Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с Jakcon


Recommended Posts

Като си купих китарата (Jackson JS30DK) не беше поддържана, струните бяха много износени, но нямах проблем. Смених ги със струни Джими Хендрикс за 14 лева и се появи проблемът, от който не мога да се отърва - шеста струна (най-дебелата) при зазвучаване стърже най-вероятно по първите пръгчета. Смених струните преди 2-3 седмици с Дадарио, но проблемът не се реши - сега вече стърженето е с по-метален звън :girl_cray2: . Размерът на струните съответства на необходимият за китарата. Китарата я настроявам с дигитален тунер от Guitar FX Box и не се разстройва често. Пробвах да реша проблема с промяна на височината на струната от Floyd Rose-а, но без особено голям ефект. Самоук съм, по принцип свиря траш и хеви метъл и жуля на макс шеста свободна струна. Нима проблемът ми е в начина по който зазвучавам шеста струна? Ако не е в мен проблемът, дали ще мога да го реша с настройка на пружинният механизъм на китарата или ще трябва да търся лютиер и какво всъщност би ми предложил той като решение? :girl_cray2:

 

П.П.: Начинаещ съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

струните бяха много износени, но нямах проблем.
Естествено е новите струни да закачат праговете,особено 6-та,същия размер ли сложи или по тънки?Ако са по тънки може би трябва да се отпусне леко тръс род-а.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си адаптерите да не са ти вдигнати прекалено високо. Аз имах подобен проблем наскоро и доста се бях протеснил. Оказа се, че като съм си играл съм вдигнал Necka доста нависоко. смъкнах го малко и проблема ми се реши.

 

струните бяха много износени, но нямах проблем.
Естествено е новите струни да закачат праговете,особено 6-та,същия размер ли сложи или по тънки?Ако са по тънки може би трябва да се отпусне леко тръс род-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струните са същия размер като този, посочен за необходим за модела в сайта на Jackson guitars и като ги слагам първо свалям всички струни и след това ги поставям една по една (едва сега осъзнах, че това е било грешка). Няма проблем с Neck-а, а със прагчетата, които са близо до nut-а. Адаптерите не съм си ги пипал въобще и ме е страх какво ще направя ако отворя китарата да я човъркам отвътре, защото нямам опит с тези неща. Какво е тръс род?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тръс род ти е металния шиш намиращ се в грифа на китарата ти. Ся пинизът е следния. Ако наистина при смяната на струни си махнал всички наведнъж (нещо не можах да разбера от горните постове дали така си направил явно ми се спи) та ако си направил така не е изключено грифът да се е поизметнал малко. Нищо фатално не е всеки лютиер ще ти го оправи. Ако не е това проблемът може просто от самото ти свирене да е, ако имаш сравнително нисък екшън и жулиш яко ше има да ти браджди не ами пушек ще се вдига. Ся като прочетох пак май верно си ги махнал всички наведнъж. Може и да не се е изкривил ама знае ли се така само на думи няма как да ти се помогне много. И само 1 съвет от мен. Не си играй дори да вдигаш и да сваляш флойда ако не са ти отпуснати струните (говоря височината му да реулираш) щото гледах в ютуб, че тва било голяма ебавка за стабилността на флойда. Може и да не е така, въпреки, че пичът изглеждаше като капацитет. Аз лично съм го правил и ме е я и то именно щото и на мен ми бръждеше та вдигайки флойда ми се оправи ама ми се увеличи екшъна звуак стана гаден щото пък не вдигах адаптерите абе мазало, накрая Диката я взе и я оправи барабарр с някои други работи. Та последен съвет след романа който написах. Занеси я на някой лютиер, защото срещу сигурно скромна сума пари ще си спестиш много главоболия :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам как всичко живо дава акъл да се пипа тръс рода...още малко и да се одялка грифа, а? :)

Вдигни си малко САМО 6-та долу от бриджа. Нали на всяка струна й се настройва височината. Провери си ги всички коя на какво разстояние е и си я нагласи. Затова са болтченцата.

Айде, успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва за 90те% шишове ме го знаех. Иначе ем ай ивъл за да те успокоя човек ще ти кажа, че...абе един приятел (няма кво да обяснявам) вчера ли завчера ли не помня вече хахахах си взе джаксън от тея за 500 и кусур лева и 6та си му бражди като пич без да е правен къвто ида е сетъп на китарата, не знам дали твоята като си я взел така е правила ама явно тея джаксъни нещо имат свойството да го правят тоя пиниз.

 

Baby Thomas, става въпрос за флойд роуз, човек

Редактирано от MrDeath
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вдигни си малко САМО 6-та долу от бриджа. Нали на всяка струна й се настройва височината. Провери си ги всички коя на какво разстояние е и си я нагласи. Затова са болтченцата.

Само на някои длойдове могат да се повдигат струните една по една и по всяка вероятност неговия не е такъв. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OK, предавам се! :thumbs_up:

 

Занеси я на някой по-запознат да я види и да даже акъл. На живо нали знаеш, че е по-лесно. Може да не е майстор, а просто френд. Всеки чете и се сблъсква с различни неща. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз имам чувството, че всички флойдове са такива, иначе за всички тремоло системи... може, но флойда ми позволява такива неща, даже мисля, че в първият ми коментар бях казал, че вече съм пробвал да вдигна струната. Благодаря ви на всички, че ми помагате. :girl_witch::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж ся. Ако са ти нови струните пак е възможно. Не е от всички флойдове. Пак ти казвам на един приятел същия проблем чистак нов е. Явно марката е прокълната :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е и да е от самата конструкция на флойда.

За да стане ясно за какво говоря - на една китара с фиксиран бридж, като се смъкнат струните от мостчето - стават по-хлабави - състейна намалява малко, и китарата звучи по-отпуснато, а извивките се правят по-лесно. Има тенденция да бръжди повече. Ако струните се вдигнат, тогава тона става по-остър, състейна се увеличава, бръжденето намалява доста, но китарата става по-твърда и трудна за свирене.

Някой флойдове са така комструирани,че имат тенденцията да държат струните по-хлабаво, което налага най-често използване на по-дебели струни, или компромис с положението на флойда, и използване на по-стегнати, или повече пружини(не особено желан вариант).

 

Не знам твоята китара как е на пипане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.