Jump to content
Българският форум за музиканти

Почистване струните и тялото на китара


spongebob

Recommended Posts

Ами тези готовите продукти на Dunlop били хубави. Не са чак такава голяма сума, а като се има предвид какви количества са...би трябвало да имаш за доста време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз също ще използвам темата да питам с какво да почиствам/мажа грифа така, че да не съхне...

 

 

Моят фингърборд е от палисандър и го мажа с Dunlop Deep Conditioner.

Редактирано от DILETANT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят фингърборд е от палисандър и го мажа с Dunlop Deep Conditioner.

 

точно това ми трябваше... а сега остава да ми кажеш къде го има, и ако го няма дали мога да го поръчам от интернет

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че в Райзинг Форса го имаше, ако не се лъжа. Имам доста различни препарати, и всичките от там съм ги купувал. А между другото пък голяма част от тях не ги ползвам и само си прашасват :)

 

пп Там мисля, че имаше 3-4 различни препарата на Дънлоп, май този също го имаше.

Редактирано от Vasil Pavlov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В xxxx има едно комплектче за почистване на струни, тяло и гриф на Dunlop!ФЦЪК! Получих го като подарък за миналото РД и искам да кажа, че е 6 точки :)

Преди това си бях купил Fast Fret, който и до ден днешен държи!

А иначе - да, Пронто за дърво с натурален сапун върши работа.

Въпроса е, дали ще се справяте сами с проблема или ще си купите наготово продукта. :godbless:

Редактирано от Crimson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте..Еми казвали са ми,че след всяко свирене трябва да минавам с кърпичка струните и такива работи..тва трябва ли да го правя и ако има други работи дето трябва да се правят кажете.Това веднъж го правих ама невиждам някаква полза. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз уважавам, ценя и пазя инструмента си и затова се грижа за него - след всяко свирене го мажа с Дънлоп глезотийки и го почиствам старателно целия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След всяко свирене избърсвам целия инструмент с памучна кърпичка, а струните ги минавам с Fast Fret, струва 13лв. в РФ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е хубаво с мокри кърпи щото съдържат алкохол /не за пиене/ просто спиртна основа и биха могли да ти повредят боята.

Трий си китарата със суха кърпа или със специален препарат, който трябва да си купиш от музикален магазин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз струните ги почиствам с памук всяка вечер, а грифа и тялото с кърпичка за почистване на очила, която върши отлична работа за тази цел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз пък съм единственият, който не си почиства китарите. Прашасват, ръждясват и не ми дреме. И без това са 5, ако всяка я почиствам, повече ще ги чистя, отколкото ще свиря на тях. А хем имам препарати, ама на! Пуст мързел - много мъчи :) Знам, че не е правилно, но.... вся тая. Само някой път, ако НАИСТИНА има много ръжда по струните я махам преди да свиря, все пак ме е гнус иначе. Когато сменям струни, си почиствам китарите основно.

Редактирано от Vasil Pavlov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.