Jump to content
Българският форум за музиканти

Един инструментал...


Recommended Posts

e хуу digitally recorded, ето пробвай това:

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=2686

 

не е кой знае какво, но по-мяза на семплер, разгледай по-надолу ecmjazz е дал линк към едно негово, също правено със семплер и си е играл повече. Звучи бая като истинско  :)

Чух инструменталите. Звукът е ясен и обемен, почти като в концертна зала.

Несъмнено реалистичното звучене на инструментите на програмата, с която работя има нужда от допълнително подсилване, но...както вече споменах, целта ми е да покажа една своя собствена композиция, построена и аранжирана от мен. Отбелязах по-рано, че звукът не е като от студио, но пък парчето си е изцяло авторско, а при вас авторска е обработката, която, няма спор, е доста добра.

 

:rolleyes:

 

ПП Между другото, правила съм опити да обработвам MIDI - файлове в Cubase SX. Все още, не разполагам с голям набор от VST, но определено ще имам за цел да гоня доброто звучене. :) :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 59
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

За повече vst погледни в twins-torrents. Също и за некоя и друга библиотека със семпли, макар, че това, което съм постнал там, е правено с разни безплатни саундфонтове сваляни от нета, въпреки, че имам и по-добри семпли (peshoy2k - благодаря за промоцията!:) ). Ако сложиш по-качествени звуци композицията ще добие нов живот, щото сега, без да се обиждаш - колегата е прав дето каза, че му звучи малко като от 80-те - особено барабаните мен нещо хич не ми харесват. Мисля, че ще се получат нещата в крайна сметка и ще стане добро.

Редактирано от ecmjazz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За повече vst погледни в twins-torrents. Също и за некоя и друга библиотека със семпли, макар, че това, което съм постнал там, е правено с разни безплатни саундфонтове сваляни от нета, въпреки, че имам и по-добри семпли (peshoy2k - благодаря за промоцията!:metalist: ). Ако сложиш по-качествени звуци композицията ще добие нов живот, щото сега, без да се обиждаш - колегата е прав дето каза, че му звучи малко като от 80-те - особено барабаните мен нещо хич не ми харесват. Мисля, че ще се получат нещата в крайна сметка и ще стане добро.

Благодаря за информацията! Да разбирам ли, че по-качествените звуци ще придадат и по-съвременно звучене на парчето?

Т.е., че причината не е в мелодията. :headbang:

За барабаните какво да кажа - гледах да са стилово и ритмично подходящи.Не си позволих вариации с тях, защото акцентирах върху мелодията. :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да разбирам ли, че по-качествените звуци ще придадат и по-съвременно звучене на парчето?

Т.е., че причината не е в мелодията. :blink:

ми кво да ти кажа, аз ако правя аранжимент на нещо предпочитам да си го изсвиря в реално време със съответния семплер или каквото и да е, щото иначе не звучи мн добре. всеки инструмент трябва човек да си го усети как се държи при свирене, поне аз така подхождам, ако ще е цигулка, нека е еди как си, ама изсвирено с др инструмент, дори и пак да е цигулка няма същия облик, все пак това са някакви команди към пускането на някакви звуци, които са различни, нали тва е и идеята на семплера. синтезаторите особено

GM ще звучат горе - долу по един и същи начин ама все гадно, като на морето: клавир, микрофон и човека оркестър с кръчмарски звук и прекомерен ривърб и дилей на микрофона, щото не мое да пее, а боботи (ако е мъж) и най-смешното - дискетите най-отпред хехе, ми за кво да свири ебати ама тва е др тема и немците на тва се кефят кво да искаш от хотелиерите :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да разбирам ли, че по-качествените звуци ще придадат и по-съвременно звучене на парчето?

