Jump to content
Българският форум за музиканти

Да си поупражняваме рифовете!


Recommended Posts

Btw , Thomas , ако говорим за брой тактове хайде да не казвам кой ги е писал барабаните , че ще се изложим :) Не съм и аз де - сети се ;) А колкото до солото - не ми се искаше да го усиля при положение че не знам какво свиря там :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 161
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

И в крайна сметка до къде стигнахме? Сега ще поразровя за други клипчета, че току виж се видяло нещо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очаквам някой по-напреде със слуха от мен да каже дали номера с двете китари му звучи или не :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе вие му мислете, аз писах мейл на Ахат, дали нямат оригинала някъде, да разберем как е всъщност  :icon_shithappens: Мислех да пиша на Звезди, но 1-во не влиза много често в скайп, 2-ро едва ли щеше да си има понятие човека :thumbs_up:

 

Така, че ако ми отговорят ще пиша :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.audiofarm.org/pages/406-ovca

 

Ето и моя идея за 2 китари. (Почти същото като на Евтим, то и най-добре ми звучи лично на мен, само дето в отделни партии.) Втората е умишлено усилена повечко, мисля че на записа (ако я има :)) би била по-тиха.

 

(путфайл нещо си прави майтап с мене ...)

 

О, да, там съм го турил и него :) Невъзможната регистрация :greenangel:

Редактирано от CaptiveAlien
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз защо ли се сетих за на Тони челинджите ... дайте да уточним един бейкинг и да се изредим накрая всички на тая песен . За бейкинга ако няма друг мераклия - след като си оправя компа ще предоставя един .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще запиша моя вариант по това, което видях на видеото идните дни, но ще е уикенда най-вероятно.

Иначе горните версии не са никак лоши.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте :icon_shithappens:

 

Знам, че още не сме свършили с овцата, но понеже ми е и любопитно на мен и правя някакви опити, може да пробваме интрото на DReam Theater - Forsaken. Само предлагам де , ако има някой заинтересуван ... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нов опит

 

Ако горния линк не тръгне отворете тази страничка и най-отдолу си изтеглете "новата" версия .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От сърце се радвам че хората , които дадоха идеята за тази тема просто ... се отказаха . Да не мислите че сте си свършили работата като сте докарали едно интро ... Цялата песен не е едното му интро . За финал : :thumbs_up: . И това го казвам защото активните инициатори преглеждат кой отново се е набутал да пише и не "можем да изглаждаме неясноти по рифове" .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хах.. то не е задължително :thumbs_up:. Написах,ч е вариантите ми харесват. Е, има още неясноти за изглаждане. Аз лично ще се заема да направя и мой вариант по новите видеота, обаче това ще стане като съм малко по-свободен. Ако ви е писнала песента,може да хванете друг риф - после малко ще върнем назад и така.. то идеята на темата не е само инициаторите да записват - във форума има поне 2000 китариста! А защо те не постват, а само 10-ина души - не знам.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С "има още неясноти" няма да се измъкнеш :thumbs_up: Щом ги чуваш поне ги сподели - без това от хилядите различни записи нито стигнах до извод как трябва да е солото нито как трябва да са рифовете . Това е единственото за което пиша в тази тема - да разбера къде греша till i cant hear my mistakes .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, сега ще прегледам видеото(понеже ям) и ще драсна един примерен таб на интрото в тази позиция на свирене, който да обсъдим(как на мен ми изглежда най-близо). За цялата песен, обаче, ще пиша чак като имам някой свободен ден за свирене и занимавка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето моето предложение по видеото. Прехода след второто повторение е от албумската версия(все пак нали нея вадим).

Момента на тактове 7-8(и повторенията му) е малко тегав за свирене в началото. Може да се изсвири само на 2-ра и 3-та струна(да се изпусне написаното за 4-та) или пък да се изсвири на старото място от предишния таб. Просто тук звучи по-"наточено", понеже е по-надолу по грифа, а и е на по-тънки струни и не е обло, както на по-дебелите.

cher1.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.