Jump to content
Българският форум за музиканти

височината на струните


Rezachka

Recommended Posts

Вчера си взех този Vintage

vintage1.JPG

vintage2.JPG

 

и.. излизащ от магазина не беше с мноог добър сетъп, грифа беше лееко крив и бриджа беше високо, за това и струните бяха високо над грифа, тези двете неща ги коригирах уж..в смисал вече бриджа е максималко ниско, грифа е прав, но струните пак са високо.. мисля че нъта има нужда от леки корекции но не смея да барам щото връщане на зад няма да има..

постарах се да напрява колкото можах по-детайлни снимки;

nut1.JPG

nut2.JPG

nut3.JPG

nut4.JPG

nut5.JPG

ekshyn1.JPG

bridge1.JPG

bridge2.JPG(тука пък нещо се показва от долу ..ха!)

какво да правя :? мисля че се вижда "якия" екшън какъв е на снимките, трябва да има начин да се направят струните по-ниско.. нямам възможност сега да я нося на лютиер пък и в моя град не знам да има такъв...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 71
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Защо ти е да ги сваляш по-ниско ? Разстоянието си е екстра, според мене. Прекалено ниско става даже. Направо ще ти опрат в адаптерите.

 

Ако затруднението ти е заради височината на струните при бриджа и "неудобния" захват на дясната ръка, ще ти кажа само - "свиквай, брато, тези китари са така".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При тези китари, често каналите на нъта не са достатъчно дълбоки и поради това на първите прагове акцията е висока и струните стоят твърди. Това се оправя лесно, но ако нямаш опит, я дай на някой да ти я направи. Иначе акцията на 12ти праг изглежда ОК, ако ти е висока, свали я от бриджа

 

p.p. Ей сега видях на снимките , че бриджа ти е докрай надолу. Това вече е странно, нещо не е изчислена както трябва

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нее.. височината където е самия бридж, да по-различно е от страт китарите ама се свиква не е проблем..кефи ме, обаче..

P1020544.JPG

това е при 5-то прагче.. много са високо.. напваро не мога да изсвиря Thunderstruck

на стария ми Squier бяха доста по ниско но там .. беше болт он гриф и тремоло и ги бях направил нисички струните.. а тука ся нямам идея как да ги сваля.. съмнява ме нът-а..

P1020545.JPG

Редактирано от Rezachka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро пробвай да изметнеш още малко грифа назад. И после сигурно ще трябва да си поиграеш с височината на бриджа.

Редактирано от prayer4eto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв размер са струните и в каква тоналност си ги настройл?

какъв размер са не знам.. тези които си вървят с китарата са не съм ги сменил още, мисля че са 10ки или 11ки.. дебелички са и са настроени в ми..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фене,

честита китара, едва ли е толкова зле колкото си решил.

Най-важното е да не бързаш да правиш рискови неща.

За този вид китари е характерно поради заобленото тяло грифът да е изнесен назад.

 

Ако си търсел глезена китара е трябвало да си вземеш Ibanez или Yamaha.

Това е блусарска китара и вади тон а не шляка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих те посъветвал да разхлабиш за 30 минути струните - без да провисват съвсем, и през това време да прочетеш темата за настройка на гриф - имаше много полезна такава.

 

ШЛЯКА - използвах този термин не за да обидя притежателите на такива инструменти, съжалявам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро пробвай да изметнеш още малко грифа назад. И после сигурно ще трябва да си поиграеш с височината на бриджа.

ами бриджа не може по-на долу от станата на тънките струни..

bridge3.JPG

от страната на дебелите леко съм го повдигнал, но те не ме притесняват и не мисля че това има ефект върху другата страна

bridge5.JPG

..

bridge4.JPG

Редактирано от Rezachka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Идеята ми беше, че ще стане обратното - ще трябва да повишиш малко бриджа, за да не ти бъзди. Ти се оплакваш, че при нъта ти е високо - значи изметни назад грифа (леко), при което при нъта струните ще ти се приберат, но пък може да станат прекалено ниско до прагчетата и ще трябва дебелите струни да ги повишиш при бриджа, за да не бъздят.

 

EDIT: Не е необходимо падът на tune-o-matic-а да ти е равномерен. Можеш височината в двата края да си я регулираш независимо. А и по принцип при по-дебелите струни си е характерно да е по-голямо разстоянието, отколкото при по-тънките.

Редактирано от prayer4eto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия струни са повече от 10-тки.

Ако са настроени в МИ е нормално да опънат грифът нагоре.

 

1. Отпусни струните.

2. Повдигни си обратно бриджа.

3. Взимаш тунерът и праскаш най-много РЕ.

 

Ако искаш РЕ# и нагоре смени струните с подходящи.

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия струни са повече от 10-тки.

Ако са настроени в МИ е нормално да опънат грифът нагоре.

 

1. Отпусни струните.

2. Повдигни си обратно бриджа.

3. Взимаш тунерът и праскаш най-много РЕ.

 

Ако искаш РЕ# и нагоре смени струните с подходящи.

Успех.

 

ъъъ.. на предишната китара тип стратокастър ползвах деветки и бях доволен.. на тази със сигурност ще и взема други щото и без това тея са зле.. какъв размер е подходящ. пак ли деветки да си взема .. в смисъл сега като мензрата е по-къса.. де да знам :music336:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.