Jump to content
Българският форум за музиканти

Лампа или симулация?


Valserp

Де'й лампата?  

120 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

  • Отговори 137
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

A ми харесва повече и ще гласувам за него,но немога да кажа със сигурност кое е симулацията и кое истинския усилвател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен запис B е през Tube Ultra, а запис А е през Vypyr. Защо? Елементарно: :)

 

1. Първото нещо, което те издава от километри, е копаньето по басовите жици. Аналоговата схема успява отчетливо да възпроизведе хармоника като wah от удара на перото върху струната (който трае ... 10-ина ms?) и се чува много ясно при high gain в семпъл В. Процесорът сякаш не сварва да си обърне неколко-стотин-хилядите транзистора толкова бързо (семпъл А), за да го чуеш т'ва нещо. Липсва динамика на атаката, к'во ся?! Цифра е. :greenangel:

 

2. Говорейки за high gain в 1-ва точка, усилвателят от семпъл А си личи, че е gain-нат под половината от максимума си (може би?). Липсва злоба във "острите", има излишен тупАн в "дибелите". Динамиката на драйва се клати прекалено рязко (стъпково като от цифра?) клони повече към бледнеещ на моменти, отколкото към уверено distort-ващ. :) Нещо, което "синтезаторите" май правят по принцип. Amp-ът в семпъл B съвсем си се звери под натиска на 'убав gain (7 от 10?) с умерен удар в ниските и чудесен presence. Разклащат се в някакъв по-предсказуем маниер. Тия лампи ... ако можеха да ти го върнат само ... :greenball:

 

3. В момент 00:58, където sweep-ваш натурален акорд в десния канал - семпъл А е толкова сбозен и кашонест, че не ми прилича само на кофти EQ. Проблем с интерпретацията на интермодулация? Хм ... дали пък не е цифра? Или малкото говорителче на Vypyr-a? Или и двете заедно? :lol: Семпъл В гази с дефиниция! :thumbs_up:

 

Финален глас - Halo A e Peavey Vypyr. Halo B е Ultra Tube. Много добро звучене на симулацията откъм Vypyr като цяло, евала! И готин саунд си изкарал и от двата ампа. Еваларка! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Rammkopf разви цяла теория, сега остава и да се окаже грешна..

 

Според мен звучат доста близо като динамика доколкото тотално различните тембри на двата записа позволяват да се чуе.

Гласувам с Б - лампа, защото на палм-мютовете басовете не 'изскачат', но това разбира се може да се дължи изцяло на различните тембри, по начало запис А е доста по-басов.

 

По-добро сравнение би било ако и двата ампа бяха записани през един и същ кабинет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Rammkopf разви цяла теория, сега остава и да се окаже грешна..

 

... и шъ са гръмна с ей тоя нож до мене, дето отдавна чакам да се обеся на него! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гласувах за "Б". То, аз ламБа съм чувал само в магазина, ама "А" звучи като моя дистер "Беренгарий" на макс - и на ниски, и на високи. "Б" като че е с по - малко гейн, ама е по - чисто. Тъй чувам... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По време на двузвучията в началото не долових никаква разлика, но после си личи и то доста. Почти съм сигурен, че Б е лампата. Звучи ми по-стегнато и по-плътно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да кажа със сигуреност, но ми се струва по-вероятно Б да е лампа, а А - симулация.

Колкото до коментара на Rammkopf - цифровите модели са математически и нямат връзка със параметрите на транзисторите, използвани в цифровите схеми.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото до коментара на Rammkopf - цифровите модели са математически и нямат връзка със параметрите на транзисторите, използвани в цифровите схеми.

 

Някой не е доловил сарказма в изречението ми. Peace. :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.