Jump to content
Българският форум за музиканти

хамбъкер за скуеър


Recommended Posts

Не съм сигурен, че има някакви тенденции при грифовете на китарите от бюджетния клас, който дискутираме. И не мисля, че грифът на Скуайър-ите е фендърски, той е просто някакъв гриф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 51
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

Пробвай да свириш на Скуеър и след това свири на джаксън или уошбърн.Предполагам че ще усетиш разликата в грифовете :wub:

Редактирано от Squier BulletStrat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Сори за offtopic-001.gif

Rammkopf, откъде взе DiMarzio-то? thx.gif

 

ednet, купих го от VisiArts за 185 лв.

Редактирано от Rammkopf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реално погледнато разликата наистина я има и в началото е доста осезаема. Преди и аз имах strat-тип китара, със стратокастърски гриф, който наистина и на мен ми беше много удобен. След това обаче си взех Ibanez-а, на който грифа е съвсем различен - с по-голям радиус отпред, по-плосък и отзад и 1 мм по-широк като цяло (между първа и шеста струна, а не между предната и задната част на грифа). Първоначално хич не ми беше комфортно и разбирам какво имаш предвид. Обаче днес хванах Squier-а на приятелката ми (от тези за 200 лв) и хич не ми хареса. Първо, че с всичко се свиква и като преминеш на нещо ново (или забравено старо) е странно, но от друга страна съм на мнение, че по-плоските и тънки грифове са по-добри за всякакъв вид металщини - по-лесно се свири на тях, а и по-бързо.

 

Като заключение на офтопика, ще кажа, че според мен модване на такава китара с адаптер за повече от 50 лв наистина е нерентабилно, и ако ще се модва, поне да се модва до край, както аз направих - с моята 15 годишна китара, която беше с бял капак и три единични адаптера, а после се получи това:

 

21112007128el6.th.jpg

 

Затова, не давай много пари за тоя хъмбъкър, като се замисля, така на второ четене.

 

Сега виждам, че Rammkopf е писал... като тази цена, която казва директно трябва да те откаже от модването със скъп хъмбъкър. :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Сега виждам, че Rammkopf е писал... като тази цена, която казва директно трябва да те откаже от модването със скъп хъмбъкър. :girl_cray2:

 

Глупак ли ме наричаш, задето съм си купил скъп хъмбъкър за китара, която е струвала 380 лв., или нещо аз не вдявам? Момчето каза, че китарата му е удобна. Същото е и при мен. Не е перфектна, но съм с нея от 7 години вече и съм привързан. Не мисля да я продавам, защото е сантиментален спомен от 20-тата ми годишнина (подарък ми е), това ми е и първата електрическа китара въобще. За нея мисля да си купя още 2 адаптера. След това и прагове мисля да сменям. Изобщо - ще я глася до последно. И не мисля, че парите са абсолютно всичко, за което трябва да се мисли, когато се ъпгрейдва китара. Въпросът е после китарата да те кефи още повече и да те вдъхновява да свириш. Като си отворих Strat-a, видях, че тялото вътре е изрязано за конфигурация hum-single-hum. Така че въпросът наистина опира до това да си намери човек табло за нормален хъмбъкър и да си монтира такъв, ако иска. Аз лично предпочетох да се придържам към по-vintage стил и избрах dual-rail тип адаптер в single coil корпус. И не съжалявам за една стотинка от парите, които съм дал - адаптерът си струва! Да не говорим, че за мен DiMarzio са uber alles! :wub: После идват Seymour-Duncan, на 3-то място - EMG. Не ме питайте защо така ги класирам, просто така съм ги усетил. :recourse:

 

Айде, със здраве!

 

EDIT: Забравих, че имам снимки след ъпгрейда. Ей ги на:

 

043200821-10-11_0018.jpg

 

043200821-10-11_0019.jpg

Редактирано от Rammkopf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Пробвай да свириш на Скуеър и след това свири на джаксън или уошбърн."

