Jump to content
Българският форум за музиканти

Някой може ли да изкаже мнение?


devoliana

Recommended Posts

Днес ходих до един магазин в София за китари ,но там имаше само на Stagg изложени,понеже съм още начинаеща човека ми предложи Stagg C542 с наелонови струни.То се е видяло отделно ще си взимам една друга по поръчка ,но какво мислите за този модел,някой има ли някакви наблюдения и дали можете да ми препоръчате нещо по-добро като за лапенце в тази област?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 40
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

^Нищо лошо не искам да кажа против теб или който и да било обаче, за какъв форум говорим вече след като на всеки поставен въпрос се отговаря да си потърсиме в гугъл.Първо - момичето е видяло китарата на живо и второ иска съвет защото сама не може да прецени.

 

Сега по въпросът: тази китара е създадена предимно за изпълняване на класически произведения. - т.е. ще ти свърши работа ако си записана на уроци по класическа китара.Ако пък предпочиташ да свириш песни за купон с акомпанимент ще трябва да се откажеш от тази и да си потърсиш така наречената уестърн китара, за теб основната разлика ще бъде че уестърн китарата е с метални струни.Но тя не е 100 лева, а около 170-200 лв.

Като на начинаещ мога да добавя още една разлика - ключовете за настройване да сочат настрани, а не назад.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^WTF, man ??? Ако е за купони, вземи си с метални струни ... :greenball:

 

Много по-удобно и безпроблемно е свиренето на китара с найлонови струни.

Вече ми омръзва от "тази китара е създадена за еди-какво-си", затова вземи другата, независимо от факта, че е по-скъпа, по-неудобна, по-специализирана и в крайна сметка не ти това целта. А и какво значение има дали ключовете сочат назад ???

 

(Sorry за острия тон, ама не е необходимо да обърквате момичето. Освен това въпросът е конкретен, а не философски размисли на тема "как да избираме китари" ...)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравей имам приятел с такава китара,който свири от 2-3 години някъде, казва че е трудно докато свикнеш, в първите няколко месеца не можел да обели както трябва и един тон, но после каза, че си свири без проблем, въпроса е да свикнеш с инструмента, ако досега не си свирила на китара, според мен това е перфектиния избор :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Еми съжелявам човек, но колко пъти вече трябва да се пише из тоя форум - "колкото пари дадеш, толкова ще ти струва инструмента"?! Всеки ден се питат такива въпроси. Даваш 100 лева и взимаш инструмент за 100 лева... Толкова ли е шокиращо?! От там вече идва въпроса с пробването, пасването и това е!!

 

П.С. Не искам да звуча грубо или да се правя на "разбирач", но е глупаво, защото всеки ден се пускат подобни теми!!

 

No hard feelings! :hooray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей богаташите айде спрете се с тази реплика колкото пари дадеш, такъв инструмент ще получиш. Не всички сме отгледани със сребърна лъжичка в устата. Много големи разбирачи станаха всички вече че китарите от ниския ценови клас, когато някой попита нещо за тях и банда разбирачи се появяват и казват мъдрите думи : Офф ще вземеш боклук така че няма значение кой ще вземеш. ГЛУПОСТИ !!! Знаете ли че този форум разочарова много тепърва започващи музиканти. Да те са неуки и като пуснат някоя тема със прост въпрос образно казано им се отговаря : ТИ СИ ИДИОТ, НЯМА ДА ТИ КАЖА НИЩО. Този форум е за да казваме, не за да се правим на мощни

 

 

По темата: Китарата е добра :hooray: Важно е да се грижиш за нея, защото по евтините китари по лесно се чупят, затова я третирай внимателно. Лично аз не съм голям фен на стаг, но за начална китара е добре. Ако ти се отскача до Казанлък в завода на Кремона продават доста качествени класически китари за около 180-200 лева. Ако твърдо си решил Стаг китара да бъде, то тогава хвани някой прител, който е в час, заведи го до магазина и го накарай да огледа китарките и да ти каже коя е най добрата, защото понякога продавачите могат да те изментят. Оглеждай внимателно за дефекти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм далеч от богаташ и не съм расъл със сребърна лъжица в уста. Пари за струни нямам, ама това е прекалено офф топик.

