Jump to content
Българският форум за музиканти

Има ли смисъл от заключващ нът


Recommended Posts

Защото няма финна настройка на тремолото,коеот означава че след като се заключи китарата няма да можеш да я настройш!

Редактирано от Necrophagist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 42
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Стига сте спорили, това което е породло въпроса на колегата е най-вероятно много умела работа с Фотошоп. В магазина като не са имали такава китара в наличност зада я снимат и са си поиграли да направят "апликация" от други две. И аз забелязах вече, че на доста места посто са сложили снимка - огледален образ на дясна китара. Т.е. това което се вижда по-сайтовете не винаги е за вярване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе брат, ти къде видя какъв е nut-а на тая китара и какво изобщо питаш в тази си тема?

 

Посочената катара наистина изглежда да си е с нормален/стандартен (незаключващ се) нът!

Редактирано от docc
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз специално увеличих снимката, наистина има заключващ се нът от флойд, явно Еджкрашър е прав и става въпрос за фотошоп ;) , защото нормално на такава китара няма никакъв смисъл от заключващ се нът

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако поразровите из различни сайтове, примерно Musik Produktiv, GAK, Ebay - в тях е без заключване, в Youtube има хора със същата китара и с нормален нът. В сайта на Dean е обаче със заключващ. Thomann сигурно са сложили снимката от сайта на Dean.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори и да са допуснали такова необосновано наличие на заключващ нът, проблем ли е просто той да не се използва? Т.е. да не се затягат болтовете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали специално тази е фотошоп, или - не, не знам, но със сигурност съм виждал китара с TOM и заключващ нът и тя беше Jackson, ако се не лъжа. Според мен това е мучо гранде простотия... може би така компенсират за кофти ключовете на по-евтините модели - слагат ти заключване, че барем да не се разстройва като бендваш. Сега това, че всеки път като я напече слънцето ще се налага да се отключва и заключва наново - явно не се смята за досадно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама то така китарата много трудно ще се настройва, нали като я заключиш задължително бяга, обикновено - нагоре. Ще има да отключваш и заключваш 100 пъти докато нацелиш всички струни да са верни и като се промени температурата - упражнението наново. :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сетих се за едно приложение ....

 

 

Прадполагам не са малко хората от форума които си настроиват китарата чрез рс-то, защото нямат тунер

 

 

И аз бях така преди

 

Значи настроивам си аз китарата с рс-то и тръгвам за репетиция. Слагам я в калъфа и и ....

Поради свободното и движение вътре ключовете се натискат и завъртат при преноса

 

Резултата е растроена (натъжена :P ) китара за репетицията ....

 

И понеже нямах тунер тогава .... :headbang:

 

та ако имаш такъв нът може и да е от полза

Редактирано от trolla
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То може да не е само от нъта, най-вероятно е и от температурната промяна.

 

 

Ами аз нямам заклюяващ нът и казвам че ако имах нямаше да се разтрои китарата дори и да са се завъртяли ключовете !

 

Иначе тва за промяната в температурата незнам

 

Има ли толкова голямо влияние температурата върху струните че да се усети разтроиване ?

 

Немисля

Редактирано от trolla
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са ти скапани ключовете, при моята китара разстройването е редовно при промяна в температурата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да разстройват ключовете, трябва да са твърде скапани.

Честно казано, повечето дори и доста евтии ключове, държат строй доста прилично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи настроивам си аз китарата с рс-то и тръгвам за репетиция. Слагам я в калъфа и и ....

Поради свободното и движение вътре ключовете се натискат и завъртат при преноса

...

та ако имаш такъв нът може и да е от полза

Това е доста неоснователна причина да се сложи заключващ нът - много по-лесно е просто човек да си купи едно тунерче и да си го носи, или пък още по-добре да се научи да настройва по слух. Все пак преди всяко свирене трябва да се проверява и коригира настройката - един заключващ нът без фини настройки повече ще пречи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.