Jump to content
Българският форум за музиканти

Два Леспола с ПАФ адаптери


kolio_k

Standard vs Studio+ Limited  

47 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Аз се замотах, защото исках да чуя и в къщи на по-сериозната апаратура. Гласувах за LP Standart-a. Повече ми хареса като тон, освен като външен вид. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз двете на вид не мога да ги различа, но категорично първата ми звучи по- добре. Втората е някакси по-стерилна, не знам. Първата как се казва всъщност? Като забогатея неимоверно ще искам да си купя такава :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз двете на вид не мога да ги различа, но категорично първата ми звучи по- добре. Втората е някакси по-стерилна, не знам. Първата как се казва всъщност? Като забогатея неимоверно ще искам да си купя такава :)

 

 

В общи линии говорим за тази, с леко по друг цвят и с хром хардуер

http://www.gibson.com/en-us/divisions/gibs...premium%20plus/ . Когато я взех (на втора ръка ) бях леко оздачен, понеже никъде не можах да я открия точно като модел. И след известно поразтърсване установих, че става въпрос за Студио Плюс ( така са се казвали 2002ра ) в малка лимитирана серия, която освен нормалния за този тип флейм топ включва металните ключове и адаптери, вместо 490 и 498, ПАФове. Точно такава няма да можеш да си вземеш, защото според Гибсън са пуснали 500 бройки еднократно (вероятно са им артисали ключовете и адаптерите, та са решили да се отърват :girl_cray2: ). Но преди около година имах едно друго студио, без екстри, което свиреше не по зле ( макар и леко различно ) и беше доста по евтинко. Мисля, че като цяло това е наистина най струващия си Гибсън, що се отнася до съотношение цена/качество

 

gibson_red.jpg

За тази говорих

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарско за темата,Кольо!

 

В момента съм на почивка и нямам възможност да чуя семплите както трбява, но когато се прибера в лондон началото на септември ще изкажа мнение. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз двете на вид не мога да ги различа, но категорично първата ми звучи по- добре. Втората е някакси по-стерилна, не знам. Първата как се казва всъщност? Като забогатея неимоверно ще искам да си купя такава :)

 

 

В общи линии говорим за тази, с леко по друг цвят и с хром хардуер

http://www.gibson.com/en-us/divisions/gibs...premium%20plus/ . Когато я взех (на втора ръка ) бях леко оздачен, понеже никъде не можах да я открия точно като модел. И след известно поразтърсване установих, че става въпрос за Студио Плюс ( така са се казвали 2002ра ) в малка лимитирана серия, която освен нормалния за този тип флейм топ включва металните ключове и адаптери, вместо 490 и 498, ПАФове. Точно такава няма да можеш да си вземеш, защото според Гибсън са пуснали 500 бройки еднократно (вероятно са им артисали ключовете и адаптерите, та са решили да се отърват :thumbs_up: ). Но преди около година имах едно друго студио, без екстри, което свиреше не по зле ( макар и леко различно ) и беше доста по евтинко. Мисля, че като цяло това е наистина най струващия си Гибсън, що се отнася до съотношение цена/качество

 

gibson_red.jpg

За тази говорих

Свирело "леко различно" ;) То, ако не свиреше " леко различно" ;) щях да се притесня. Да ти имам чувството за хумор... Тва да не е синтезатор. ;) Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата (Студиото) ми хареса повече на клийн и също при нек-адаптера на драйв.

Докато втората (Стандарта) определено се справи по-добре с бриджа на драйв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

^ точно на обратното на твоето мнение съм.

Втората, особено на чиста, ми разтуптя сърцето - влюбих се! На нек-адаптера също ми хареса повече с една идея.

Само на бридж на драйв като че ли ми "замаза" малко, но бих го преживял, ако ми я подарят. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.