Jump to content
Българският форум за музиканти

Сравнение на 5 китари на брижд хъмбъкер


Evtim Djerekarov

5-китари на моста  

40 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Записах преди няколко месеца 5 китари на брижд адаптер.

Всички китари са със 648мм мензура, кленов гриф(едната буков), телата им варират от елша, агатис, шперплат

Всички записи са на бридж керамичен адаптер(май всички са керамики).

Струните на всичи китари са еднакви и са еднакво стари.

 

Всички адаптери sа хъмбъкери и варират от евтин сток хъмбъкер през хъмбъкер от стратокастер до SeymourDuncan Trembuckers.

 

Всеки откъс се повтаря 5 пъти за 5-те китари. Дайте мнение коя ви харесва повече и защо.

Накрая ще кажа коя китара каква е и с какви материали/адаптери e.

 

На клийн семпъла свиря все по-нагоре по грифа за да се чуят разликите и там.

 

Clean

Drive

 

 

Атачвам и във форума, че путфайла се дъни често.

Ако няма място, нека модераторите изтрият атачментите.

test1clean.mp3

test1drive.mp3

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 43
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Китара 4 на клийн , китари 2&3 на драйв ...

 

Обосновка : на клийн китара 4 има звук като на сингъл койл на бридж , което е моят избор за клийн звук .

При драйва останалите китари или имат много шум или много неприятен леко препържен звук .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За чистите най ми допадна 4. Звукът е мисля с по-изразени високи, по-брилянтен ми се струва, един вид, което за чисти китари е гот.

За мръсните - 3. Струва ми се най-натопорчен и балансиран от петте. 4 с драйв ми тънее малко, останалите или звучат малко мътно и замазано, или просто не ме кефят.

 

Ще е интересно накрая какви ще са резултатите. Готина тема :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не забравяйте да изслушате клийн семплите до края - на високите позиции някои китари се заоблят много и почват да трептят тоновете - това е важно да го няма!

 

Всички адаптери sа хъмбъкери и варират от евтин сток хъмбъкер през хъмбъкер от стратокастер до SeymourDuncan Trembuckers.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз и за клйин и за драйв се спрях на 4.

 

Клийн: В началото ми хареса 2, но при по-високите позиции много се замаза... Избрах 4 заради най-чистия тон (поне по мое мнение)

Драйв: Доста се колебах между 4 и 5... Без някакъв специален мотив - просто те ми харесаха най-много. Избрах 4 просто защото я избрах и за клийн фаворит.

 

Очаквам да видя "кой кой е" в света на китарите :lol:

 

EDIT: Макар, че по някое време изтървах бройката и в 2-та семпъла... Ама мисля че съм уцелил все пак поредния номер...

Редактирано от S-cape
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На чисто ми хареса най-много 2.

 

На мръсно при първия риф ми хареса 4, при 2рия риф 3.

Редактирано от Trysth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моето мнение на свирящ на тях е:

1 е най-равномерна по целия гриф и е с най-"мощен" звук за рокчета. Има и ниски, и среди, и високи.

2 има приятен тон на ниско, обаче почва много да заобля на високо по грифа.

3 има сравнително балансиран тон за всичко и е сравнително равномерна навсякъде.

4 има много звънко звучене, ама е по-слаба в "гласа" си в средите - трудно и е да "ревне".

5 има хубав хармоник, обаче бързо става нестабилна и обла като тон нагоре по грифа.

 

Това са субективни оценки, разбира се.

Очаквам вашите мнения!

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение не е особено ценно, но да си кажа, че като цяло съм за 3 и 4, като обратно на колегите Cutthroat и Icarus на чиста ми харесва повече 3, а на мръсните 4. Просто с една идея са ми различни. 2 и 5 ми "дрънчат", 1 е балансирана, но... нещо й липсва за да ми хареса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По семплите не мога да преценя, поне на лаптопа ми, Ще ги чуя довечера пак на мониторите. Това, което чух е, че номер 4 хич не ми хареса на чисто.

Иначе какво точно слушаме, адаптерите или самите китари, ако става въпрос за китарите, семплите не дават (поне на мен де) достатъчно информация. За това са ми нужни по дълги тонове, без вибрато и с някакъв драйв, така най лесно си личат глухите ноти, състейна и тн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От чистите - 2 и 4. С две думи - всяка си има конкретно приложение, което е непосилно за другата.

С драйв - 3.

 

От тези семпли това е впечатлението ми, но позициите в класацията могат да са доста по-различно при други семпли (а най-добре на живо естествено :greenangel: ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напук на всички досега гласувах за №5.

Стори ми се най-ясна и в същото време по-мекичка. Останалите ми се видяха по-остри (№1 и №4), по-замазани (№2 и №3) и по-тънки (№4).

 

П.П. На второ и почетно място бих класирал №1... :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клиин - 3

 

Драйв - 5 и след нея 3... така, че май за 3 гласувам :girl_cray2:

 

Защо? Просто те ми звучат най-добре. Мисля ,че 3-ката на клиин е с най-балансиран тон навсякъде... някак си най-универсална :)

Та на кратко казано - 3 ми звучи най-добре!

 

 

 

 

Марина

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.