Jump to content
Българският форум за музиканти

Почистване струните и тялото на китара


spongebob

Recommended Posts

^Аз говоря за китарни струни,които са по 10 кинта,за бас наистина са скъпи,по соц време,а може би и сега много басисти си варяха струните - звукват като нови,но китарните струни (особено 1 и 2 -ра) са за боклука след определени часове употреба.Ако някой не може да си позволи поне веднъж месечно да си смени струните,значи е много зле.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не ставаше въпрос за струни на 1 месец в коментара на euphoriaburn (съквартиранти сме както сигурно вече стана ясно) просто тои експериментира на старите си струни които и без това бяха за коша. Също така ВД-то съживи и моите Ърни Бол които исках да изхвърля на втория ден, и по-важното потдържа ги звънтящи.

Просто при запис дори и стуните да са на 1 ден има разлика в тона. Препаратите са единствения вариант да не сменяш всеки ден струни. И наистина ВД-40 се справя прекрасно със задачата и което е интересно по-добре от специалните препарати за почистване на струни.

 

Неприятни ефекти поне до сега няма нито за кожата на ръцете нито за дървото на фретборда. Аз разбира се почиствам всяка седмица баса с лимонено масло (по принцип трябва да го правя защото не ми е лакиран грифа) и ревитализирам дървото един вид. Но както казах по горе препарата нормално не попада в контакт с дървото (пръска се на парцалче, лъскат се струните една по една, забърсва се добре с чист парцал и всичко е 6).

 

На хората които не са ползвали препарат за струни (Дънлоп примерно), бих казал пробвайте не е нито скъп препарат, нито нещо ще ви стане на китарите. Има вероятност да се изненадате приятно. ВД-40 върши същото може би малко по-добре.

Редактирано от Coprophagus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Аз разбира се почиствам всяка седмица баса с лимонено масло (по принцип трябва да го правя защото не ми е лакиран грифа) и ревитализирам дървото един вид. ....

По принцип трябва да го правиш 2 пъти годишно най-много според Робърт Тейлър, Джийн Ларивей, Джон Сър, Кевин Райън и още един куп лютиери, пък те знаят това онова за дървото :yahoo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Деба и мизерията,толко ли нямате пари да си смените струните?

Еми мизерия е , но ти си от София . Тук в Монтана има само един магазин ТЕХНОПОЛИС . От него има само един тип гадни струни за ел китара. Аз вече карам два месеца с едни такива на акустична и затова ми се налага да ги почиствам по разни нестандарти начини .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 za WD-40 , и аз го пробвах върши идеална работа , а всички други дето хулят и явно имат пари да си взимат струни през ден да се орпавят , ние сиромасите мажем аман от тоя форум ... B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Е като съм в София ако мислиш че има голям избор.,JHS няма никъде,май е най добре да се поръчват струни от чуждите он-лайн магазини.

С каквото и да си чистиш струните е факт че при интезивно свирене 1 и 2-ра стават фалшиви,тоест на 12-то нямаш октава - струната е за изхвърляне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Кой к'вото го урежда, хората предупреждават за потенциални проблеми, включително и здравословни, гледайки състава на ВД-40.

Това не е въпрос на финансови възможности айде стига, че аман. Достатъчно е преди и след свирене да се избърсват струните с един сух парцал и да не живееш на 90% влажност.

 

Ако ти е писнало, можеш просто да не влизаш тук, бтв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

JHS има в малкия цум , аз от там си взимам , но те подкрепям с това , че си е оферта от интернет защото дори наличните струни в магазините пак те ограничават доста в избора ти , примерно SIT 10 - 58 няма никъде (поне аз не съм намирал) и като искаш да експериментираш с нещо ново ... нямааа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Кой к'вото го урежда, хората предупреждават за потенциални проблеми, включително и здравословни, гледайки състава на ВД-40.
What does WD-40 contain?

 

While the ingredients in WD-40 are secret, we can tell you what WD-40 does NOT contain. WD-40 does not contain silicone, kerosene, water, wax, graphite, chlorofluorocarbons (CFCs), or any known cancer-causing agents.

 

Чакам състав на Кока кола :)

За да знам мога ли да я пия и ще ми стане ли нещо лошо.

 

Казано е да се избягва контакт с кожата поради вероятност от алергия.

Кофти ефект в/у кожата ще има ако го оставиш да постой върху нея. Ако не се изпари докато ти повлияе.

 

How long does WD-40 last after application?

 

While this may vary depending on the application, WD-40 remains effective even after it appears to dry. The corrosion and rust protection ingredients remain adhered to the surface. External conditions may, of course, require additional applications of WD-40 for maximum protection.

 

Top

I've heard that people use WD-40 as a cleaner/remover. What can it be used on?

 

WD-40 removes sap, tar, adhesives, labels and tape from surfaces without damaging existing paint. It's an effective cleaner for tools, equipment, and vehicles. Use it to remove splattered bugs from the front of cars. WD-40 will even help remove gum from carpet. Just spray, wait, and wipe with a clean cloth.

 

Това говори достатъчно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
^Е като съм в София ако мислиш че има голям избор..

Е РАБИРА СЕ ВЪВ СОФИЯ СТОЛИЦАТА НА БЪЛГАРИЯ НЯМАЛО ГОЛЯМ ИЗБОР

КОЛКОТО И ДА НЯМА (СЪМНЯВАМ СЕ ) СЕ щЕ ИМА ПОНЕ ТРИ ВИДА :)

Аз лично съм ходил какви ли не има . Само заради това ми се прииска да съм от София , но за жалост се върнах в монтана и останах със сруни фендер пройзведени в китай (само такива има нашия град , като казвам само такива ме разбирай само такива)

Освен това за тях искат 11 лева (В софия 5-6).

Редактирано от balombi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фактор предлагат да ти пратят тяхна стока с наложен платеж по куриер. Купувай си Дънлоп, мен ме кефят не по-малко от Ърнитата. Други магазини може би правят същото, разтърси се :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
Отговорено (Редактирано)

Пробвах няколко пъти Фаст Фрет на скъпи(30лв) чисто нови акустични струни Ротосаунд и даде точно обратния ефект, т.е. плъзгането ми се затрудни. Но когато го приложих на стари пак акустични струни, ефекта от плъзгането се увеличи наистина. Върху нови акустични Еликсир, нямаше никакъв забележим ефект. Не съм го пробвал на найлонови(4-та, 5-та и 6-та) Грифа и прагчетата ги почистих с фина тел за съдове от домашни потреби. Перфектно лъска и безопасно. След това намазах с масло.

:D Телта трябва да се използва само за Rosewood Грифове

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. А да попитам дали въпросният продукт го има в някой он-лайн магазин.Или Дънлоп-а. Понеже тук няма музикален магазин :hooray:

 

По-здрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже вчера по спешност трябваше да си купя нови струни, тъй като скъсах първа по средата, реших да взема едни евтини от 7 лв + Дънлоп 65 за струни. Засега ефектът ми харесва. Преди струните още след третата песен, потъмняваха, сега редовно с Дънплоп, вече втори ден са си все така лъскави и свирят хубаво (а са най-евтините). Ще видим как ще се развият нещата, ако изкарат повече от 2 седмици, признавам го това нещо Стринг клийнър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.