Jump to content
Българският форум за музиканти

Фендер Страт до 1500 лв


Black Bird

Recommended Posts

^Защо да трябва? Сравнения се правят между два инструмента. Няма проблем. Или ти харесва повече единия или другия. Всекиму своето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да питам, кой Страт в момента нов до 1500 лв, може да му се свалят струните ниско, има си типичния страт саунд и грифа е по-съвременен.

Смятам да си купувам Фендер.

 

Питам най-сериозно, а за жалост не разбирам от Фендери.

 

Ако някой си купува Ибанез бих помогнал, но тук не знам нищо :thumbs_up:

 

 

На марката Fender чарът им е именно, че са консервативна фирма с традиций.

Ти явно имаш нужда от друг модел ел. китара.

Ако все пак ти харесват Фендерите, като визия, тогава се поинтересувай с какъв модел на Фендер свири Andreas Kisser от Sepultura.Дори и да не слушаш по-агресивна музика това е един страхотен китарист, който няма да си купи летва вместо китара и може да му се има доверие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На марката Fender чарът им е именно, че са консервативна фирма с традиций.

Ти явно имаш нужда от друг модел ел. китара.

Ако все пак ти харесват Фендерите, като визия, тогава се поинтересувай с какъв модел на Фендер свири Andreas Kisser от Sepultura.Дори и да не слушаш по-агресивна музика това е един страхотен китарист, който няма да си купи летва вместо китара и може да му се има доверие.

 

 

:thumbs_up: Нямам думи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Нямаш думи за кое?

Питай и ще ти обясна, не се притеснявай!

 

Понеже обикновено се налага да обяснявам повечко за някой хора, Фендерът на посоченият от мен китарист е с нисък екшън, като има и флойд вместо тремоло.

Затова реших, че на авторът на темата няма да е излишно да се поинтересува каква точно е китарата.

 

Мисля, че е крайно време модераторският екип да си спретне една война срещу спамерите.

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Защо да трябва? Сравнения се правят между два инструмента. Няма проблем. Или ти харесва повече единия или другия. Всекиму своето.

 

Ами именно защото сравняваш инструментите трябва да премахнеш останалите фактори, които влияят върху звука и да оцениш качествата на единия и на другия обективно. Това е много важно, особено когато сравняваш инструменти от различен ценови клас. В тази тема се говори за оценка на звука, който уж зависи от дървото, лака и др, а дали е така? Никой не се запита дали не е от адаптерите или струните. Аз лично ненавиждам stock адаптерите и затова първата ми работа след като купия китара е да купия и адаптери особено ако е тип strat.

 

Аз не се застъпвам на 100%, че по-скъпото е по-добро, въпреки че в повечето случаи е така.

 

Това което забелязвам е че инструментите от нисък клас в магазините умишлено са с високи и стари струни, неподдържани грифове и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Позволявам си да не се съглася. Електрическа китара без струни и адаптери (+електроника) е безсмислена сама по себе си, като инструмент :thumbs_up:

 

Разбирам какво искаш да кажеш. Само се шегувам де :music336: Мисълта ми е, че според мен хващаш един инструмент и или ти харесва как звучи или не. Има около половин милион фактора и с малко повече опит, можеш да си представиш как би звучала с по-нови струни, различни адаптери, но в началото е важно дали ще ти хареса.

Какво значение има преди 100 години ли е производство или не. Общо погледнато тези отпреди 100 години поради знайни или незнайни причини звучат по-добре. Това и да го знаеш и да не го знаеш защо е така - полза малко. От нова китара, такава на 100 години не можеш да направиш. Ако ти харесва как звучи китара на 100 години, отиваш и си купуваш китара на 100 години. ;) Така съм си опростил разбиранията аз и избягвам дългите колебания, за мен си де. За други може друго да работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен ниския екшън на струните не би трябвало да е обвързан с конкретен модел, а е по скоро до сетъп и до бройка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен ниския екшън на струните не би трябвало да е обвързан с конкретен модел, а е по скоро до сетъп и до бройка.

 

Ами според мен не е съвсем така.

Основният критерий е типът бридж и до колко може да се свали, защото съм забелязал примерно, че при тонематик бридж окачването снемането на струните в низходяща посока е по-ограничено просто защото в един момент магарето се изравнява с нивото на повърхноста на китарата и дори и още да не се е появило бражденето не може повече да се свали.

