Jump to content
Българският форум за музиканти

Един инструментал...


Recommended Posts

Естествено, че най-реалистично звучат истинските инструменти и доста хора, които си служат с тях не могат да приемат софтуерния им аналог. :D

Звукът определено има нужда от обработка, но да се сравнява със звук от мобилен телефон е малко пресилено! Радвам се, че поне мелодията ти е харесала!

С VST напред! :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 59
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

А между другото Cubase има сравнително читав нотен редактор и можеш директно в него да пишеш без да ти се налага първо в асистанта и после - експорт..:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А между другото Cubase има сравнително читав нотен редактор и можеш директно в него да пишеш без да ти се налага първо в асистанта и после - експорт..:P

Знам, че има, но не може да се сравни с този на асистанта, който предлага редица възможности и голямо удобство при работа.

Между другото, има специален сайт с форум и музикална библиотека на потребителите на тези програми. Музиката е от симфонична до поп и разните му там стилове. Тя се слуша от хиляди хора в Интернет и не съм разбрала от отзивите им да е чак толкова лишена от добро звучене. Пиша това, защото не мога да не вярвам /както ме посъветваха/ в реалистичното звучене на моя софтуер, след като в него са повярвали хиляди!

 

P.S.Разбирам, че звукът е всичко. Ще работя върху това! Мелодията, обаче, си остава същата!

:hello: :guitar: :violin: :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Пиша това, защото не мога да не вярвам /както ме посъветваха/ в реалистичното звучене на моя софтуер, след като в него са повярвали хиляди!

 

P.S.Разбирам, че звукът е всичко. Ще работя върху това! Мелодията, обаче, си остава същата!

:hello: :guitar: :violin: :D

- Пас

- Пас

- Две пешки, метър отгоре...:P

 

Преди не толкова много години хиляди хора слушахме и 1 инчовото говорителче на Правец 8, но това не го прави добре звучащо нали...;)

 

Вкратцем - както и да е, говорим на различни езици ;)

"Аз са отказвам" един вид... :P

 

п.с. Телефона ми вярно звучи по-добре :P :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди не толкова много години хиляди хора слушахме и 1 инчовото говорителче на Правец 8, но това не го прави добре звучащо нали...:D

Аз говоря за неща от сегашно време. Както и да е ! С нищо не се засягам, защото аз съм автор на музиката , а софтуерът е автор на звука!

Досега критиките са били предимно към звука, така, че не ми остава нищо друго освен да бъда доволна! :P:P :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично мнение ; на мен ми стои доста скучна композицията. През цялото време не се случва нищо, никаква динамика.Бедна хармония, натрапчива фигура в пианото, между другото басчето може да свири и по-ниско пък и да е по-правилно разположено, да свири като бас; не става ясна и мелодията много - много; барабаните и те нещо... etc...

Кофти е звука наистина за съжаление , прав е Synchu.

За любителско ниво обаче си става

Ама това си е мое мнение на другите може да хареса.

 

Приятелски съвет - зарежи я тази програма. Има толкова много софт с който ще си свършиш много по-добре работата...

 

 

Надявам се само да се засегнеш нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всякакви мнения са добре дошли! Всеки сам преценя според виждането си.Това не може да ме засегне, защото е въпрос на гледна точка.Благодарна съм на всякакви мнения. ;) По-добре с тях, отколкото без хич! ;) :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично мнение ; на мен ми стои доста скучна композицията. През цялото време не се случва нищо,  никаква динамика.Бедна хармония,  натрапчива фигура в пианото, между другото басчето може да свири и по-ниско пък и да е по-правилно разположено, да свири като бас; не става ясна и мелодията много - много;  барабаните и те нещо... etc...

Абсолютно не съм съгласна с това, че не се случва нищо.Мелодията прави няколко прехода. Единствено, повторението на единия от тях придава, може би, малко монотонност. Освен това, в края на композицията се включва съвсем изненадващо нов инструмент - саксофон с нова мелодия. Поне това няма как да не се забележи като случка! ;)

Пианото не е водещ инструмент, а поддържащ, както и ритъм-китарата. Затова има за цел да акомпанира на основната мелодия, която толкова ясно се откроява, че няма как да не се забележи!

Бях склонна да приема критиките ти, но определено с някои от тях не мога да се съглася. Все пак, благодаря ти, че взе отношение! :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щом това ниво задоволява твоите стремежи като автор - ок, за мен темата не е обект на понататъшни дискусии

 

въпрос на критерии все пак

 

Твоята си музика си я правиш както намериш за добре

 

Успехи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щом това ниво задоволява твоите стремежи като автор  - ок, за мен темата не е обект на понататъшни дискусии

 

въпрос на критерии все пак

 

Твоята си музика си я правиш както намериш за добре

 

Успехи

От един инструментал не можеш да съдиш за стремежите ми като автор въобще. Склонна съм да приема всички критики относно монотонността на барабаните, донякъде и на мелодията /макар, че тя е правена с цел да бъде инструментал, а не песен/ , също и за звука. За неговото качество аз предупредих в самото начало. Ще направя обработката на MIDI- файла в Cubase, за да подобря нивото му.

Ти си единственият, който дава толкова крайна оценка. "Въпрос на критерии, все пак".

;)

Пожелавам успех и на твоята музика! ;) :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току-що чух инструменталчето , вждам че се върти някаква полемика тука, но не прочетох другите мнения по-горе.

Мисля, че композирането и мелодията са ОК, поне на мен ми харесват. Ако на някои друг не му харесва така,да не го слуша и да си композира по-добре.

Бих те посъветвал да потърсиш само по добри звуци, защото сега е малко като миди ринг-тон за мобилен телефон.

Поздравления иначе за старанието. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано и на мен ми е леко монотонно. Опитай в началото да сложиш некакво интро - примерно да се повтарят само първите два акорда от прогресията, щото някак прекалено директно влиза. Като цяло парчето ми напомня на разни неща в стил Bond или Васко Василев (!) - що не опиташ някоя цигулчица да му сложиш? Също така тук таме може малко да сложиш някакви паузи - малко да смениш бийта, че така много се повтаря? Друга идея която ми идва е, че парчето ми звучи като последно парче от албум (ха, ама как го казах само..!). Така да завършва грандиозно некакъв албум. Може да му се сложи постепенен много лек фейд ако се използва с такава цел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло парчето ми напомня на разни неща в стил Bond или Васко Василев (!) - що не опиташ някоя цигулчица да му сложиш? Също така тук таме може малко да сложиш някакви паузи - малко да смениш бийта, че така много се повтаря? Друга идея която ми идва е, че парчето ми звучи като последно парче от албум (ха, ама как го казах само..!). Така да завършва грандиозно некакъв албум. Може да му се сложи постепенен много лек фейд ако се използва с такава цел.

Ами, прав си, че е завършек на албум. Искам да кажа, че имам парчета за цял албум.

;) .В много от тях присъстват любимите ми цигулки, акомпаниращи на пиано.В някои от тези парчета има солидно интро, а в други етномотиви. Нали не очаквате в един инструментал да включа всичко, което съм правила в другите си парчета? Този инструментал исках да бъде различен, затова е такъв. Но това не значи, че такъв е моят почерк въобще. :) Доста се чудех какво парче да постна. :) Исках едно с етномотиви и по-разчупени барабани, но не знаех дали ще се приеме! В този инструментал, все пак, има повече китарен звук, който е любим на много от вас. Това надделя! :D Ако някога пак се реша, че чуете и нещо съвсем различно! :hello:

 

P.S. ...и с по-добър звук! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.