Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

  • Отговори 350
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ама аз искам всички тракове да ги наблъскам в един уав или мп3 :) това ми е проблема, а не настройките на уав-а или мп3-то.

Тоест като съм си записал поотделно инструментите всичките в един уав или мп3 да ги сложа.

Редактирано от Slav
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти пробва ли да отидеш там където написах и да рендърнеш файла ?

Може би съм се изразил неправилно, отиваш във Файл-Рендер, от там нагласяш ако искаш нещо по опциите, избираш рендър и то ти прехвърля всичките тракове в един файл от избрания формат - .уав, .мп3 и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааа много ти благодаря :):)

А кое трябва да избера от Уиндоус миксера, за да може Рийпъра да ми записва с ЕЗ Дръмър ?

Заредил съм трака с ЕЗ Дръмър пускам си даден лууп обаче като му дам да записва и нещо работата не става. Само права линия, никакви признаци за живот :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като дам да записвам и ми изписва : "Can't record - no traks armed for recording"

Индиански въпрос обаче как да го пусна да записвам че нещо немога да я схвана тая програма .... ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми на самия трак трябва да го зададеш да е в готовност за запис, защото как ще записваш без трак, който да е ангажиран да записва :topicsux:

На самия трак има една червена точка, върху която трябва да кликнеш и чак тогава да записваш :topicsux:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма червена точка ... има само 1 бяла точка в червено квадратче и тя е за запис........

слагам инструментала на някоя песен в програмата и немога да почна да записвам вокал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж сега. Създаваш един трак. В него зареждаш инструментала, НО не зареждаш този трак за рекординг ами си правиш НОВ и него зареждаш да записва. Като си свършиш записа даваш File -> Render и смесваш двата трака и воала - имаш си парчето, изпяно от теб :topicsux:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създавам трак и в него слагам инструментала и отдолу правя нов трак

обаче въпроса е как да го заредя да записвам .......... като няма червена точка ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато създадеш пистата(трака), който искаш да записваш, на него има една буквичка "R", натискаш я, така, че да светне червено и пистата е заредена за записване. За да се чува какво свириш през този трак, под "R"-то (когато е включено) има едно високоговорителче, цъкаш го докато стане цялото запълнено с бял цвят.

Успех! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мене е една сива точка, която става червена :recourse:

Явно имаме различни версии на Рипър и затова става така :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте!

 

Моля, изчетете въпроса ми, преди да коментирате - "Поредната такава тема"!

 

Преди време във форума бях гледал една тема, в която се питаше как се записва с двете програми. Т.е. как да запишем звука директно от Amplitube през Reaper, обаче сега я търсих (с търсачката и не я намерих)

Та ето го и въпроса.

Направих доло-горе всичко описано в онази тема (по спомени!), селектвам си VST Plugin-ите, които се позлват и тн., inset-вам си track, давам record и нищо не излиза.

 

Когато записвам clean tone всичко е ок. Няма проблеми.

От Options -> Audio -> Device избирам Asio4all. Имам още WDM Kernel Streaming, Direct Sound, Wave Out i Dummy Audio.

На Inputs си ми пише SoundMAX HD Audio 1, на first, както трябва да си, а на second си е SoundMAX..... Audio 2.

Output-a също си е както трябва - SoundMAX HD Audio 0 1 и SoundMAX HD Audio 0 2. (за Options в Reapaer става дума)

 

Както казах, като записвам clean, всичко си е ОК. (под clean имам предвид китара -> input, не включен amplitube и някой clean preset.. ;) )

Когато обаче пусна Amplitube и дам Record в Reaper-a веднага на Device, Input-ите ми стават Not Connected 1 и така успявам да запиша нищо...

 

Много е вероятно да не правя нещо като хората, което всъщност е 99% сигурно. Ако можете да ми помогнете с нещо, ще се радвам много... ;)

 

Мерси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този проблем е доста често срещан :slap: Сега ще ти обясня как точно да го оправиш .

Не се пускат отделно Рийпър и Амплитюб, а пускаш ВСТ варианта на Амплитюб през Рийпър :yes: Намираш във менюто с ефектите Амплитюб и си готов :ok:

Аз имах същия проблем с Гитар Риг, но нашите съфорумници доста ми помогнаха :rockon:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...
Отговорено (Редактирано)

Ползвам Ему -АПС карта и Рипър

на Ему миксера слагам - set host mode - Windows MME.

ASIO - е другата възможност, но мисля нямам, доколкото съм наясно тя е за М-аудио.

(може да греша)

Избирам

Chooses the source for host recording (hard disk recording). The options are: Stereo Mix (Mix) - the entire mix from the Master Output Strip

 

Тук логично, като почвам да записвам, ако съм записал бекинг и започна да наслагвам китара

на трети трак - в него влиза и бекинга.

 

Ако използвам опцията

Physical Input>Analog In 1 [2,3,4,1+2,3+4] (A 1 [2,3,4,1+2,3+4]) - the direct input source of the selected individual or pair of analog Input Strip(s)

Тогава пък, има разминаване на китарата по време с бекинга - след запис - третият трак се отмества.

После не мога да го синхронизирам с бекинга.

 

Давам такъв пример да е нагледен, за повече тракове въобще не става дума, т.е. ако реша проблема

на това ниво, мисля че натам е ясно.

 

Ако някой може да помогне със съвет, дори съвет за смяна на Ему картата,

макар че вади звук, но ако не става да я ползвам с рипъра.

А пък не си и падам много по-сложни програми, така че мисля Рипъра да е.

гледам за Рипър препоръчват АСИО

http://www.cockos.com/wiki/index.php/Recording_Audio

не че съм наясно и с АСИО, де...

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.