Jump to content
Българският форум за музиканти

Най-яките китарни сола


metalhammer

Recommended Posts

Случайно чух преди дни един лайв на Sorrow на Pink Floyd. Крайното соло е смазващо! Както повечето неща на Гилмор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

инжой ... цял ден само туй ми е в кухата кратуна

 

http://www.youtube.com/watch?v=Y5EDqQtnRrc

Абе ,фен това си е копие на солото на Хендрикс от Уудсток 68,не е трудно да се намери,
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тридесет страници мнения, а оставам с впечатлението, че много малко от пишещите слушат музика. Много жалко, но никъде не видях някой да споменава Клептън, Джеф Бек, Попа Чъби и още една камара китарни виртуози. Не важно колко тона е изсвирил някой в един такт, а кои. Някой от метъл феновете да е чувал поне за Джо Бонамаса, Уолтър Траут, Сюзан Тедески, Ана Попович, изключителни китаристи от по-младото поколение, които без усилие могат да изметат от сцената всевъзможни метъл недоразумения с големи претенции. И не става дума за противопоставяне на стилове, безкрайното и досадно редуване на рифове не влиза в определението за музика. Знам, сега ще скочат една камара метъл почитатели. Да скачат колкото си искат, това не променя нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеше да напишеш "Не видях някой да споменава Клептън, Джеф Бек, Попа Чъби и още една камара китарни виртуози, като Джо Бонамаса, Уолтър Траут, Сюзан Тедески, Ана Попович, изключителни китаристи от по-младото поколение!" ... и щеше да е достатъчно

Остави НЕДОРАЗУМЕНИЯТА, в това число съм и Аз, да си слушат квото си искат. Кво ти пука, че не сме "прогледнали". Еми Аз съм на 35+ години и не съм намерил "ключът за палатката"(по твоята логика), но не постъпвам толкова гневно към ...айде да не казвам коя музика, че тука феновете И са много повече от МЕТЪЛИТЕ.

Без лоша умисъл, но не си ли съгласен с моята редакция на твоето мнение ;) ...пък ако не си извинявай, карай както знаеш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тридесет страници мнения, а оставам с впечатлението, че много малко от пишещите слушат музика. Много жалко, но никъде не видях някой да споменава Клептън, Джеф Бек, Попа Чъби и още една камара китарни виртуози. Не важно колко тона е изсвирил някой в един такт, а кои. Някой от метъл феновете да е чувал поне за Джо Бонамаса, Уолтър Траут, Сюзан Тедески, Ана Попович, изключителни китаристи от по-младото поколение, които без усилие могат да изметат от сцената всевъзможни метъл недоразумения с големи претенции. И не става дума за противопоставяне на стилове, безкрайното и досадно редуване на рифове не влиза в определението за музика. Знам, сега ще скочат една камара метъл почитатели. Да скачат колкото си искат, това не променя нещата.

 

 

Чувал съм ги всички изброени, някои харесвам , други не чак толкова. Но не в това е въпроса

 

Хубаво е да се опитваме да бъдем малко по толерантни към вкусовете на другите, тоест изказвайки собствените си предпочитания, да не нападаме тези на другите.

 

Кое е хубава музика е въпрос на личен вкус и след като метъл недоразуменията (едва ли са такива, някои от тях свирят учудващо добре и споменатите от теб, в някои аспекти не могат и да се сравняват с тях, същото разбира се важи и в обратната посока, просто всеки си е избрал къде да се развива) си имат фенове и то доста, явно правят нещо добре. А това, че пък съответните споменати не присъстват особено в темата (което също не е вярно, доста хора харесват Клептън например) показва, че правят музика, която не е интересна за аудиторията наоколо. Почти никой не се интересува от музиката, която аз харесвам, но не съм тръгнал да обяснявам как трябва да слушате Адъм Роджърс или Скофийлд, а не някакви блус/класика/метъл/тн. недоразумения нали?

 

п.п. Не изключвам разбира се и да се е..ваш. тоест да искаш да провокираш разправии от скука или някаква друга причина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

могат да изметат от сцената всевъзможни метъл недоразумения с големи претенции

 

Извинявай, но в момента ти си тоя с претенциите.И като стана дума - ти кой си?

 

Не че ще има ефект, но бих те посъветвал, тоя вулгарен менторски тон да си го запазиш за вкъщи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този спор е безмислен,все едно да казваш на чалгаджиите, че има и друга музика от хвърлянето на салфетки.........

Адъм Роджърс или Скофийлд - тези също са много големи....................

Важно е музиката да те кефи максимално,а кой е най добрият е риторичен въпрос..... :punkband:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе ,фен това си е копие на солото на Хендрикс от Уудсток 68,не е трудно да се намери,

 

Можеш ли да бъдеш по-конкретен? Нищо такова никъде не можах да намеря. Не съм запознат с творчеството на Хендрикс защото е от категорията китаристи непоносими за мен, но ще ми е интересно да чуя от какво е "копирал Гилмор"...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.