Т.е., че причината не е в мелодията. ;)

ми кво да ти кажа, аз ако правя аранжимент на нещо предпочитам да си го изсвиря в реално време със съответния семплер или каквото и да е, щото иначе не звучи мн добре. всеки инструмент трябва човек да си го усети как се държи при свирене, поне аз така подхождам, ако ще е цигулка, нека е еди как си, ама изсвирено с др инструмент, дори и пак да е цигулка няма същия облик, все пак това са някакви команди към пускането на някакви звуци, които са различни, нали тва е и идеята на семплера. синтезаторите особено

GM ще звучат горе - долу по един и същи начин ама все гадно, като на морето: клавир, микрофон и човека оркестър с кръчмарски звук и прекомерен ривърб и дилей на микрофона, щото не мое да пее, а боботи (ако е мъж) и най-смешното - дискетите най-отпред хехе, ми за кво да свири ебати ама тва е др тема и немците на тва се кефят кво да искаш от хотелиерите :angry:

Така-а-а-а! Все въртим около пустите му семпли! Разбирам, че звукът много ви тревожи! А целта ми беше да оцените композицията като структура и мелодия.

:)

Семпли има! Те са вградени във виртуалната digital sound database на програмата.. Вярно, че тя се предлага в няколко модификации, най-добрата от които е Gold sound database. Аз ползвам media- варианта, защото все още не мога да си позволя по- съвършения. За мен е важно, че пограмата ми дава свободата да изразя чрез компютърния нотопис мелодията, която звучи в мен.

А за допълнителна звукообработка може и да си поиграя или пък да си намеря "уредбаджия", както някой го беше казал.

 

P.S. И между другото, авторите са от държава, разположена на Средиземноморието...Така, че... ;) :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не бре, просто тръгна в тази насока, аз за това, съжалявам, че е офтопик, моето мнение за композицийката е изразено по-напред :angry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мелодийката е готина, ама барабаните са доста скучни и правят цялото нещо да звучи асдки еднообразно :angry: Поне според мен, последната ми група ме повреди и сега много слушам барабаните... :)

 

Keep up the good work.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мелодийката е готина, ама барабаните са доста скучни и правят цялото нещо да звучи асдки еднообразно :angry: Поне според мен, последната ми група ме повреди и сега много слушам барабаните... :)

 

Keep up the good work.

Ще сменя барабаниста! Определено! Обещавам! ;) :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми хареса инструментала. Поздравления.

Аз ползвам същата програма и единственото, което не ми харесва при нея е, че блендите са малко гаднички затова започнах да точа семпли от Гига Студио 3. Това е божествено. Има едно пиано, което е правено 2г. Не съм чувала по-реално звучащо пиано. Програмката малко се сърди и не харесва Cubase-а, но с повече натиск става. :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми хареса инструментала. Поздравления.Аз ползвам същата програма и единственото, което не ми харесва при нея е, че блендите са малко гаднички затова започнах да точа семпли от Гига Студио 3. Това е божествено. Има едно пиано, което е правено 2г. Не съм чувала по-реално звучащо пиано. Програмката малко се сърди и не харесва Cubase-а, но с повече натиск става.  :happy:

Благодаря! Коя програма имаш пред вид под същата?

И при мен Cubase-то се сърди! Но щом трябва натиск, ще го упражним!

 

:dance: :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе то, Cubase-то, че се сърди, сърди се, ама аз имах пред вид Гига Студиото. Има и програма освен семпли. Малко ми е тежичка, но горе долу я поддържам.

 

Проблема е друг. Пробвах да вържа Cubase-а, към Гигата и да използвам само блендиде на същата, но в реално време се получава огромно разминаване. Направо е кошмарно. Затова първо записвам парчето и след това го пускам през Гигата, като миди, използвайки аналогични семпли.

 

Най-чудното е, че въпросната Гига работи безпроблемно с някаква измислена програма (Секвоя), която е подобна на Cubase-а, но е доста дървена, както подсказва и самото й заглавие.

 

Но всичко това няма значение, когато желанието е налице. Важното е купон да става :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D секвоята е на меджикс и не е мнооооо дървена ;). Пробвай samplitude, тя е на същата фирма и е много добра. Те тия всичките изглеждат дървено ама точно тва им е хубавото. Работил съм на 7.0.... не знам си кво и има опции, които аз точно се чудех що няма нуендо. Опции дето са ми трябвали, една от тях е експортването на всеки трак по отделно, направо красота, да не говорим за организирането на файловата структура и мн др хитринки. Представете си правите един микс от мн тракове ама са ви на МИДИ, а ги искате на уейвове в отделен проект. Цък и отивате да си пиете кафенцето вместо да експортвате аре тоя трак, аре оня, 3,4.... до зори ;)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.