Jump to content
Българският форум за музиканти

Да си поупражняваме рифовете!


Recommended Posts

  • Отговори 161
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

E, щом ти звучи така, сигурно рядко ти се случва да вадиш песни с нещо по различно от "петици", мажор, минор и най-много някой друг септакорд.

Според мен този акорд се вписва добре в хармонията, и точно там му е мястото.

Сам по себе си звучи особено. Надявам се, че все пак си си направил труда да го сглобиш с другите акорди от песента, преди да пишеш впечатленията си за този толкова особен и специален акорд :thumbs_up: .

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^да, определено си прав - не вадя често джаз, даже да не кажа никога. Това че акорда се вписва в песента не означава , че на мен не може да ми звучи кофти, нали се сещаш - не всичко може да звучи приятно, ама стана много офтопик и мисля да спра безсмислените си писания. :)

 

 

 

 

Едит: акорда скоред мен се вписва добре , заради обръщението си. Възможно е й да греша , понеже обръщенията не са ми много ясни все още.

Редактирано от KingdomX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах го и с фа диез, по начина на Евтим, и звучи супер. Проблемът за мен е, че има няколко начина, по които звучи ок, просто не мога да чуя кое е най-правилното. Но наистина с фа диеза е по-близо.

 

prayer4eto, мисля, че първият вариант за края на фразата е по-близо до оригинала - просто няма чак толкова много тонове.

 

:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Прослушай го внимателно. Ако трябва пробвай да го поставиш в някакво тулче и да забавиш темпото. Тези тонове си ги има, само че се свирят със заглушаване. Е, не точно в позицията, която съм описал, но комбинацията от ноти е същата.

 

Вслушай се доста внимателно. 100% съм, сигурен, че е така в края.

Редактирано от prayer4eto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Може и да си прав, сутринта ще го чуя на забавен каданс, като се прибера от работа. Аз го изсвирих и по твоя начин, просто някак си не ми звучи като оригинала. Което не значи, че съм прав...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...акорда се вписва в песента...

Предполагам Евтим има предвид, че съответства на хармонията и там другите теоретични дивотии за напрежения, разрешаване и т.н. Нищо не им разбирам аз, вадя каквото чуя. Но съм сигурен, че добрата теоретична подготовка помага много на "ваденето" по слух.

 

...Проблемът за мен е, че има няколко начина, по които звучи ок, просто не мога да чуя кое е най-правилното..

Същата работа и при мен. :hysterical:

 

...Тези тонове си ги има, само че се свирят със заглушаване...

Абе и мен нещо ме съмнява да е така, ще прослушам фнимателно. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се отказвам... нямам толкова познания по терорията ,а и със свиренето дори не съм много на ти... тука почнахте едни акорди , едни чудеса, които ... 

 

И все пак по темата.. има доста сполучливи варианти :) Да вземем да се обадим на Ахат, да ни помогнат в начинанието  :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Хайде, хайде - нали затова темата е "Да си поупражняваме рифовете". Аз ще взема да запиша таз вечер един вариант, да видим какво ще излезе :greenangel:

 

P.S. Освен това аз пък не мисля, че се намесват тризвучия в тази песен, та чак акорди да звучат и да се спори по тях. Относно благозвучие - да, но като съвпадение с изпълнението - не. Което пък не пречи да се пробват различни варианти.

Редактирано от prayer4eto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще предложа нова песен, но тъй като не е много известна, нека и бъде само до утре срока, или пък ако не се одобри, зае*и. Защото аз няма да мога да предложа свестен запис, но пък това е може би единствената песен, която съм изкарал по слух точно- Down- Landing on the mountains of Meggido. E?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ дай нещо на ПАНТЕРА да се мажем тука, аз си мисля от доста време да предлоа, ама... се си мисля, че няма да ми остане време да запиша.... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

P.S. Освен това аз пък не мисля, че се намесват тризвучия в тази песен, та чак акорди да звучат и да се спори по тях. Относно благозвучие - да, но като съвпадение с изпълнението - не. Което пък не пречи да се пробват различни варианти.

 

Добре,д е. Запиши твоя вариант и напиши таб да обсъдим и твоята гледна точка по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е дайте първо да я довършим тая оФца, така и така сме я почнали да я нищим.

 

prayer4eto ей сега слушах десетина пъти онова място на края с някакъв забавящ плъгин, и все пак мисля, че няма ре и до диез. Въпреки че съм доста склонен да вярвам, че твоите уши чуват доста по-добре от моите, на рифа на Уайтснейк стана ясно :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ дай нещо на ПАНТЕРА да се мажем тука, аз си мисля от доста време да предлоа, ама... се си мисля, че няма да ми остане време да запиша.... :headbang:

Какъв е смисъла да се "упражняваме" на неща, които ги има в нета и на .ПДФ книги и на ДВД-та??? Всеки може да погледне за 2 минути и това е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.