Jump to content
Българският форум за музиканти

Акустична китара Taylor 714c


Jordan_J

Recommended Posts

Мерси на всички за отделеното време, съвети и отзиви!

 

На мен лично Taylor-a ми е фаворит от всичко изброено до тук. Адски балансиран инструмент, който без никакви корекции си влиза в честотната лента, за която е предназначен. Това най-добре личи в готови миксове (но за това по-късно). Благодаря много на Пепи от "АКАГА" за дето ми остави тази супер китарка в студиото няколко дни, за да направя планираните заготовки.

 

Имам още няколко интересни семпъла, които ще пусна малко по-късно - единия от БГ акустична китара - 12-струнен "Орфей" (не бързайте да се смеете :P.

 

Поздрави!

 

Данчо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и обещания семпъл на българска 12-струнна китара "Орфей". Записван е с 3 х Alesis кондензаторни микрофона (large diaphragm) - разположени съответно на Nut, 12-fret и Bridge.

 

Китарата е записана първо в единия канал, после дублирана и в другия. Няма компресия - има само леко хорус и върб.

 

В някои моменти се усеща къде съм слагал едни "ориенталски бендове". Те са правени с Antares Autotune, но само на определени моменти (2-3 пъти в цялото интро) :P

 

 

Ето и линк със семпъла: 12-струнна китара "Орфей" - made in Bulgaria

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слушах Мартин-а няколко пъти, на монитори. За CAD-a нищо не мога да кажа, едва ли той е преобразил китарата. Аз съм свирил на JC-40, но също съм си "купувал" (пробвал по магазините) множество различни Мартин-и и имам изградена представа за мартинския звук на живо и отблизо - както микрофонът го чува. Тук в записа се разминава с тази ми представа, малко ми 'тънее'. Дали защото в арпежите ти няма много бас, или средите (в ниската си част) са отнети от микрофона..нямам представа.

 

Вече питах какви струни използваш. Аз самия свиря с десетки (че щедро бендвам акустичната като електрическа), но при тебе ми звучат като дори още по-леки струни. А може би си е почерк в свиренето- и твой личен "трейдмарк" звук, който с всякаква китара и всякакъв микрофон - си се получава какъвто си го искал? На мен семплите в тая тема ми звучат сходно и май обяснението е твоя личен почерк и звук.

 

Орфеят също не излиза много от тая тенденция. Но тук имаме: удвоени струни до 12, после удвоена китара - и на всичкото това 'удвояване' с хорус. Тя 12-струнната си е 'жив хорус' дори на сухо, после с обработките: какво слушаме? Иначе много гот звучи. И, както и всички предходни семпли в темата, за композициите и свиренето - шапки долу!

 

:greenball:

 

П.с. Освен другото, повечето семпли не бяха за соло китара, а партии от аранжимент с ансамбъл. Сетих се за история с покойния Джордж Харисън: студийни инженери споделят как влиза в студиото и си наглася звука на ктарата. Внимателно и старателно го настройва да е.. много кофти. Даже неприятен за слушане. Те му се чудят.

 

После пускат другите тракове, той си изсвирва партията и - чудо! Без да са пипани настройките, китарата звучи идеално, все едно е друга китара, друг амп. Той просто си знае в главата аранжимента и съобразява не как звучи на сухо, а как ще бъде заедно с другите инструменти. Много важен начин на мислене и сособност, която малцина са си изработили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ На акустарките свиря с минимум 11-ки. Аз съсщо мисля, че това си е просто моя почерк и това, което искам да чуя от акустарката. Даже няма да ги пипам, а ще ги сложа в микса точно така, както са тук - без никакви последващи корекции. После ще постна и резултата.

 

Благодаря за хубавите думи и отделеното време!

 

Поздрави!

 

Данчо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... ама тоя на уоша/имам предвид тоя ,на който пише крамер/ не е целия-бях го слушал някъде и много ми хареса-дай линк за цялото парче!!! ...

 

"SAD TUNE" - instrumental

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.