Jump to content
Българският форум за музиканти

Видео/alternate Picking


Recommended Posts

Наистина не работи, нямам представа защо, сигурно нещо със сървъра. Както и да намерих видеото и малко му пооправих саунда, в случай , че на някой още му трябва

 

http://www.4shared.com/file/106446169/c570...nate_silno.html

 

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 81
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ако нещо не се оправи имам в нас добрата версия свалена, тей че обади се... :cheers2:

 

Качи го тогава някъде, че от доста време се опитвам да го гледам и тъкмо успях - вече чувах по- добре за какво иде реч и то се оказа,че пък не е цялото!Важното е ,че схванах идеята,такива клипчета трябва да се правят от всеки музикант-Кратки, Точни и Ясни!!!

Браво на Кольо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Видеото е много добро !!!

Много ми помогна !! :D

 

Поздравления за Kolio_k !!

 

 

 

Едит : С интерес чакам пълната версия на видеото .

Редактирано от gpav
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако нещо не се оправи имам в нас добрата версия свалена, тей че обади се... :hysterical:

 

Благодаря, ще се радвам ако я качиш. при мен по някаква причина е останала тази с орязания край. То не , че е важно, липсва само някакви простотийки , които свиря нна края, но не е естетично така :)

 

Мерси колеги, радвам се че ви харесва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Случайно открих видеото и му усилих аудиото. Вече е годно за слушане, ако на някой още му е нужно :thumbs_up:

 

http://www.4shared.com/file/117870287/c1d9...rnatesilno.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
След като пробвах нещата, описани в това видео, ми направи впечатление, че нагоре и надолу въобще не му звучат равно... да не говорим, че ми звучат грозно, изсвирени от моите ръце, та за това ми възникна въпроса - това само ли ще се оправи, когато усвоя движението, или трябва да внимавам от самото начало да звучат добре и равно?

Между другото - нямаше да е лошо да беше обърнато внимание на точния начин, по който перцето трябва да среща струните и начина, по който трябва да си държим ръката над тях, но това, предполагам, е въпрос на друг урок.

 

Иначе видеото е доста по-информативно от повечето видео-уроци, които съм срещал из НЕТа!

 

П.П. Предполагам, когато свирим на повече от една струна, техниката може да се ползва по подобен начин?

 

и аз имам един въпрос :D--тази техника винаги трябва да се свири нагоре надолу с перцето ли...не ви ли се е случвало когато свирите на една струна с три тона и после трябва да се качите на по горна струна последния удар върху долната струна се пада надолу после на горната с какъв удар тръгвате... защото при мен примерно както следва нагоре надолу ако кача на по горна струна -по горна спрямо по близка до главата ми ;)- и удара си е както следва нагоре.. често се закача и предната струна за някви милисекунди но си се получава мажене... често сум се чудел независимо от това колко тона са извирени на едната струна и независио нагоре или надолу е перцето от последния и тон при отиването на другата струна в зависимост от това ако е по долна с перцето надолу или ако е по горна нагоре ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В зависимост от това към коя струна "отиваш" след това можеш да си го пригодиш както ти е по-удобно. Потърси интервюта с Дейв Мъстейн в youtube, говореше точно по този въпрос. Заключението му беше "try to keep it as flowing as possible", или нещо такова, по памет цитирам :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да правите разлика между alternate picking, economy picking, chicken picking, sweep picking.

kolio_k е представил изключително важен урок за един от най-добрите наичини за свирене изобщо с перце. Тамбуристите много добре зняат също за какво става дума. :(

 

Редуващото се (alternate) перцуване (picking) е определено от това, че се редуват двете положения на перцето спрямо струната - ту от едната, ту от другата страна на перцето или по-познато като удар нагоре - удар надолу. Това всъщност е смисъла на alternate picking. Това което ви показва kolio_k в урока си е един от най-ергономични начини за динамично положение на перцуващата ръката във времето. Техниката е изключително стара (което няма нищо общо с това, че видиш ли, вече не е модно да се свири така), просто обърнете внимание старите тамбуристи от народните оркестри как свирят и ще разберете защо. :)

Просто тази техника е проверена от времето. Като подчертавам, че това е изпълнение на alternate picking, докато самото alternate зависи от положението при всеки удар на перцето спрямо струната.

