свикване пожелавам на всички добри дечица от работнически семейства :thumbs_up: ....живи и здрави . с най доби чувства - Цеко / свикнал / :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за расова китара и не по-малко расов микрофон - приличен звук. Не ми се превива езика да го възхваля като 'страхотен' звук, поради чисто лични представи за акустичния звук (които не са много далече от Synchu-вите).

 

От друга страна трябва да го погледнем в контекста на предназначението: това, предполагам са партии, които ще се смесят в ансамблов аранжимент. Там ше има най-малкото бас китара, а може би и други инструменти/секции в средите също. И тогава същата тази китара/китари (без корекции) ще звучи другояче. За соло акустични изпълнения бих очаквал по-балансиран спектър, с добре подчертан нисък регистър и малко по-'сочни' среди (без при това да наподобяват електрически звук). Може и да е въпрос на избор на струни, също така.

 

А свиренето е на ниво и стилово издържано, браво!

 

:)

 

П.п. @Цеко - не се притеснявай от скъпите китари. Погледни статията, която Synchu предложи - и хубаво виж (послушай) многобройните сампли, направени с китара за 199 долара (!) Нека всички акустични китаристи "от работнически произход" във форума докарат за начало такъв звук, после ще говорим за други китари.

Редактирано от Бицев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, да, да за звукът на китарата.

Евала и на китарджията, който знае какво да прави с нея.

 

Сега дали цената трябва да 1500 , 2500, 3500 USD, няма как да преценя.

Просто защото не съм имал досег с ел-акустични китари за над 1000 лв.

Но все пак темата е да чуем как звучи. Който реши да си купува, ще претърси пазара

и ще обърне един-два пъти джобовете.

Да припомня какво е казал Хенри Форд -

When quality exist, the price is long forgotten.

По нашенски - кеф, лев няма. Демек, който го влече, ще си купи.

 

 

 

 

 

 

 

 

<H3 class="post-title entry-title">

 

</H3>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето още няколко стари семпъла от мен (с други китари):

 

Washburn акустична китара за $150 MSRP - записана с RFT Gefell - пост ефекти: virtual doubler, EQ, Compressor, Verb

 

Kramer Ferrington за $600 used - директно записан в Хард-Диск-Рекордер - няма EQ, няма Compressor, само Verb

 

Дано ви е интересно!

 

Поздрави!

 

P.S: Проверих линковете и се оказа, че са обратно, т.е. където пише Уошбърн е Крамера и обратно ;) Сори ...

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа...Явно за майстора няма значка колко струва китарата- и двата семпъла са супер-ама тоя на уоша/имам предвид тоя ,на който пише крамер/ не е целия-бях го слушал някъде и много ми хареса-дай линк за цялото парче!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уошбърн-а не можем да оценяваме като китара след всички обработки, но звукът на записа е много добър. Дори май повече ми допада от Тейлъра. Можех да си помисля че е се дължи на микрофона, но ми пречи да сваля на него шапка един леко 'пиезо' аспект на звука, който трябва да е от ефектите. И не ползваш ли на тези китари въз-леки струни?

 

Свиренето в първия сампъл (и избраната музика - авторска? кавър - на какво?) е много интересно и приятно за слушане, макар на места да е 'експериментално'. Майсторско е при всички случаи :)

 

Крамер-а: не е ли от онези акустични китари дето имаха форма на електрически? Никога не съм очаквал от тях впечатляващ звук, и тук не съм изненадан. Това с микрофон ли е или електро-акустик DI ? Трудно е да се повярва, че това е 'суха' (натурално записана, без ефекти) акустична китара. Може би откъсът не е представителен - поискаха цялото парче, но има ли там повече свирене на същата китара?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

P.S: Проверих линковете и се оказа, че са обратно, т.е. където пише Уошбърн е Крамера и обратно :) Сори ...

 

Надявам се, че вземаш това доуточнение предвид :) И да - Крамера е записан напълно натурално - директно в Line-In, даже без Direct Box. Има само ривърб, нищо друго!!

Ефектите са на Уошбърна (там където парчето е с барабани). Парчето с Крамер-а няма дръм трак. И двете са авторски.

 

Ето още един семпъл на акустична китара: Martin JC-16 - mic'ed with CAD VSM tube, slight compressed & verb, no EQ

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя сайт ми иска ня'къв плъг-ин дет' го нямам... Я кажи кой е, че да прослушам и аз ?

 

Точно над warring-прозорчето, не се ли вижда при теб един надпис "Download this file"?

 

downloadlt.png

 

***

 

Поздравления относно sample-ите, изключително красив звук, майсторство и произведения, които наистина радват ухото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Flisk: не си само ти!

 

P.S: Проверих линковете и се оказа, че са обратно, т.е. където пише Уошбърн е Крамера и обратно :) Сори ...

 

Надявам се, че вземаш това доуточнение предвид ;)

 

:cheers2: Не, голям съм заплес - тоя послепис ми е убегнал от невнимателния поглед :metalist:

 

Наистина - първото парче - само китарно (без барабани и други инструменти) - е което ми хареса като звук и важи всичко, което казах за "Уошбърн-а" :) (И за свиренето). И като набедих ГДР-ския Нойман че звучи като 'пиезо' (всъщност много ги уважавам тия микрофони) - ами то тоя Крамер си е ачик електроакустичен, нали? Голяма съм зАспа :slap: Сега звукът е напълно обясним и за директен без обработки е даже много добър. За авторската музика - шапки долу!

 

Другият откъс (от Уошбърн-а всъщност) не е достатъчно представителен (като партия, динамичен и грифов диапазон и маниер на свирене) и е трудно да се оценява китарата, още по-малко - микрофона.

- - - -

 

Утре ще чуя Мартин-а през Оптемата и електрониката (не съм голям фен на последната), че в момента съм на 'гол' лаптоп, а така звук не се оценява. Пиеската чух, все пак и е много приятна.

:thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.