Jump to content
Българският форум за музиканти

Идеала ви за звук.


Fender_str

Recommended Posts

Идеала ми за звук е този, който идеално пасва на даденото парче. Т.е. всеки тон би ми харесал - стига да е стилен и да подсилва въпросната идея във ръпросното парче.

 

Я си представете Стив Вай с убийствения си тон да засвири Бейби Фейс, или пък ... Ерик Клептън с типичния си блус тон да запраска Металика ... Ами няма да стане ...

 

Всеки тон е толкова хубав, колкото добре се вмества в контекста и стила на парчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 158
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Понеже очевидно темата е за рок саунд,моя фаворит е Steve Lukather най-вече нещата,които е правил след 1990 до 2004.В добавка към горния пост си мисля,че той добре умее да напипва звука на парчето,все пак е и студиен музикант,свири от поп до хард хави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях впечатлен от звука на "Пиромания" на Деф Леппърд от 83-та.

Наистина страхотна работа, и то повече на продуцентско-звукозаписната дружинка.

Същото може да се каже за чистите китари в "Хистерия"-та на Шефилдските музиканти.

 

А по отношение на личния звук - никога не съм звучал по начина, който искам.

 

Дори с хубавата апаратура, с която се обзаведох, не съм никак доволен. Защото неща като състейн, или пък дигиталщини през луупа не ги докарвам на вкус Явно за някои неща наистина трябват ракове. Цените....

 

Всъщност има обективни неща, като апаратура, и също така обективин, иначе субективни - китарист, десет пръстчета и мозък и сърце юнашко.

 

Има хора като наш Малин /Hillbilly/, дето с транзистора на баба си ша извади добър звук.

Има хора като мен, дето... абе не ми се говори.

Само не трябва да се спира с търсенето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е до моментно усещане.Един ден свириш една песен и си правиш най-готиния звук.На следващия ден, без да си въртял каквито и да било копчалъци, звучи ужасно.Така че идеала за собствен звук е толкова трансцендентален, та не се трае(ама колкото си иска).А с чуждия звук просто се свиква по някакъв, също толкова необесним начин(и там има кой да си троши главата на другия ден, ама си мълчи и не раздухва как точно е станала магията.Пък смее ли да си каже?).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Същий,стига с четките,че ша трябва много да черпя ;)

Естествено,звука е субективен,като гледам повечето тук харесват хай-гейн-е няма лошо..

Ето един от идеалите ми за звук,ако някой издържи да го догледа :) -

Е нищо особено-Гибсън "пеперудка" през Bassman,Обаче-кво се прави с дясната ръка?Атака му е майката..(не тая на Сидеров :) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Такааааааааа spongebob темата не е за рок саунд ;) Ще се шрисъединя към мнението на Baby Thomas за звука на Gary Moore и Yngwie фен съм и на двамата обаче звука на ингви е ...

Пък някой давал ли си е сметка gibson + marshall как мъркат ;) ;) :cheers2:

visiondann и ти си прав ;)

Редактирано от Fender_str
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

страхотна тема!

От моя скромен опита мога да споделя , че всичко първо е страшно субективно и другото , което е по важно:

 

Ако човек се опитва да направи звука , който му пасва на него лично най-добре (говоря за закупуване на страшно скъп амп, китари, ефекти и други глезории) много често , да не кажа винаги това няма да пасне при свирене с група. Може да се стори на повечето от вас че говоря глупости , но на практика поне за мен (пък и за останалите от двете групи в които свиря) колкото по изчистен и реален е китарния звук, толкова по добре. Особенно ако се свири при високи нива. За вкъщи ефектите и мазните са глезотия, но на практика ако искаш да звучиш като китара в една група и да запълваш точно тая ниша в общия звук трябва тя да е ясно изразена. Всяко движение на струната , ръката перото, начина на звукоизвличането и т.н. трябва много добре да се усещат в микса. Подчеравам че говоря за живо свирене .... пък и не само. Та да се върна на основния въпрос ...

Когато аз усещам всеки детайл от реалния звук идващ от адаптерите, когато контрола е възможен предимно от самия инмструмент и ръцете (потенциометри , адаптери динамика и техники на свирене) .... уверявам ви че това е идеала ми за звук ... а и нещо по важно ..... той може да се постинге на достъпна цена ..... това обаче е мое мнение ....

Поздрави!!!

Редактирано от DeathZone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МНОГО вярно, Роска! :unsure:

 

За Гари Муур с "теле"-то важи същото - ужасна работа. В същата апаратура, обаче звучи като задник. Точно обратното на Гиби ЛП-то... :Piano:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...моя фаворит е Steve Lukather най-вече нещата,които е правил след 1990 до 2004.В добавка към горния пост си мисля,че той добре умее да напипва звука на парчето,все пак е и студиен музикант,свири от поп до хард хави.

 

 

...За Гари Муур с "теле"-то важи същото - ужасна работа. В същата апаратура, обаче звучи като задник. Точно обратното на Гиби ЛП-то... :rolleyes:

 

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DeathZone, ако българските групи(поне тия, на чийти концерти съм присъствал) се вслушат в думите ти, всички ще се радваме на много по-яки концерти.

В тази връзка, звукът като звук не струва пет пари. Аз не мога да си представя например тоя пич Freddie King да седи и да върти пет часа потенциометри в търсене на идеален звук, за да звучи страхотно. Не, хубавият звук се дължи на хубавия китарист(гледам, че темата се завъртя около китарния саунд). Начинът на звукоизвличане, самото усещане на парчето и подбран спрямо тях звук, който ще си дойде супер естествено. Или да пипнеш нещо и да се вдъхновиш от звука си.

 

Това ме навежда на мисълта, че можем да говорим само за добри китаристи. Но това в никакъв случай не означава, че не можеш да се изкефиш максимално от саунда на някого.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DeathZone,ти каза нещата как си требе..,жалко,че нямам дар слово да кажа същото.Е за това истината за живо свирене е лампов (динамичен) амп + някакъв овърдрайв за бустер,останалите мазни просто "потъват".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя идеал за звук е :

румолящо поточе + шума от листата на вековна гора+пените на красиви птички

и ако може наблизо да няма хора ,че ми писна от цивилизация :cheers2::godbless:

Редактирано от bony
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.