Jump to content
Българският форум за музиканти

Нашо Бас Видео (айде да ви видим)


basis4eto

Recommended Posts

Малко късно го качвам, но нали си говорим за импровизацията тези дни и реших, че ще е полезно :icon_shithappens:

 

Имайте предвид повода за концерта, когато слушате солото :punk_guitar:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Хелоу! Отдавна не бях мяркал насам щот нещо напоследък не остава много време за свободни интерпретации на откаченото ми подсъзнание ама ей го на, най-накрая остана малко време да заснема една темичка дето често си я свиря докато загрявам.

 

http://www.youtube.com/watch?v=_Swhp8QDpNs

 

Позддрави.

 

Ники

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, човече, то не е до критика. Просто опитът ти е катастрофален. :huh:

 

Не за друго, ами защото сравнено с професионално замислените и изсвирени неща отгоре звучи катастрофално. Аз като бях на това ниво, така и не посмях да си постна нещо някъде. :greenball:

 

Та не критика, ами съвет- пробвай да измислиш първо някаква кратка и конкретна мелодия - мотив. Извсири я няколко пъти във записа си и опитай няколко вариации и някакви импровизации около нея. ;)

Редактирано от InsArtTure
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, човече, то не е до критика. Просто опитът ти е катастрофален. :huh:

 

Не за друго, ами защото сравнено с професионално замислените и изсвирени неща отгоре звучи катастрофално. Аз като бях на това ниво, така и не посмях да си постна нещо някъде. :greenball:

 

Та не критика, ами съвет- пробвай да измислиш първо някаква кратка и конкретна мелодия - мотив. Извсири я няколко пъти във записа си и опитай няколко вариации и някакви импровизации около нея. ;)

Благодаря. Точно заради такава критика го записах!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...

Похвален ентусиазъм на basis4eto, но аз имам някои малки въпроси:

1. Свириш ли с други хора или в група?

2. Как си с нотната грамотност?

3. Имаш ли метроном?

4. От колко време се опитваш да свириш на бас китара?

Въпросите ми не са самоцелни, а са продиктувани от чутото. Няма да коментирам качеството на записа и звука на инструмента, това са моментните ти възможности (да се надяваме, че с времето ще си горд собственик на истински бас).

Но на въпроса

1. Свириш хаотично и без ясно изразена идея. Натрупването на флажолети е самоцелно и досадно. Това, че интерпретираш известни парчета и музиканти е само в твоите фантазии. Имам чувството, че не желаеш да извървиш пътя от просто към сложно.

2. За да получиш стабилна подготовка за свиренето на този инструмент трябва да преминеш система от упражнения и етюди, подбрани от можещи и знаещи музиканти. По слух тая работа не става, колкото и противни мнения да се изкажат по тоя въпрос. Бих ти препоръчал един прочут етюд на Кройцер, свирят го изпълнители на всичк8и струнни инструменти. Много полезно е да го свириш в различни тоналности.

3. Това, което прави впечатление в началото на твоето изпълнение е, че си доста неритмичен. Не е болка за умиране, метрономите вече са по 20-30 лв. Този проблем се решава с много свирене, желателно и с други хора от един момент.

Разбирам добре нетърпението ти да блеснеш с бравурни изпълнения, но мисля, че все още си далеч от това ниво. Овладяването на един инструмент е дълъг и честно казано, понякога досаден процес. Но повярвай ми, друг път няма. Желая ти успех в свиренето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Убиваш ме, това е тема от 12 страници, от 2007, ти обаче отговаряш на първият пост, на създателя на темата... :hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^green_flying.gifМоже бавно да чете човекът... Гледам регистриран е година преди пускането на темата...

Сега е момента basis4eto да покаже докъде е стигнал последните няколко години :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже колегата (почти) не влиза вече тук, ще си позволя, от негово име да пусна едно клипче по темата с напредването и стигането ;):

 

Редактирано от Свилен Бас
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.