 

С тази техника може да изпълнявате и предимно downstrokes (удари надолу). При удари само нагоре не е удачна. За alternate удари е перфектна. но...

 

Ако искате с тази техника да бичите яки стъргачки с кривочи, като например динамично заглушаване, няма как да я използвате по този начин. Затова като сте набичили диста и искате да заглушавате долната част на китката и долната външна част на дланта на перцуващата ви ръка е облегната върху струните. Нали така... значи въртеливото движение по оста лакът-кокалче на средния пръст на перцуващата ръка, няма как да бъде изпълнено. Затова на помощ могат да дойдат economy picking и chicken picking.

 

Economy picking e техника по-скоро от движения на палеца и пръста, с който сте хванали перцето. За да го видите ви съветвам да погледнете изпълненията на този гигант в прогресив метъла: Michael Romeo

Още с встъплението може да видите техиката economy picking. По нататък човека ще ви обясни всичко. Дано да разбирате английски обаче. :)

Неговият alternate е в голяма доза economy. Обърнете внимание на 1:17 до 1:40 и по специално на 1:37 - там е economy picking.

 

Chiken picking по принцип идва от техниката при свирене само с пръсти. Но може да се направи и с перце. Гледайте Марк Нопфлър от Dire Straits или Брайън Мей от Queen как я правят: Mark Knopfler и Brian May - започва от 4:20

Съжалявам че на видето с Брайън Мей в повечето време не показват дясната му ръка но то по звука си личи. :)

 

Има изключително специфично звучене при свирене с драйв у изобщо с набримчен усилвател пък и акустично е доста отличителна. Също може да се позлва в комбинация със заглушаване, което не е възможно при тамбуристския начин на свирене на alternate picking.

 

Дано да съм бил полезен и после само да съм видял някой да свири ето така: Супер техника

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много мерси kurt uvash --точно за това говорех което майкъл ромео показва точно на 2:6 мин. от видеото което си дал... и на мен така си ми идваше отвътре да се свирят преминаванията през струните а ти си било вид техника :cheers2: economy picking му е майката мерси много

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, economy-то е чудесна техника, но трябва много да се внимава с транзишън времето (преходното време) между изсвирените тонове, за да бъдат изпълнени равномерно или пък още повече, ако им бъде приложен някакъв груув и още много съображения. С тази техника спокойно можеш да свирш със заглушаване, но за акустична китара и така да се каже чист звук alternate е по-доброто решение, никой не те спира. :)

 

Chicken picking също е много добра техника, но иска доста занимавка и почти съвършена точност. Движението е подобно на това на Кермит Жабока (ако си представиш ръката на актьора в самата глава на куклата), когато му ръкопляскат или кима одобрително за да, но с много по-малка амплитуда и пренесено върху струните, разбира се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам, ако на някой alternate picking не върши работа. Изборът какви техники да използваме е изцяло личен. С това, вече старичко видео, просто исках да помогна на евентуални заинтересувани, без по никакъв начин да твърдя, че това е единствената техника, която трябва да се използва. Аз самият я използвам много рядко, предпочитам особен тип легато

Иначе, съдейки от собствения си опит, Алтернейт пикинга е много по многостранен от икономик пикинга, особено от ритмическа гледна точка, както и свирене през струни. За съжаление е и много по труден за овладяване.

Economy се открива от повечето хора интуитивно, но има сериозни и неизбежни ограничения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

видеото на kolio k е уникално, наистина от нито един урок който съм гледал не е било толкова изчерпателно представено в такива детайли...

и е вярно че economy-to се открива интиативно...

но примерно

 

---16-15-13---13-15--------13---------

--------------16-------16--15-----16--15--13------15--13-------------13

---------------------------------------------------15-----------15--14--------15--14---12----и така нататък

не виждам как може да се изсвири яко бързо ако не с economi-to поне на мен така ми е най удобно

 

а този вид техника на куцото пиле домат--chicken-a не го разбрах какво представлява

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.