 

Е, ти голяма приказка каза! Разлика във всичко ще има, камо ли в грифовете. Още повече, че що се отнася до метъл Джексън са класни инструменти, като средните им серии варират от по 700 евро. Аз наистина не съм предубеден, но защо си мисля, че едва ли не ме убеждаваш, че Скуайър са са по-удобни от Джексън? Свирил съм и на едната и на другата - разлики има бол и е въпрос на вкус, но пак ти казвам, че няма устойчиво правило - всяка китара е различна, да не говорим за Скуайър, за които си мисля, че две еднакви няма! Аз лично съм привърженик на тезата, че когато става дума за битката на боклуците, които повечето ползваме, има боклуци, които са с класи над други! Скуайър не са от последните, що се отнася до свирене с повече драйв (а и в повечето случаи и като цяло). Мисля, че за около 500 лв. ще можеш да купиш китара за метъл, която да си върши много добра работа, дори и няма да искаш да я ъпгрейдваш поне известно време. Това ще ти излезе много по-ефтино, отколкото да ръчкаш по хардуера на сегашната ти. Китарите са като хората - няма незаменими !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Rammkopf, изобщо не казвам, че си глупак. До колкото съм останал с впечатление ти не си от металистите дето си падат по дебелия тон на големите хъмбъкъри и ти поне знаеш за какво си го купил този адаптер. Нали идеята на хъмбъкърите в размер на единични е това да имаш комбинация между тона на сингъла и липсата на шумове при хъмовете и предполагам точно това си търсил.

 

Докато Squier BulletStrat казва, че просто иска хъмбъкър и търси информация за това кое какво е и как се прави, като очевидно не търси стратокастърския тон, а иска хъмбъкър за метал (колкото и широко да е понятието "метал"). Така че ти (Rammkopf) си привърженик на страта си и като тон, а той (Squier BulletStrat) е привъженик просто на усещането на китарата в ръцете си. Двете са различни неща и в случая не се припокриват.

 

Извинявам се, че си ме разбрал грешно. :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Dread

защо трябва толкова навътре да се приемат нещата? Момчето не иска да убеждава никого в нищо, просто си му харесва това, което има. Дали е защото не е свирил на други китари или точно защото е, няма никакво значение в случая. Човека просто си му харесва грифа повече отколкото на други китари грифовете. Разбирам го, щото и аз не харесвам примерно грифовете не Гибсън, последния на който свирих струваше към 1600 евро и не го казвам за да се фукам (а и не беше и мой :) ), но просто на мен не ми харесват тесни и дебели грифове, а точно обратното. Не виждам нищо лошо в това. Т.е. това не е "гибсън ли е по-добро от еди кое си", както и при него не е "скуайър са по-добри от еди кой си". Всичко е въпрос на вкус :music:

 

а иначе...

Другото за което не съм против е експериментирането и трупането на опит. сменяй, ръчкай, винаги ще е за по-добро, защото лесно може да се върне към стария вариант. Освен това никога не съм виждал и нещо лошо в това да сложиш хубав адаптер на лоша китара. Че няма мноооого голям смисъл наистина няма, но все пак адаптера се вади по същия начин по който и се слага. Взимаш си един и можеш да го сложиш на всичките си китари, които ще имаш през живота си. Въпроса е само, дали знаеш точно какъв искаш. Ето аз сега имам идея какъв звук търся и искам да си сменя адаптерите на средняшката ми китарка и ще го направя без ни най-малки притеснения :wacko: Тъй че сменяй. Много добре знам, че единствения проблем в такива случай са финансите, затова мисля, че пазаруването втора ръка е много добра идея - ако не ти допадне, можеш да го продадеш за същите пари. С други думи, само experience си събрал и по някое време ще можеш да ходиш да трепеш крави...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Rammkopf, изобщо не казвам, че си глупак. До колкото съм останал с впечатление ти не си от металистите дето си падат по дебелия тон на големите хъмбъкъри и ти поне знаеш за какво си го купил този адаптер. Нали идеята на хъмбъкърите в размер на единични е това да имаш комбинация между тона на сингъла и липсата на шумове при хъмовете и предполагам точно това си търсил.

