Jump to content
Българският форум за музиканти

Gibson Vs Esp Ltd


don_pepinio

Recommended Posts

 

Туй е моят принос за тежкия звук :)

 

Като цяло съм на мнение, че може да има тежки звуци и без модификации от сорта на ниски строеве и зверско изкривяване. Много групи и песни са пример за това. Горния линк не е така, защото песента е в нисък строй, но примерно Iron Man на Сабат, Воля и разум, Битва, Твой новьi мир на Ария, The thing the should not be на Металика....доколкото ми е известно всички са в нормален строй с изключение на последната, но дори и така да е няма нищо фрапиращо от сорта на NWOAHM групите...и въпреки всичко рифовете на изброените песни звучат все едно те мачка Белаз с вериги за сняг :girl_cray2:

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 91
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

...Идеята ми беше по скоро да разбера дали си струва да си взема бюджетния Les Paul...

 

Като за твоя звук и визия според мен ЕСП ще ти пaсне по-добре в сравнение със Студиото, което е същия ценови клас. Иначе ако смяташ да инвестираш по-сериозна сума за Стандарт или Къстъм - Гибсън е винаги правилния избор.

Поздрав с тази китара!

EC-CZ.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здр, аз много не отбирам, ама ей това ме кефи:

 

т.е. аз бих избрал ЕСП, дори преди време точно такъв 1000 втора ръка го продадоха в ибей за около 400 паунда, само че беше червен...

 

truckster.jpg

 

http://www.thomann.de/gb/esp_truckster_jam...8c0c47fe6d691d0

Редактирано от melhaer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дори преди време точно такъв 1000 втора ръка го продадоха в ибей за около 400 паунда,

Kакво значи ''точно такъв'', щото китарите, които си показал са различни. Едната (горната) е esp а другата ltd.

 

 

..сигурно е бил ltd, иначе няма начин...

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли да се сетите,че сигнечър моделите са за да се продават на подрастващия фен-клуб и артиста,който ги рекламира взима пари за това..?

Странно е и как Гибсън пускат адаптер Ангъс Йънг сигнечър,след като самия той твърди,че свири със сток адаптерите на СГ,отделно,че има колкото си иска китари и съм го виждал и с Р90 ..

Тема за размисъл.. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли да се сетите,че сигнечър моделите са за да се продават на подрастващия фен-клуб и артиста,който ги рекламира взима пари за това..? и кво от това - на мен не ми е кофти, на теб?

Странно е и как Гибсън пускат адаптер Ангъс Йънг сигнечър,след като самия той твърди,че свири със сток адаптерите на СГ,отделно,че има колкото си иска китари и съм го виждал и с Р90 ... и аз съм виждал Зак Уайлд да свири с Фендер ама...

Тема за размисъл.. :)

Препоръчвам ти да пипнеш един сигничър модел на Гибсън да речем и после да пипнеш един стандартен такъв (според модела на сигничъра) и ще разбереш разликата. Тема за размисъл.. :)

А sg - то на Ангъс...хм...

 

 

ПП. Аз вече съм го правил...

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дори преди време точно такъв 1000 втора ръка го продадоха в ибей за около 400 паунда,

Kакво значи ''точно такъв'', щото китарите, които си показал са различни. Едната (горната) е esp а другата ltd.

 

 

..сигурно е бил ltd, иначе няма начин...

 

малко съм омотал писането, имах предвид, че мен лично много ме кефи този черния тръкстър, както и сивия, а ESP EC-1000 се пордаде на търг в ибей за около 400 паунда.

 

ей такъв точно:

 

EC-1000QM_STBC.jpg

 

втора ръка естествено, но имаше много снимки и изглеждаше в перфкетно състояние, за доставка до БГ - още около 50 паунда...мисля, че е добра цената...

 

Иначе съм виждал в ибей, но от САЩ Еклипс 1000 за 422 паунда или около 700 долара, въпроса е дали ще се навият да шипнат дотук...и след това какво се случва с митата и алал бала...

 

ето го: http://cgi.ebay.co.uk/ESP-LTD-Deluxe-EC-10...p3286.m63.l1177

 

ето нещо подобно и в томан - http://www.thomann.de/gb/esp_ltd_ec1000_bk.htm

 

доста по-скъпичко...

 

най-добре е ако имате приятел в щатите да ви донесе оттам една китарка ми се струва;)

 

Но понеже се отклонихме от темата, аз лично бих избрал този еклипс 1000 вместо гибсъна, но ако можех да си взема каквото и да е, бих си взел един тръкстър:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
За противоречието имах предвид heavy metal = тежък метъл. Нищо друго. И явно имаме различни вкусове. Просто въпросът, от който тръгна всичко беше:
И каква е причината да не се свири тежка музика с Гибсън

Всеки го разбира различно и нямаше нужда да си коментираме собствените интерпретации на въпроса.

 

http://www.youtube.com/watch?v=RoMF2GgyKAA...feature=related

 

Днес попаднах на това видео, в което между другото може да е види, че някои хора използват в студио Гибсън Стандард (май даже два), барабар с Бърстбъкърите. А пък май са видни ендорсъри на ESP. Явно ЛПто все пак си става за твърда музика, ако разбира се приемем , че Металика е такава (за мен е едн от еталоните, ама аз съм бая зле с модата)

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

 

;)

 

 

Разбира се, че може и метъл! Щях да кажа "С Гибсън всичко може да се свири", но се замислих - какво не може да се свири с Гибсън? И ми дойде на ум най-невероятната комбинация, най-анти-овъдрдайв, анти-хъмбъкър, анти-'месест'-тон:

 

лирична акустична келтска балада ;)

 

И после се сетих, че Джими Пейдж и това правеше...

 

Друго за неможене не остана май?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам и аз останах изненадан от едни филми за Бон Джови преди години, в които в студио Ричи Самбора, като виден артист на Фендър, записваше с Гиби ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За противоречието имах предвид heavy metal = тежък метъл. Нищо друго. И явно имаме различни вкусове. Просто въпросът, от който тръгна всичко беше:
И каква е причината да не се свири тежка музика с Гибсън

Всеки го разбира различно и нямаше нужда да си коментираме собствените интерпретации на въпроса.

 

http://www.youtube.com/watch?v=RoMF2GgyKAA...feature=related

 

Днес попаднах на това видео, в което между другото може да е види, че някои хора използват в студио Гибсън Стандард (май даже два), барабар с Бърстбъкърите. А пък май са видни ендорсъри на ESP. Явно ЛПто все пак си става за твърда музика, ако разбира се приемем , че Металика е такава (за мен е едн от еталоните, ама аз съм бая зле с модата)

 

Много ясно,METALLICA не крият любовта си към GIBSON дори и по концерти вече :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Да не злоупотребяваме с имената на "голямите".

От Мейдъните само Айдриън Смит ползва Гибсън - СГ и Лес Пол - голд топ.

И които парчета е записвал с тях, на концерт си вади съответните Гибсън китари( става дума за няколко парчета от целият сет).

Айдриън е с голяма колекция, на турнета се ограничава до десетина китари.

В момента фендерският звук си го вади от сигничър Джексън страт.

Става дума за типове звук. И така според парчето.

 

Предполагам, че такова е и положението при Самбора.

Свири с най- различни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.