Jump to content
Българският форум за музиканти

emil

Members
  • Мнения

    211
  • Присъединил/а се

  • Последно посещение

  • Топ дни

    1

Всичко публикувано от emil

  1. Извинявам се за дългото отсъствие, но скоро завърших един друг проект, който се казва Виктория и се появи на бял свят на 24-ти април. Използвам ULTRA-G симулация на Behinger, защото е изцяло аналогова. Предполагам има и не лоши софтурни симулации, но те не са целта на нашите изследвания . Днес отново започвам работа по проекта. Остава да избистря схемите.
  2. Ето един тест на дисторжън с комбинация от ФЕТ и МОСФЕТ Записът е направен директно в звуковата карта
  3. Направихме малко тестове днес. Определено диодните ограничители трябва да се махнат или да се правят сериозни корекции след тях. Другото, което мисля е блокчетата трябва да бъдат по-завършени като ефекти. Някак си хората, на които показваме идеята си мислят, че просто това са еквивалент на камиончетата и че предлагаме един алтернативен начин на правене на чейн, което е хем вяртно хем не. Благодарности на Явор Деспотов за съдействието. Ето и малко снимки.
  4. Ами не знам до колко е смислено да имаш контрол върху Q-фактора. Преди време с един приятел басист правихме такъв еквалайзер и установихме, че при много стеснен банд почти не се усеща корекцията, но определено ще направим ескперименти. Другото, което е, че голяма част от китарджиите не искат "акривни" коеректори, а предпочитат класическите Marshall style, но за мен са много плитки.
  5. Това е готина идея :-)
  6. Наскоро говорих с един колега и той беше скептичен за 3 бандовите пераметрици - били сложни :-). Аз лично ги харесвам, но например Металзона има параметрик само на средите. Върти ми се в главата и блокче с триод, но сме ограничени откъм захранване защото е опасно.
  7. Абсолютно вярно, но ще трябва да направим и класическите. Все пак затова има блокчета. Да може човек сам да си избере какво да сложи. Аз лично за домашно свирене предпочитам диодните ограничители - въпрос на вкус. Трябва да се направи и сериозен рисърч относно тонкоректорите. Там изобилието е огромно :-)
  8. Гледам подобно изпълнение тук, но си мислех, че ценерът е за защита и затова е само на входните транзистори
  9. Я раздхай на какво се имитира решетковия ток. Единственото което съм виждал е FET стъпала с генератори на ток в тях. Предполагам е нещо такова
  10. Взимам забележката на Евтим. Само да вметна, че работим с върху FET стъпалата в момента. Проблемът при тях е, че трудно се комбинират по този начин с други модулчета. Не е невъзможно просто търсим решение. Друго, което получихме като обратна връзка е малко да "съберем" модулите т.е. да не ги разбиваме чак на ниво компоненти, а по-скоро да са завършени ефекти. Като цяло търсим нещо по средата. Освен многото теория експериментите са доста важни. В момента на мен лично ми се върти в главата как можем да сложим и триод в едно такова блокче. За гииковете мисля да се направи едно празно блокче с платка с площадки да могат да творят вътре Благодарности на Baby Thomas
  11. Това за развойна дейност се е утрепало
  12. Това е повече от достатъчно. От бас ефекти не разбирам много и честно казано мислех, че няма да представлява интерес за басисти, но явно съм сгрешил (често ми се случва). Какво се ползва най-често? Компресор? Дистер? Оувърдрайв? Върти ми се в главата параметричен тонкоректор.
  13. С какво можеш да помогнеш? В момента сондираме мнение какви модули са нужни и как да ги разположим.
  14. Здравейте, Отдавна бях занемарил музиката и майсторосването на ефекти, но преди няколко месеца с реших да поръчкам малко и почнах да си правя някакви ефектчета за начесване на крастата. Докато бях на гости у един приятел и гледах децата му как си играят с LEGO ми хрумна една идея. Предварително се извинявам за демото и напълно осъзнавам, че реализацията е под всякаква критика, но исках да видя за себе си дали е достатъчно зарибяващо. Да си призная честно още не съм спрял да си играя. Отзива от хората, които го видяха беше доста позитивен и затова реших с един приятел да стартираме този проект, които имаме идеята да е оупън сорс и да е достъпен за всеки. Нещата са в доста начална фаза и бих искал вашето мнение без значение позитивно или негативно . Очаквам всякакви предложения. Знам, че в този форум има качествени хора и доста добри инженери с много опит. Ето го и резултата: http://thesnapdrive.com/
