Jump to content
Българският форум за музиканти

Модване на Mv3


Recommended Posts

Така, реших да напиша тази тема, най-малкото за да се види какво може да се получи от едно МВ3 .

Началото беше това:

Predi1.jpg

Predi2.jpg

 

Усилвателчето си нямаше преден панел и задната ламарина, а трябваше да го стегнем и да изглежда гот. Тук се включи metalhammer, който предостъпи любезно една от тенекиите си за този проект.

 

Нещата веднага отидоха на праховото за "освежаване", а аз изрязах на лазер нов преден панел - парче ламарина със съответните отвори.

 

Малко по модването на това мв3.

 

Tук има готина информация със схеми и снимки на това малко зверче.

Модовете, които аз направих бяха следните: входния кондензатор го вдигнах на 47нанофарада, след него и между първата решетка сложих един резистор от 10к, и оправих белите, които бяха направени от някой "майстор" преди мен.

Другото нещо което направих, беше да оправя масите на това нещо. Процедирах така: Използвах жакове, на които масата не опира на шасито, Земята отива на шаси. Минуса на филтриращият кондензатор използвах за starground, и на нея накачих земята, масата от платката и минуса от изходния трансформатор. Така шумът намаля. Също така смених крайните лампи, жиците до потенциометрите, входния и изходния жак.

 

Този усилвател има два канала, единият линеен, базиран на лампата ЕФ86, и китарен - с ецц83. Тъй, като усилвателя така или иначе се ползваше само за инструментален, аз махнах еф86 лампата за да не пречи, и използвах една от дупките на другия канал за да поразширя разстоянието между потенциометрите за да са по-удобни за въртене.

 

За цвят на усилвателчето ползвах слонова кост, или любимия цвят на Ингрид Малмстрьонг, все пак сме фенове на фендер нали?

 

И ето го резултата:

Sled1.jpg

 

Да видим и новите гумени крачета

Sled2.jpg

 

Sled3.jpg

На тази снимка преди боядисването внимателно свалих табелката на усилвателя, почистих я, и я завих с две болта М3, като преди това нарязах резба на ламарината, за да хване болта.

 

Ето и МВ3 в действие:

Sled4.jpg

 

Ами това е.

:topicsux:

 

Време е за

beer-glass-765286.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе, хубавото си е хубаво, две мнения няма... (не цитирам никаква реклама)

Хайде сега някой да мрънка за цена! Този труд и инвенция цена нямат! :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да уе верно толкова е красиво майна, че чак е...гадно такова хахахах. Вътрешните подобрения не ми говорят нищо, но "опаковката" е страшна, браво :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко :girl_witch: ,бравос за ем-ве-то,но ако се хванете да правите нещо от сорта на

front_med.jpg

http://zvexamps.com/amp_view.html

или това-

EG01437.jpg

съм първи клиент :)

Играчко-подобните ампчета имат покъртителен саунд,особено пуснати в кабинет.Справки в Ю-Тюб :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много :punk_guitar:

 

Hillbilly, Тайни терора изобщо не е играчкоподобен. Мв3то също. При 12 вата синус това спокойно вади 35 вата музикална мощтност. На 4 ома и повече. Пусната тази мощтност през говорител с голямо звуково налягане не се седи в стаята, и спокойно заглушавам пианистката от 3тия етаж :(. Иначе е вярно, че ориндж се фукат с малкия терор, че можеш да си го носиш в раничка и да си ходиш къдет ти е кеф :)

А зъвекса на Zachary няма да го коментирам.

 

 

RichieSambora, този усилвател не беше мой, аз само го моднах, а за цени има лични съобщения :band2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много си го докарал браво!! :recourse:

така като не се ползва единия канал мв-3то може да се модне с 2канала (вграден хай-гейн) и ще стане убииствено яко, но това си е голяма занимавка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Overdrive, идеята беше да го оправя и стегна, а не да го правя с два или три канала. Реално погледнато от него може да се направи всичко, друг е въпроса естествено дали е нужно :greenball:

 

 

 

 

Гот, гот! Браво! А на мен обаче ми е интересно как звуква това нещо - тоест семпли, ала-бала? :recourse:

Ами звучи като клиин лампов усилвател. Не ми се занимава със семпли, а и нямам подходяща китарна колона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.