Jump to content
Българският форум за музиканти

хамбъкер за скуеър


Recommended Posts

Аз съм за идеята хъмбъкер в сингъл корпус. Без рязане и модване на пикгарда. Хем по-лесно се прави, хем прави по-лека евентуална бъдеща продажба.

Тук ъпгрейднах две такива китари с 4 сингъл-корпус хъмбъкера (по два броя на китара) и резултатите са размазващо добри! :excl:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 51
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

Сингъл размер хъмбъкера също е нелош вариант.

 

Имай предвид, обаче, че този тип хъмбъкери рядко звучат като large size хъмбъкерите.

Освен ако не са специално направени да ги имитират, те имат звук подобен на синглите, но по-безшумен, по-НЕдинамичен и НЕизразителен. Също така, звук не чак толкова топъл и мощен както големите хъмбъкери. Не важи за всички малки хъмбъкери, разбира се, но е тенденция.

 

Това е и една от причините много хора да свирят със синглите си въпреки брума.

Ако искаш типично метъл звучене, вземи или малък хъмбъкер, конструиран така, че да имитира звука на голям, или си смени пикгарда и си сложи голям хъмбъкер.

 

Ако искаш безшумен страт звук, бих ти препоръчал да си купиш ноислес адаптери от www.kinman.com - имат звук на сингъл, но малко шум като хъмбъкер. Използват патентована технология, която позволява гасящата шума бобина да е с много по-малко съпротивление, и също да хваща само шума(без полезния сигнал, има щитове, които откланят магнитното поле от нея) така, че адаптера да бъде по същество сингъл, но да е безшумен.

 

 

Aко искаш баш хъмбъкерски тон без да сменяш или режеш пикгарда, може да опиташ Dimarzio Super Distortion S.

Toй е конструиран да звучи като големия Super Distortion.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не мисля, че грифът на Скуайър-ите е фендърски, той е просто някакъв гриф.

Напълно съм несъгласен - нали все пак са фирма на Фендер и от там е изкопирано почти всичко като форма :)

 

Сравнявал съм моя Скуаяр със американски "фат страт", произведен през последните години и профила на двете е 100% еднакъв ;)

При булета грифа е по-дебел, но радиуса и прагчетата са като на Фендер, за разлика от плоските грифове и големите прагчета на "метълските" китари

 

Аз бих ти препоръчал най-евтиния китайски пикгард HSS - 20-25лв

и китайски хъмбъкер JHS или GHS - нещо такова - към 30-40лв - много добре са като за евтини адаптери, парафинирани са и няма микрофонии, за тази китара не си струва никакво димарцио, защото дървенията е скапана, освен това и аз съм на мнение, че малките хъмбъкери не звучат еднакво с големите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Според мен не е оправдано да слагаш "голям" bucker. Сложи си малък на първо време. Евтим е прав - "DiMarzio Super Distortion S" ще ти свърши чудесна работа. Аз, поне, мисля да монтирам такъв. Защо да седиш с "малки" адаптери ли? Ами защото рано или късно тази тръпка ще я надживееш, ще ти се прииска да посвириш и нещо различно от дива жица, ей така, за разнообразие ... и ще установиш, че не е била добра идеята да слагаш дебелия адаптер, който не звучи като хилавия. Като искаш по-нататък да свириш диви метълии, просто ще си купиш друга китара, която да има баш humbucker-и. Това е моят съвет. Подобрявай си инструмента, но не го прави на Франкенщайн. Поне не още отсега. Аз дълги години си свирих с фабричните адаптери и не мога да кажа, че съм ТОТАЛНО недоволен от тях.

Редактирано от Rammkopf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам един познат - иска да слага EMG-та на скуайъра и да ходи да кърти мазилки, но неговия скуайер мъй е със хъмбъкер. Аз на твое място бих си разменил скуайъра с друг или някой с стаг, но с позиция за хъмбъкери и едва ли ще има значима разлика - все пак си е скуайър/стаг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

едва ли ще има значима разлика - все пак си е скуайър/стаг.

 

Абе, разликата си е баш осезаема. Ти недей тъй. :) Бухаш вътре един адаптер кат' за свят и си :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами събери си и си вземи. :cheers2:

Ще останеш по-доволен, повярвай ми, а и няма да имаш главоболия с настройката и тремолото. :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

айде стига простотии ръсихте :girl_cray2:

още малко му кажеш и да си купи лампов амп

Не е като да не сме виждали и такива съвети за начинаещи:offtopic-001:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^^Няма да е грешка :girl_cray2: ,тъжното е ,че навремето само с такива свирехме а вече ги няма ,ако и да ни биеше ток от тях понякога,но имаше саунд.Със сегашните транзисторни таш*ци нищо не става (освен метъл) :offtopic-001:

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.