Jump to content
Българският форум за музиканти

Bugera


Dball

Recommended Posts

^^

 

Колеги, моля обърнете внимание на това видео. Вярвам, ще ви зарадва.

 

http://www.youtube.com/watch?v=XWLn239IAvM...player_embedded

 

Изгледайте го докрая.

Редактирано от Valserp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, вижте това

мисля че също ще е интересно. Не съм казал, че са най-добрите - но все пак не мисля, че качеството е по-лошо от всяко друго.

В крайна сметка винаги може да се сменят лампите и това променя звука (ако някой е чак толкова капризен и иска "маркови" лампи). Както се вижда от видеото - всичко останало е същото, че дори и по-добро от класиките в жанра.

Не ме разбирайте погрешно - харесвам Маршал (и то много), но се замислям след такива материали - заслужава ли си тройната цена?

Ако имах парите, ей така да седят - нямаше да мисля много - взимам най-доброто и това е. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Доколкото схващам от материалите из интернет, и това, което е писано тук в този форум, проблемът на тези ампове явно не е чак толкова как точно звучат, колкото до самата изработка. Изводът, който съм си направил (без да пробвам техни ампове, това е важно), е че отново се следва традицията на беринджър - да се копират изделия на други фирми с нискокачествени материали и евтина (често не особено компетентна) работна ръка, за да се постигне тази фрапираща разлика в цената. Предполагам може и да звучи добре, може да звучи дори много добре, но.. си има едно "но".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Не си разбрал. Имам предвид, че най-добра цена е различна от най-ниска. Най-добра цена за Маршал лампов на старо е да кажем 800 евро, но не е най-ниската сред ламповите усилватели на старо.

 

А писанието, че Бугера не са по-лоши от "другите" като качество, не ми носи информация - кои са тези "другите", колко и с какви "други" си си имал работа. Защото аз съм си имал работа с и притежавам доста "други", а и имам лична представа от Бугера. По мое мнение, което разбира се не е крайно и общовалидно твърдението "че и по-добро" от класиките в жанра е силно несъстоятелно.

Цената на един продукт съвсем не се определя само от материалите, както е известно, че дори и тук повтаряно 1239043 пъти. И аз определено предпочитам да заложа на Marshall, Diezel, Bogner, Egnater, Garland (на нашият дълбоко уважаван от мен съфорумец и майстор на усилватели Gregg), отколкото на дизайн и продукт изработка на Берингер.

 

Лампите съвсем не са единственото, което определя звука на един лампов усилвател. "Маркови" лампи е интересно писание също. В света има 3-4 фабрики за лампи общо. Всички "марки" излизат от там - с различно качество, консистентност и т.н. Бутиковите производители на усилватели поради неконсистентността на производството на лампи напоследък през една година си сменят основните доставчици/марки. Лампите са просто различни - какво значи "маркови".

 

Нищо против Берингер - имат/ха и сносни продукти. В момента мисля, че имам само един пачбей ма Берингер (само с 2 неработещи канала) и един денойзер, който е на около 10-ина години, когато все още правеха нещо за качеството. Имал съм и други техни дивайси. Просто продължителната и при всякакви условия и насторйки работоспособност на изделието е въпрос на голям късмет. А качеството на изработката не ми харесва въобще. Но това пак е само моето мнение и опит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Garland (на нашият дълбоко уважаван от мен съфорумец и майстор на усилватели Gregg)

 

Тук съм напълно съгласен. Може да се чака малко, но поне получаваш амп по свои спецификации и освен това customer support-a ти е на една ръка разстояние. И може да се има доверие на издържливостта им, съдейки по малкото такива творения, с които съм имал контакт :)

Редактирано от Valserp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както и да е - аз не налагам мнение. Всеки си има своето. Нека не сме агресивни в постовете си - не мисля че има какво да делим за да се палим за подобни неща.

Усилвателя на Бугера, който посочих в първия линк е от серия, която е съвсем нова и за която твърдят, че качеството е добро.

Човекът, който говори в клипа, сравняващ Бугера 1960 и Маршал 1959 главите, очевидно изказва твърдения доста по-различни от твоите.

Пак казвам - не налагам мнение - всеки е свободен да си има своето - аз имам евтино транзисторно комбо Беринджър, което е здраво като камък, но все пак говорим за 15 вата усилвател за домашно ползване. Не го сравнявам с хибридния 80ватов Маршал или с някоя от другите ми "играчки".

Явно е, че не са най-добрите усилватели. Човек трябва да си прецени плюсовете и минусите и да реши. Това е.

П.С.: а по отношение на лексиката: "най-добрата цена" обикновено е "най-ниската цена" - не знам някой, който ще нарече по-висока цена - "най-добра".

Редактирано от gueorgues
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:):):)

 

 

 

И това не е точно. Най-добрата цена е тази, която можеш да си позволиш да платиш. Цената се формира единствено от качеставата на това, за което плащаш.

 

 

 

 

:):girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето какво е написал младият и дръзновен поет, Кремон Махагонов.

(Както се сещате, има роднинска връзка с известния поет, вече класик, Трендафил Акациев)

 

Дайте ми една Бугера,

че като отида да С.Е.Р.А.

да я ползвам вместо хартия

и с нея да си избърша Г.З.A.

 

Ако искате да сте Генарал,

Вземете истински Маршал

Чест и Слава ще Ви донесе

и Жертви ще остави на бойното поле!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайте ми една Бугера,

че като отида да С.Е.Р.А.

да я ползвам вместо хартия

и с нея да си избърша Г.З.A.

 

Ако искате да сте Генарал,

Вземете истински Маршал

Чест и Слава ще Ви донесе

и Жертви ще остави на бойното поле!

 

 

Няма рима ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току-що прочетох, че Bugera вече са премахнали проблема с пластмасовите клип-ончета. Не разбрах, дали защото са започнали да запояват, или просто са ги направили по-здрави...

 

Да го е! Много ме гложди да си закупя едно такова и да го отворя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току-що прочетох, че Bugera вече са премахнали проблема с пластмасовите клип-ончета. Не разбрах, дали защото са започнали да запояват, или просто са ги направили по-здрави...

 

Да го е! Много ме гложди да си закупя едно такова и да го отворя.

 

Ми купи си, бе, гъзар! :greenangel: Таман и аз да го вида на к'во мяза. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето какво е написал младият и дръзновен поет, Кремон Махагонов.

(Както се сещате, има роднинска връзка с известния поет, вече класик, Трендафил Акациев)

 

Дайте ми една Бугера,

че като отида да С.Е.Р.А.

да я ползвам вместо хартия

и с нея да си избърша Г.З.A.

 

Ако искате да сте Генарал,

Вземете истински Маршал

Чест и Слава ще Ви донесе

и Жертви ще остави на бойното поле!

 

:) EMG (81 +85) + Marshall = GOD DAMN METAL MELTDOWN SOUND!!! :hysterical: И аз съм върл фен на BLS и Marshall ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:thumbs_up:

И това не е точно. Най-добрата цена е тази, която можеш да си позволиш да платиш. Цената се формира единствено от качеставата на това, за което плащаш.

 

От гледна точка на производителя - факторите са много.

 

От гледна точка на потребителя - само и единствено от субективното му мнение

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.