Jump to content
Българският форум за музиканти

Малко тежък метъл от 2004-та


Nikifena

Recommended Posts

Днес преглеждах музиката на харда ми и се сетих за едни записи правени далечната 2004-та.

Малко пояснение: По това време заедно с Росен (DeadZone) работихме в БНР. Карахме нощни смени и се чудихме какво да правим по цяла нощ, та от време на време правихме разни записчета. От цялата какафония останаха тези записи. Те са направени с компютърни барабани. Спомням си, че Росен записва китарите през един стар малък процесор на зуум с аналогови дистъри, а аз с един очукан български бас на който му бяха махнати праговете и беше станал на фретлес - първия ми фретлес впрочем. Лошите вокали са мое дело, а чувствените "женски" вокали на някои песни ги пя Росен. Текст няма. Пеем каквото ни дойде отвътре.

 

Може би тук е мястото да вметна, че пак в онези години дръпнахме Разбойника на гости в радиото и заедно омацахме същия тоя фретлес с канаколит. Миришеше много, но после се получи гот като усет и звук. Разбойника, изглежда и той се е чудил какво да прави, остана почти до сутринта при нас.... ех спомени :)

 

 

Ето ги и песните:

Die Alone

Deppresive Reflection

Новата :)

и мега хитът Live Forever

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спомням си, че Росен записва китарите през един стар малък процесор на зуум с аналогови дистъри,

 

Росен тогава не свиреше ли с дигитек с аналогови драйвове (включая ламбичка имаше май?)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбойника, изглежда и той се е чудил какво да прави, остана почти до сутринта при нас.... ех спомени yahoo.gif

 

Просто бяхте добра компания, Ники :) Славни музикантски нощи!

 

А тези записи разкриват неподозирани от мен, кхм, ако мога да ги нарека "вокални" възможности и на двама ви. А свиренето е чук - разлиствате здрав метъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ники, много се радвам че си постнал тези апокрифни шедьоври. Хубави времена бяха ....... Все не остава време да се видим ......... поздрави на агент Шивачев лично от мен, кажи му че съм му опростил двете мадански биволици :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе вие с кво се занимавате сега?! Я по-сериозно - зарязвайте всичко и да възстановявате тия неща! :D

Супер се накефих аз! :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси, не знаех, че ще има такъв интерес. Просто от носталгия ги пуснах тия песни.. изкефих им се :girl_witch: Като цяло Росен е виновен за тия песни. Помня, че част от рифовете бяха мои, но на него се дължи големия принос.

 

Все пак се радвам, че сте се изкефили

 

Междо другото с него имаме и едни фрии джаз изпълнения. Музика дето никой не знае какво свири другия или обратното..

ще ги изнамеря и тях :)

 

 

Спешъл за yakiya: трябва да изнамеря концерта ни с дет метъл проекта Hartwork от преди 2 години. Там забивахме няколко песни на Death. Аз с фретлеса... мисля, че се получи много добре. Дано тогавашния барабанист се нави да ги рипне на avi, че са на видеокасетка.

 

Lighthammer, ами и сега свирим. малко промяна на стила, ама то това дето е отвътре не се променя, макар че с джаза си промивам мозъка почти всеки ден

Редактирано от Nikifena
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха... струва ми се, че напълнихме БГ с трашари, свирещи в момента нещо друго. И репетициите сигурно навсякъде протичат, като не-трашарите в групата се опитват да озаптят другите, свирещи любимите си песни на някоя група. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааа ....Live Forever e убийствено ....усеща се влиянието на Nightwish, Within Temptation, Venom, оркестър Канарите, и северозападен метАл :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:godbless:

 

Велики парчета, и чудесен запис ...

Хората, които са зае*али този проект да се издирят и разстрелят публично.

Това е проблема на изкуството в България, че талантливите хора се крият по дупките, а ако решат да се покажат, почват да имитират далеч по-слаби изпълнители заради некви си там музикални течения, вместо да излезат, като мъже и да разклатят гората.

 

Въпреки това - евала пичове! ;)

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.