Jump to content
Българският форум за музиканти

Roland Gr - 20


Janick_Gers

Recommended Posts

Един приятел си купи такова и имах възможност да го пробвам - по мое мнение качеството на симулациите зависи до голяма степен и от ръгнатата там китара. Моят човек имаше американски страт, с който беше в известна степен по-сполучливо, отколкото с едно ESP. Аз исках да го настроя така, че китарата да звучи като пръдня - не можах и бях силно разочарован и потиснат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

не знам , аз скоро свирих на това същото нещо ,един познат си го купи ,

според мен става единствено за чесане на ушите

за по серьозни музиканти е напълно излишно

 

инъче акордите на китара със саунд на пиано много готино звучат,само че направиш ли вибрато става гадно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз исках да го настроя така, че китарата да звучи като пръдня - не можах и бях силно разочарован и потиснат.

;):hysterical:

 

малко отклонение - звук-пръдня съм изкарвал най сполучливо с по-мощен фузз, закачен към хай-фи амп и колони или директно в лайн ин и така записваш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както казах това е инструмент за новатори (справка: група Orgy), закостенелите музиканти са свободни да изказват мнението си. И впрочем под "професионалисти", разбирам хора които изкарват пари от музика. (при нас най-често е при правенето на кръчмарска музика и свирене по чужбина ,и кораби) Във втория случай познавам човек който го използва и си свири на корабче(не, не свири на самия кораб, а на китара), изкарва непрелични парички и използва този синт. Та "професионалистите" го използват защото им пести надница за клавирист ;) . Ако имаме разминаване между разбирането на понятието "професионалист", не желая да участвам в спорове (because...Arguing on the internet is like running in the Special Olympics, even if you win, you are still retarded) просто отсега се предавам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятелю,тези машинки бяха голям хит към средата на 80те и все още някак популярни през 90те,та не знам за какви новатори говориш.В момента почти никой не ги използва,поради което цените им падат.Малкото китаристи,които все още ги имат в рига си ги използват с други саунд модули,защото саундовете са на ниво на Роланд Е 16 и са добри само за да свириш в кръчма или в къщи.Не знам доколко си свирил с такова нещо,аз го имах и го продадох ,защото сметнах че е абсолютно безполезно.Разбира се ,ако теб те кефи,това си въпрос на вкус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мартир, ако споменаваш Владо от София, поне аз познавам тъкъв човек, който свири по корабите с този синт - да много добре се справя с него, и това е наблюдение още от преди няколко години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Steve Morse 1989 - High Tension Wires, песента е Highland Wedding.

Багпайп-солата са на китара с подобна джаджа (може да не е Роланд) и звучат убийствено добре и на място. За конкретната цел дали е по-удачно да иде на 4-месечен курс по шотландска гайда? :)

 

Примерно... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам, това е по-усъвършенстваната версия, ама не е кой знае колко по различно от предишния модел. Просто комбинациите от ефекти са повече, а новостите са много малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам това:

 

top_L.jpg

 

и съм повече от доволен:excl: Най-ве4е от USB връзката. Но държа да отбележа ,че го използвам само за tracking.

 

Кеф ти синтове, кеф ти VST-та:)

Редактирано от fernandes
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

солото от "Wolf Raven" на Sonata Artica изглежда свирене с такава джаджа

 

мне, това соло си е от много добър клавирист и много добър китарист свирещ на нек позиция без тон( а маи много добър звуков инжинер докарал инструментите на двамата галфони да звучат еднакво ;) )

 

По темата -

 

Нещо по софтоерно не може ли да се намери ? Джаджата ми изглежда доволна но цифрата е много неприятна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мене с тва можеш да си "играеш' доста, особено соло китаристите

:)

след като изгледах клипчето ми дойде идея - така и така има недостиг на барабанисти басисти и клавиристи!

ами нека се свормира една група само китаристи със такива машинки(една машинка за бас,една за синтезатор,една за барабани и една Нормална китара :hysterical:;) ) :punk_guitar:

според мене такава група ще изглежда доста готино-необичайна(е само ако "китаристите" свирят добре другите инструменти)

 

 

П.П. интересно ми е това ако се включи към басс какво ще стане? :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам ще звучи по същия начин, само, че малко по-дебело и пич-шифтнато :D Така би трябвало допълнителния адаптер да преправи звука според мен.

Редактирано от Janick_Gers
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.