Jump to content
Българският форум за музиканти

На колко години започнахте да свирите?


axxess

Recommended Posts

Марк Нопфлер е почнал като тийнейджър май.

Ако ще свириш за кеф няма горна граница. Всъщност каквото и да реши човек да прави за удоволствие горна граница няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 10-11 години, ама тогава карах само на въздушна китара. Бях много добър, особено с плейбек :) Иначе на истинска китара - и аз на 15. Сега съм на 18 и очаквам скоро да започна да свиря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 10-11 години, ама тогава карах само на въздушна китара. Бях много добър, особено с плейбек :) Иначе на истинска китара - и аз на 15. Сега съм на 18 и очаквам скоро да започна да свиря.

 

Имаме много сходни етапи на развитие :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм пенсионер значи (ей тая младеж - кърти ) Чак на 17 ... за около година , после прекъснах за около две , и сега пак на стари години се мъчим наново. (Абе то си ми е такава душевна ч***я , че нема накъде - макар и само аз да знам к'во си дрънчуля :greenangel: ) Важното е Fun да стааа...

Макар и понякога да е Sad but true... както викаше преди време един известен поет от "временния форум" на Националния стадион докато 40 000+ го слушаха в захлас... ее поезия , поезия :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Края на август 2007 г. си купих ел. китарката (тогава на 15) и оттогава свиря, като съм имал 1-2 прекъсвания от десетки дни, а няколко месеца преди това имах някакви опити с акустична китара. Дори и до сега не съм се хванал много сериозно с китарата, докато някои хора свирят по 3-4 часа на ден. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на 15 - 4-те първи ноти от Nothing else matters... и така около половин година... Някъде около година по-късно почнах да чувам някакво "ниско" трептене от колонките си като усиля звука и - о, чудо - това било баса... И оттогава искам да стана басист и сънувам как влизам в магазин и си купувам "е тоя бас от стената там", ама нямало късмет... Дрънкам си Nirvana на четирите "горни" струни на кухарката и си се кефя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 6 започнах ,а вече на 10 бях във група. Даже си спомням ,че дойдоха от един пловдивски вестник 'Марица" и взеха интервю на групата а само мен ме сложиха на снимка най отзад на вестника.Вестника беше черно бял а само въпросната снимка беше цветна :hysterical: .Тъй като нямах палки тогава(много ги чупих) и свирих е една палка и с една летвичка и под снимката пишеше "Може и с летвичка"Интересно беше казаното от човека който отговаряше за културата тогава в град.Рудозем.Става въпрос ,че във вестника пишеше ,че свирим ДЕТ МЕТЪЛ.Аз попитах този господин (отговорника по културата)какво означава това?Той ми отговори-"Ами това е ДЕТСКИ МЕТЪЛ "Сега като си спомням за това се сцепвам от смях.Та това е.... :)

Редактирано от kiusha82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на 16 или 17,но не съм много сигурен...10 клас някаде май беше.ама тогава само тва правих,от даскало(което свършвах в 2 часа)се прибирах в нас и веднага на кухарката..после различни къщни занимания и в 4:30 бегом към репетиционната(естествено имах си и група,мойе да не знаем да свирим ама важното беше джангър да става :):greenball: )и така от 5 до 11 часа някъде свири,свири голям кеф ми беше....смятал съм ги някъде около 7-8 часа на ден ми се е събирало първата година свирене...нооо след тва... :hysterical: малко сам я з****л вече китарката.иначе още ми е голяма краста и не спирам да си купувам разни джаджи сварзани с музиката :thumbdown: (не че имам нещо общо с нея де ;) )Та....идеята ми беше че докато имате време -свирете колкото се може повече,стига да го искате...... :music336:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз почнах 2005-та година, сега съм на 20 години. И трябва да си призная, че ако не беше Емил Балтанов от моя випуск в края на 9-ти клас да ми пусне Deja Vu на Iron Maiden и да ме запали по тази група, може би сега нямаше да свиря и изобщо да пиша тук. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.