Jump to content
Българският форум за музиканти

Почистване струните и тялото на китара


spongebob

Recommended Posts

За малко да подмина темата, но - има един антистатичен препарат за ТФТ дисплеи, който почиства еднакво добре всяка омазнена или просто мърлява повърхност. Антистатичен е и не е прекалено силен, в същото време лесно сваля мръсотията (освен ако повърхността не е чак клеясала).

ScreenCleaner - SCS250.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

след хилядата базици които прочетох е нормалноПронтото да става щото е за дърво,ама гаранция няма и аз не съм пробвал щото върху всяка китара има и лак.Не вярвам да има произведени китари без лаково покритие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви кажа ли аз какво правя?

Свиря мелодията на Мистър Пропър, той идва със всичките си мазила за китари и я чисти самичък за секунди! :):):):hysterical:

 

 

Хем по-чисто, хем по-лесно, с помощта му е чудесно! :whistle::whistle::whistle:

 

 

Long Live Mister Proper! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има амнайсе теми за почистващите препарати за китара - на Формула 65, Фаст Фрет и други. Сийк & Дестрой! Така, де... & рийд... :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

13074001951137024642.JPG

Аз пък се чудя дали това става за секцията ми? Страх ме е да рискувам, някой да знае нещо?

 

ПП. оп изпревариха ме :P

Редактирано от ultramega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

таман че повдигнахте темата и аз да питам нещо: струните с какво могат да се почистват? Знам, че има специални препарати за тях, но ме интересува нещо, с което лесно и от всякъде ще можеш да се сдобиеш без да ходиш до музикалния магазин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да ги минаваш просто със сух парцал, за да не остава пот по тях и да не ръждясват толкова бързо. Иначе не знам с кое можеш да постигнеш ефекта на препаратите. Преполагам с някаква мазнина или нещо от сорта, но се съмнявам, че ще изтрайват толкова бързо, колкото със специализиран препарат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а с какво се почиства лака на тялото - там от пръсти и сякакви такива неща? Да блесит ИСКАМ ДА БЛЕСТИИИИ!!!! (кат не мога да свиря поне да ми е лъснатичка) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

RZArector,

на мен са ми препоръчвали спирт за горене.Определено върши работа,пробвал съм 2-3 пъти(когато свърши препарата),но честно казано предпочитам да използвам специални продукти предназначени за това,макар и да нямаше някакви странични ефекти от спирта.

Редактирано от scum
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са глупости със спирта и от сорта лайна!!! :thumbs_up:

 

От по-достъпните неща са лимоново и бадемово масло, които се продават по аптеките. Лично аз не ми пречи да ида до магазина (бил той и в USA) и да си купя едно шишенце, което изкарва години. Дори Фаст Фрета държи по 9-10 месеца! А вече ги има и в БГ и то на супер готини цени. Спрете да мажете с лайна! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще използвам темата да попитам с какво се маже китара която не е лакирана.

Аз имам такава от махагон и чета из интернет, че се маже с някаква вакса, тунгово масло или някакви други масла,

но не знам какво да ползвам и откъде да го намеря у нас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще използвам темата да попитам с какво се маже китара която не е лакирана.

Аз имам такава от махагон и чета из интернет, че се маже с някаква вакса, тунгово масло или някакви други масла,

но не знам какво да ползвам и откъде да го намеря у нас.

 

 

:thumbs_up::)

 

Kyser Guitar Polish

Dunlop Formula 65 Carnauba Wax Body Politur

 

и т.н. Няма ги у нас.

 

:girl_witch: :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.