Jump to content
Българският форум за музиканти

Нашо Бас Видео (айде да ви видим)


basis4eto

Recommended Posts

... Abbath колега тъкмо си викам - я .... някой с бас като моя .... ама ядец ... то се оказа че не съм прочел струните правилно :thumbs_up: .. моя е с една по малко - модел SR505 и даже все още съм с Elixir струни - баса дойде с тях , но все още са в добро състояние - сигурен признак че няма много време за свирене :wallbash: ..... както и да е ....

... а иначе поздравления за нещата които си поснал , естествено че винаги ма кво да се желае но както се казва аман от зевзеци ... с други думи :hysterical: .....

...... а иначе като цяло ми е малко страна общата насока на темата , особено от гледна точка на бас китарист - нещо в последно време като се ровя по разни сайтове и прочие форуми оставам с много ясното усещане че слап баса е едно от най , ако не най демодираните стилистики по света що се отнася до свирене на бас ... даже се стига до използването на понятия като фънкар като обида ..... не че има значение , но по белите страни се отдава много по голямо значение на пръстово свирене от типа Джако - Роко Престия и на новатори в звукоизвличането от типа Виктор Уутън .... не че номерата на Маркус Милър и Стенли Кларк не минават - минават разбира се , НО .... в тяхно изпълнение , щото все пак те са си ги измислили в голямата си част ..... но ако си млад басист и решиш да правиш тяхните мурафети ..... лошо ..... за жалост , включително и за мен щото на времето бях голям фен на Марк Кинг и Левъл 42 , никой няма да учудиш дори и да си го изял с парцалите

...... а иначе ето едно видео в което има всичко както се казва , но моля не обръщайте внимание само на слапирането в характерния му стил http://www.youtube.com/watch?v=4dWb-aCWR8U ... явно е много важно , както винаги е било свукоизвличането на всеки тон , особено ако е твое , оригинално , дори на моменти нечовешко ..... ако трябва .

..... а иначе ето един пример , който за жалост минава за ужасно демоде , саунда е добър така че ще разберете какво имам предвид ... но дори и да не разберете поне ще се върнете в 80-те когато такива номера минаваха и даже бяха модни http://www.youtube.com/watch?v=eMzXtizKcXY...feature=related .....

..... и завършвам с един от най интересните от сегашните големи - Ричард Бона http://www.youtube.com/watch?v=q5JUnCveLTQ...feature=related ...

..... а ето един пич на който попаднах случайно

- свири с пръсти както се казва ..... но ето и как по друг начин може http://www.youtube.com/watch?v=kyUCOeUTM7E...feature=related ..... голям узрод бил тоя бе - между другото това е част от урок така че може и да се научи нещо ... живи и здрави - Цеко :metalist:

 

.... дано ми остане време да седна и аз да посвиря и да посна нещо ..... страшно завиждам на тези които имат време за свирене .... пичове , ако не ви е налигнала работа свирете яко .... щото после няма .... всъщност има ... но е с големи топки :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,прецакали са те в магазина,ходи си тирси струната :) Насоката на темата и на мен ми е странна,особено заглавието и подзаглавието.Мисля,че е просто тема за собствени видеа :)За слап-а...не знам дали е демоде,демоде е колкото примерно диското или фънка в случая,но щом те кефи нещо-слушай/свири го,в музиката няма демоде за мен,няма и хубава и лоша музика,самият Виктор Уутън,за който спомена,има прекрасна философия за музиката-гледай му уроците,който са по-скоро биографично-философски отколкото музикални :)За мен лично на първо място е любовта към инструмента :D ,после към стила...еднакво се кефя да свиря и Michael Jackson,и Naglfar,и Louis Johnson,и Maiden,джаз,блус,метъл....:)

:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

 

Айде и аз да се покажа. От известно време упражнявам една техника tap-delay и ей го докъде съм го докарал. Леко разклатено и с малко грешчици ама става за слушане.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.