 

Не съм казал, че китарата е боклук, казах, че свири толкова, колкото струва. И аз не свиря на добра китара и не се правя на разбирач! Няма смисъл да превръщаме темата в поредната караница на двама "разбирачи", така че отстъпвам.

 

Успех с покупката и в начинанието! :thx::hooray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

prayer4eto, това, че ти е омръзнало от дадени коментари, съвсем не значи, че те не са верни. Факт е, че момичето може да си вземе класическа китара, да си свири с нея по купони или където и да е (некласически произведения), обаче един ден ще се зачуди, абе защо го няма тоя метален отенък като при Алана Майълс, ами е по-скоро като Пако Де Лусия жулещ разни акорди. Нека те дразни,че различни китари са направени за различни работи, обаче те не са направени ей така, щото на някой му хрумнало да направи уестърн китара, така че Slacoth е повече от прав в случая.

 

Към авторката, ако можеш намери някой, дето разбира малко повече и отидете с него. И все пак си прецени горе-долу за какво точно свирене ще ти трябва китарата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля дамата да каже какво точно иска да свири и дали е наясно с разликите между различните видове китари, защото всъщност това е най-същественото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

prayer4eto, това, че ти е омръзнало от дадени коментари, съвсем не значи, че те не са верни. Факт е, че момичето може да си вземе класическа китара, да си свири с нея по купони или където и да е (некласически произведения), обаче един ден ще се зачуди, абе защо го няма тоя метален отенък като при Алана Майълс, ами е по-скоро като Пако Де Лусия жулещ разни акорди. Нека те дразни,че различни китари са направени за различни работи, обаче те не са направени ей така, щото на някой му хрумнало да направи уестърн китара, така че Slacoth е повече от прав в случая.

 

 

 

Mи то ми е омръзнало, защото не са верни. Защото за купони специализирана китара не ти трябва. А Слакот точно такъв съвет дава - ако е за купони, вземи си уестърн. Все едно че другата не става за купони, а само за "класически произведения". Прочети ми още веднъж горния пост и ще разбереш, че нямам против това, че различни китари са направени за различни ситуации, а че се изтъкват неправилни факти за избора на такъв инструмент. Особено начинаещ китарист много му дреме, че не докарва звука на Алана Майлс - той все още не знае да свири, камо ли да забелязва разликите.

 

Твърдения от типа - тази китара е по-подходяща за купони, а другата за класически произведения са смешни. Камо ли за това под какъв наклон били разположени ключовете. Доста по-важни характеристики има, по които се избира класически/акустичен инструмент.

 

 

EDIT: Освен това, момичето ви зададе конкретен въпрос. Дайде да не спамим темата излишно, а ако някой е пробвал Stagg C542 да отговори.

Редактирано от prayer4eto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора, защо не си пиете лекарствата?

 

Стаг е достатъчно добра китара за целите на обучението както и купонджийското посвирване.

Аз лично, щом ще се взима евтина китара и не се гонят някакви специфични цели, препоръчвам китара с метални струни, понеже е трудно да се намери евтина китара с найлонови струни, която звучи добре. Просто найлоновите струни имат по-малко енергия, по-леки са и т.н., което значително повишава изискванията към инструмента, докато евтините китарки с метални струни поне звучат прилично.

 

Виж тази тема:

http://forum.muzikant.org/index.php?showto...mp;#entry363226

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В този форум вече и най простата тема се преръща в някакви дви спорове. Това нито е нужно, нито помага на някой. Просто не разбирам защо се получава така. Китарния раздел май трябва просто да се преименува в КАВГА и вместо теми за обсъждане, да се слагат теми за дърлене, явно помага на много от нас да се чустват гот.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.