Разбира се това от друга страна не е критерии за качество.Всички китаристи с опит знаят, че по-високият екшън е предпоставка за по-чистото отзвучаване на тоновете.Не случайно Гибсън китарите се предпочитат заради чистият тон, а Jackson и Ibanez примерно, заради по-бързият гриф.

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Китарата на Сепултуриста е Скуайър, колкото и евтино да ви звучи тази марка.

 

2. При положение, че се търси страт звучене, не виждам как ще му помогне китара с 2 хъмбъкера и флойд, която е направена за жица. То при това положение си е по-добре с Ибанез-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бриджа има значение и определено си прав по тази точка, но при Стратовете няма тюноматик бридж. Ако имаме две китари от един модел (напр. Страт 69) дали е възможно да се настроят с аболютно един и същ екшън или едната просто ще може да се направи с по нисък? Малко е тъп примера ама незнам как да го кажа по друг начин. Просто всяка китара си има някаква пределна точка откоято като сваляш по - надолу вече ще почва да бъзди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Китарата на Сепултуриста е Скуайър, колкото и евтино да ви звучи тази марка.

 

Китарата на Сепултуриста е Фендер, по-точно няколко Фендера, които колкото и да е странно мисля, че са мексиканско производсво. Но не се ли отдалечихме прекалено много от темата.

 

И никой ли не знае какво е положението с японските летви?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много разводнихте темата.

Колкото до сравнението на китари - мисля, че Сънчо и ултрамега са най-прави.

Всеки китарист, имал опит с повече китари, може да усети спецификата на инструмента, който държи.

За бройката - до бройка е! На повечето китари така или иначе екшъна се регулира в широки граници. Но дали ще свири добре с даден екшън е друга бира и си е точно до бройка.

 

И за който още не е разбрал - Налбантов има намерение да си купува СТРАТ, а не суперстрат - има си такива.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, тъй като отворихте темата към това как се избира/сравнява китара спрямо друга, основните неща са:

-удобство при свирене и усещане на инструмента. (Чисто физически).

-тон (звук) на самата китара.

-прецизност на изработка.

-възможност на китарата да държи строй.

 

Конкретно за Фендърите (Страт) - Highway - свирил съм на два. Направи ми впечатление прецизната изработка и хубавия финиш. (Имаше няква хава с финиша им, който гарантирал по-бърз "ageing". Май се хвалят с по-тънък финиш, който се рони по-лесно и се наранява по-лесно.) Честно казано звука не ми хареса. Средите ми звучаха прекалено отразяни, което разбира се може да се дължи и на усилвателя, казва ли ти някой. Аз лично предпочитам Мексикански страт, въпреки, че хората гледат на тях, като по-нисък клас. Стоковите им адаптери звучат малко по-мътно от американското производство. Като електроника, хардуер и изработка може би отстъпва малко от американските серии, но наистина малко, а не ниво - Squier!

 

Стратокастъра не мисля че стига по-далече от American Standard Stratocaster. Качество и тон са гарантирани, поне на хартия. Дали има изключения, които не отговарят на поставения от името и традициите стандарт - със сигурност! Също и при другите марки китари, което до известна степен е нормално.

От там нататък - вече е ръка да пипне, ухо да чуе.

 

ПП: American Deluxe серията е може би едно стапало над средностатистическия American Standard Strat, но и цената им вече е извън определения бюджет.

 

Мойте 5 ст.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И пак излиза, че трябва да се пипне, а локумите са излишни, колкото и да въртим, сучем и обясняваме :thumbs_up:.

Фендер са китари както всички други и явно пак ще трябва да има избиране.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фендер Хайуей според мен е напълно адекватен Фендер за цената си.

Вече е въпрос какъв точно Фендер иска Дими.

Дали за класически чист фендер звук или за по жица(имйк предвид какво свири).

Тук казахте по-високите като клас модели са и по-добри.

Зависи какво Дими го удовлетворява.

Поне дотук за мен хайуея е напълно адекватен за клийн.

Има и вариант да иска да го направи по шред - както например са направили Мейдън, Малмстий или Блекмор.

В такъв случай се взима фендер, който пасва като удобство и се сменят адаптерите със съответните

(горните 3 примера олзват различни, но който и а се сложи все ще е добре).

Тогава обаче, няма да има "този" фендер клийн.

За мен решението е 2 фендера, един сток и един моднат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.