 

Докато Squier BulletStrat казва, че просто иска хъмбъкър и търси информация за това кое какво е и как се прави, като очевидно не търси стратокастърския тон, а иска хъмбъкър за метал (колкото и широко да е понятието "метал"). Така че ти (Rammkopf) си привърженик на страта си и като тон, а той (Squier BulletStrat) е привъженик просто на усещането на китарата в ръцете си. Двете са различни неща и в случая не се припокриват.

 

Извинявам се, че си ме разбрал грешно. :(

 

Колега, просто се заяждам. ;) Знам, че не си имал предвид да тръгнеш с лошата. :wacko: Да, исках здраво ритащ, безшумен адаптер с тон на сингъл. И аз съм привърженик на китарата си откъм усещане, не само откъм тон. Такъв сап на мотика нема никъде, просто! Аз съм си мазохист, де ...

 

Cheers! :ph34r:

 

:) P.S. Навремето наистина не понасях humbucker-и, но хората се менят с времето. ;) В резултат, следващата ми китара ще е тази. :music:

 

@Fenix - колега, като прочетох последния ред от горния ти пост, се зарадвах, че нямаме индийци във форума. :help:

Редактирано от Rammkopf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да вметна и аз нещо по темата.

 

Понеже тези неща са ми до болка познати - един съвет от мен:

 

Ако китарата ти не е изкопана няма смисъл да я копаеш за да слагаш хъмбъкер.

С нов пикгард влизаш в прекалено много разправии и разходи - но за бога не режи стария !!!

Накой ден ще си земеш друга китара с хъмбъкери оригинално и може да ти се иска тази да се върне в оригинален вид с 3 сингъл койла.

 

Най добре си вземи един хъмбъкер с форма за сингъл -но нейм- преди година бяха по 35 лева - сега нямам идея колко са.

Слагаш го на бриджа и пей сърце ....

 

Моите 5 стишки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ахх,сега съм в дилема...да си купя хамбъкер и да си сменя пикгарда или да си купя сингъл хамбъкер и да си оставя китарата в нормален вид и да не давам пари за пикгарда..Само че пък хамбъкера мога да си го сложа на бъдещата китара..А ако искам да си възвърна нормалния вид на китарата просто ще си сложа стария пикгард :) ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори за offtopic-001.gif

Rammkopf, откъде взе DiMarzio-то? thx.gif

ednet, купих го от VisiArts за 185 лв.

185 лв.??? :excl: Тия от Визиартс наистина срам нямат, ама тука важи и поговорката за зелника ...

Моят съвет също е single-sized humbucker и да дебнеш DiMarzio втора ръка във форума за около 100 лв. (или поне си го купи от xxxx, мисля, че техните цени трябва да са по-нормални, а, ако ти се занимава, можеш да се пробваш да поръчаш някъде от чужбина).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Сори за offtopic-001.gif

Rammkopf, откъде взе DiMarzio-то? thx.gif

ednet, купих го от VisiArts за 185 лв.

185 лв.??? :excl: Тия от Визиартс наистина срам нямат, ама тука важи и поговорката за зелника ...

Моят съвет също е single-sized humbucker и да дебнеш DiMarzio втора ръка във форума за около 100 лв. (или поне си го купи от xxxx, мисля, че техните цени трябва да са по-нормални, а, ако ти се занимава, можеш да се пробваш да поръчаш някъде от чужбина).

 

Т'ва е, баце. Аз си го поръчах заедно с кубето и като знам колко пари отидоха само по усилвателя, бълха ме гризеше за адаптера. :hysterical:

 

По темата - пич, вземи си humbucker в корпус на single coil. Много интересно звучи. И става за жици. :(

Редактирано от Rammkopf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.