  15. ^ ЕТ е НАЙ-НЕПОДХОДЯЩАТА юридическа форма, тъй като собственика отговаря с цялото си ЛИЧНО имущество - това е все едно физическо лице с булстат. За разлика при ООД-то юридическото лице т.е. фирмата отговаря максимално с размера на внесения капитал. Ако решите да правите ООД т.е. фирмата да има повече от един собственик трябва да отидете на адвокат ЗАДЪЛЖИТЕЛНО. Ако решите да е ЕООД и собственика да е и управител тогава може да минете с документи от интернет. Ако управителя е различен от собственика отново съветвам да отидете на двокат. Имайте в предвид, че управителя на фирма трябва да взима минимална заплата от 830лв т.е. да се осигурява на нея, което прави по около 350лв в бюджета всеки месец!!! Фирмата АБСОЛЮТНО ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да ползва услугите на счетоводител, което може да се минимизира до 30лв на месец ако няма сериозна дейност (т.е. голям документооборот) Не препоръчвам на никой който не е запознат с това как се управлява фирма да става управител. Ето едно полезно видео: http://conference.startup-bg.org/2008/counter/click.php?id=19
  16. Според мен не е нужно да правите всичко това, защото една фирма е сериозен разход от порядъка на 200лв на месец независимо дали има или няма сериозна дейност. Аз съм собственик на фирма, на която една от дейностите е точно това - прави договори с други фирми/сдружения за музикални участия и след това дава парите под формата на трудови/граждански договори към изпълнителите. Ако някой има интерес да ми пише на лично да доуточним подробностите.
  17. Ако става на въпрос за Маршала на Пешо от Видин, то той си беше едно желязо преди мода и си остана такова и след мода. Познавам и собственика и въпросния Маршал. Невиждам къде е проблема някой да изпълни желанието на клиента си.
  18. ^ Поздравления С нетърпение чакам негов продукт в thomann
  19. Аз имах в предвид предимно усилвателите. Ампег, например, са доста склонни да дават схеми. Единствеото, което искат е серин номер на изделието. Иначе със зуум, ако си загубиш повече от 2 часа и не стигнеш до никъде, то ремонта е нерентабилен . Цифровите джаджи страдат предимно от захранващи проблеми, които не е много трудно да бъдат локализирани. Проблемът е, че понякога има странични ефекти от тях и това най-често е RAM-а. От гледна точка на някои производители по-евтино е да сменят даден ефект с нов отколкото да си предоставят ноу хауто, но това са предимно евтини неща до 100-тина евро. На Marshall схемите не са чак толкова трудни за ривърс енджинииринг особено от хора с комерсиални намерения, но това не е задача на един сервиз. Китайците пък шлайфат с паста чипове докато стигнат до кристала за да го копират , така че Marshall няма да могат да спрат копирането. Според мен целта им е да скрият новите разработки за да не стане общоизвестно деградирането на схемните им решения, предизвикано от желанието за намаляване на цента. Вие какво мислите?!
  20. Като собственик и управител на сервиз за музикални инструменти и апаратура мога да ви кажа, че никога не съм имал проблем да изисквам от производителите схеми и информация най-вече на усилватели (за съжаление немога да се похваля със същото относно производителите на телевизори и ДВД-та). Друг е въпроса, че понякога има ядове с частите тъй като и самите производители не ги държат на склад. Много от предлаганите части на пазара са просто ремейк на старите. Основен проблем са потенциометри и плъзгачи. Който твърди, че може да ремонтира без сервизна документация според мен трябва да се занимава с нещо друго. На схемите освен самата схема понякога има и доста друга информация. Да не говорим, че сервизната документация в повечето случаи се състои и от упътване как да се извърши настройка и верификация на коректната работа на устройството след ремонт. За голямо щастие ремонтите на такива неща са доста прости и дори неизискват смяна на елементи. Относно къстъм усилвателите и изделията правени от съфорумци - да наистна има много сполучливи изделия, но според мен фактора "надежност" не е достатъчно висок поради това че се правят ограничени бройки и уникални по себе си конструкции, които не са минали необходимите тестове и т.н. Тук всичко е на къзмет.
  21. ^ Това означава, че нещата не са толкова безнадеждни, но въпреки всичко е тежка задача. Аз лично съм си закупил ДжамМен и съм супер доволен като изключим факта, че в него няма барабани, а само прост метроном.
  22. Fallenblood Лошо няма да се учиш, но преди да започнеш искам да те питам дали си чувал няколко от думите: интерполация, екстраполация, конволюция, Найкуист, дискретизация, квантуване Ако и идея си нямаш какво означават по-добре си дрънкай на китарката, намери си някаква друга работа и си купи от магазина. Не го приемай като заяждане, а като съвет.
  23. Fallenblood ако направиш лупер или поне ме убедиш че можеш да го направиш те вземам от утре на работа за 4000лв/месец стартова нетна заплата.
  24. Мога да осигуря спектралния анализатор за проекта. Само кажете как го искате със светодиоди или графичен дисплей
  25. emil

    Carl Martin

    Чудя се дали има интерес към техните продукти, тъй като е възможен внос за България. Проблемът е, че не са по джоба на всеки въпреки, че имат и 'евтина' серия.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.