Jump to content
Българският форум за музиканти

Форум Китара


Recommended Posts

Здравейте,

 

Отдавна съм потребител в този форум и го посещавам всеки ден, но повече чета, по-малко пиша.

 

Това е просто една идейка, с която мисля, че форум "Китара" ще стане по-добре структуриран:

 

Има ли някакъв вариант да се отделят постовете за съвети при покупка (кое да избера, откъде да си купа, доставка от чужбина и т.н. ) от наистина полезните теми, свързани със свиренето на китарата - например за различни техники и т.н.

 

Друг вариант е да има място за писане на ревюта или сравнения на китарен гиър. Така за един модел амп или китара ще се пише само на едно място.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че вече е обсъждано нещо подобно. Преди нямаше достатъчно аргументи "ЗА", поради което всичко остана по стария начин.

 

Мен ако питате най-добре да има алгоритъм за отсяване на малоумните постове, ама няма как да стане. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

=IFAND(Intelligent Content=0; Redundance=0, post, send PM "Първо мисли, после пиши!"

 

:thumbs_up: Съжелявам ама съм закопал в Ексел тия дни на работа.

 

А по темата, на тоя етап със 90% от темите да са вариация на добре познатата ни, мисля че идеята не е лоша. Сигурен съм че 50% от темите в китара са "ПОМОШТ, Къквъ китаръ дъ си земъ, къжети молиа" и това е добър вариант за малко пригледност и организация :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, видях, че има пускани подобни предложения... Може би един компромисен вариант е да се направят отделни теми за нещата, които аз лично (а предполагам и други хора) смятам за най-полезни във форум "Китара". Ревюта на гиър (подобно на harmony-central), обсъждане на различни техники на свирене и т.н.

 

Както и да е де, пуснах тази тема понеже напоследък забелязвам, че форум "Китара" се пълни с едни и същи въпроси.

Понякога обаче е трудно да се намери това, което търсиш и за това повечето предпочитат да пишат, вместо първо да търсят и да четат.

 

Ако има обаче отделни теми или форуми за по-важните и общи неща, ще е по-лесно да се намира информацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нищо не разбирам от администриране на форуми, но на пръв поглед не виждам технически какъв е проблемът да се направят подподфоруми, аналогично структурата на подфорум "Купувам, Продавам, Предлагам", с тази разлика, че т. нар. "наистина полезни теми" ще си стоят на първото подниво ("Китара"), а на най-ниското ще бъдат обособени въпросите за гиър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблем за създаване на подфорум няма. Само ми кажете как ще се отсяват темите. На какъв принцип.

Ако начинаещ пита каква китара да си купя до 200 кинта - темата е тъпа. А ако някой напреднал пита "някой свирил ли е на Буда, че се чудя дали Буда или THD да си взема" - темата не е тъпа. Но става дума за едно и също. Някой пита какво да си купи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може ли да си направим подфорум "Информация за инструменти и апаратура" или "Информация за купувача", където всичката нужда от ПОМОШТ да се излива, наред със по напредналата такава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!Мисля че колегите имаха предвид,че трудно се намират интересните теми защото се затрупват от по-новите които наистина са едни и същи всеки ден.Примери много - каква китара да си взема,от къде да почна,какво е суип пикинг и много такива,става дума за да е по-интересно за напредналите и да може да се учат един от друг и да не се дразнят с безмислените теми,въпреки че ги съветвам да игнорират теми които ги дразнят,щото се пълни с офтопик и става мазало.Не знам обаче какво да предложа за това как да се разделят темите,трябва да се помисли,за да няма недоволни.Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблем за създаване на подфорум няма. Само ми кажете как ще се отсяват темите. На какъв принцип.

Ако начинаещ пита каква китара да си купя до 200 кинта - темата е тъпа. А ако някой напреднал пита "някой свирил ли е на Буда, че се чудя дали Буда или THD да си взема" - темата не е тъпа. Но става дума за едно и също. Някой пита какво да си купи.

Според мен делението, ако се реши, че е целесъобразно, трябва да е (и не би могло да бъде друго освен) строго тематично. Дали поства някой неграмотен начинаещ или, примерно, форумни авторитети като Евтим или Метълхамър, щом се отнася до еди какво си, отива в съответния подраздел.

Дори без да става дума за структурата на форума, по принцип не подкрепям квалификацията на "тъпи" или "умни" теми, щото все пак това е форум, отворен към всички заинтересовани, независимо от нивото им, и не мисля, че такова разделение следва да бъде насърчавано по какъвто и да било начин.

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблем за създаване на подфорум няма. Само ми кажете как ще се отсяват темите. На какъв принцип.

Ако начинаещ пита каква китара да си купя до 200 кинта - темата е тъпа. А ако някой напреднал пита "някой свирил ли е на Буда, че се чудя дали Буда или THD да си взема" - темата не е тъпа. Но става дума за едно и също. Някой пита какво да си купи.

 

Ами според мен отсяването ще се получи, когато има няколко по-конкретни подфорума. Ще дам пример:

Защо във "Фукня" никой не пита каква китара да си купи? Просто темата е точно определена. Значи най-малкото може да се изведат още няколко подфорума, където да се обсъждат по-специфични неща, а останалите по-общи въпроси и мнения остават в основния форум "Китара".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Фукня" е тема - не подфорум.

 

Благодаря ти. Уточнението беше много важно.

Редактирано от YJM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля, че трябва да се направи някак подраздел в китара, засягащ съвети и тн, за закупуване на нови китари, какви да бъдат и в този дух. Вече буквално със всяка втора тема, някой пита откъде или каква китара да си купи. Не че има нещо лошо в това, все пак идеята на форума е да дава информация. Но другите теми направо се губят на фона. Това предполагам би могло да улесни и използването на търсачката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе проблемът е, че дори и да се направи подраздел, ако е пин-ната тема в раздел Китара, ефекта ще е нулев. Трябва като се цъкне на раздел Китара и да излизат два подраздела, като единият да е Начинаещи. Така ще има по-голям шанс да се уцелва правилния раздел за нова тема. То е ясно, че никой не ползва търсачката. Отделно в подраздел Начинаещи най-горе да се пин-нат всякакви видео-уроци, статии, затворени теми с важно инфо и т.н. Бих се наел да помогна с написването на някоя статия/тема, само да не съм единствен.

 

Тук обаче идва другия въпрос - добре де, ще пренасочим темите на новаците в отделен подраздел. Мислите ли, че основният раздел Китара ще бъде активен след това? Така или иначе, огромна част от влизащите там са начинаещи с конкретен въпрос, а една по-малка част са хора с някакъв опит, които се опитват да помогнат, доколкото могат. Но темите, които не касаят "откуде да си копя китара ефтино и хубаво да свири" са по една на страница. В такъв случай има ли смисъл цялото това нещо?

 

 

 

Няма какво да се лъжем - хаос цари в раздел Китара и точно това е причината да влизам изключително рядко в него (влизам във форума всеки ден, но в раздел Китара - на 4-5 дни, ако ми доскучее много).

 

 

 

 

Поздрави,

 

 

Петър

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.