Jump to content
Българският форум за музиканти

Заплащане за свирене в клуб


Recommended Posts

Проблема с ниското заплащане за свирене в клуб идва от ниския стандарт на живот в България. Естествено е примерно в Норвегия да взимаш 1000+ евро на месец, при положение че заплатите там като цяло са адекватни на тази цифра. След като тук минималната работна заплата е 150 лв, няма как да се очаква, че човек ще взима по 200 лв. на свирене при такъв стандарт. Това иде да покаже, че не може за една средностатистическа клубна група да се сложи 10 евро вход - таз работа по-скоро отива към БИАД, където ходят хората с дебелите портОфейли, само че там е върл комерс, наливат се кинти за реклами и прИмоции, клипове и други неща, които не би трябвало да са само техен приоритет мисля. От друга страна човек не може да свири в клуб 20 дни в месеца, за да може да се продава за 10 лв. на вечер, така че не мисля че е удачно сравнението с някаква щатна длъжност в офис/автосервиз/куФня, още повече, че един офис служител примерно няма тези разходи за репетиции/консумативи/амортизация на техниката, каквито има един "действащ" музикант. Че работата тук е малко кофти - кофти е, ама пък с претенциите - айде малко по-спокойно. :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 258
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Проблема с ниското заплащане за свирене в клуб......Че работата тук е малко кофти - кофти е, ама пък с претенциите - айде малко по-спокойно. :bravo:

Виж сега...тука не става дума само за ниското заплащане, а и за сравнението на различни умения, талант, загубено време за обучение и т.н. Не е възможно един смотан чалгаджия, дето хал хабер си няма от нищо и за който лад и тоналност са мръсни думи....който преди година-две си е купил самосвирката тип "Хитър Петър" и буха дискети на поразия, а ако е имал повече парички направо си е взел такава с харддиск.....за който "свиренето" основно се ограничава в това да чака сигнала от шефа на групата кога ще му каже "до", "ре" и т.н., за да хване поредната "гама" на 10 минутния кючек.....та искам да кажа, че не възможно той да взима 10 лв. и същите 10 лв. да се взимат от човек свирещ в бар пиано например. Да не говорим, че на оня с кючеците и парсата му е по-голяма, щото и клиентелата там е по-специална. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не обичам да се повтарям, но явно се налага.

Колеги (от всякакви ВУЗ-ове), няма никакво значние какво пише на някакви си текстилно-хартиени и месингови късчета, които претендират да утвърждават доверието между хората за всичко на тоя свят! Важно е съотношението за цената на това доверие и стоката.

 

Нямам нищо, ама нищо против това, билетът ми за концерт да струва и 1 000 лв., стига обаче парите, които взимам като тракторист-орач (примерно) да са поне, поне, 50 пъти повече (в цифрено изражение)... защото и трактористът от някоя ферма се нуждае поне веднъж в месеца да иде на концерт, нали.

С този абзац поздравявам всички икономисти и заблудата в образованието им, на което нарочно и подлагат... инфалция, лихви? Това са заблуди, както и парите в днешния им вариант, но както и да е!

 

И отново за тези икономисти... горките:

Казват, нали има свободен пазар! Нали това е същността на капитала... да се освободи пазара, конкуренция да има!

Е, кажете ми къде е свободния пазар като цените са твърди на повечето места, с изключение на търгуването със стоки втора употреба или "на 4 очи", както се казва.

Нима, ако дойде някой човек с BMW мнайста серия клас XXL или пък друг с обувки "за 1800 лв.", ще го пуснете за 3 лв. (сегашни цени) в клуба си, където само надницата на един от музикантие на свирене е колкото кърпичката му за пот в джоба! Е, съжалявам, но това е гупаво.

 

П.П.

Затова и предпочитам "ТЕРОРИСТИТЕ" араби, които знаят какво е петрола под пясъците им... но видиш ли на хамериканците не им изнася да им плащат (вече не впрос за пари тук) за това и действат по неотменимия закон - чрез сила. "Петрол срещу храни"... колко хуманитарно! :green:

С това искам да кажа, че при арабите търговията е абсолютно свободна и там ако идеш като конте ще ти кажат, че и една връзка за обувки е 10лв., ако искаш да си купиш. Надявам се ме разбрахте...

Колеги сме трябва да се подкрепяме :hello:

Редактирано от adXok
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И запяваме дружно:

 

 

Sing,

Dried frog pills, the cure for all your ills,

Nothin' keeps you happy like the dried frog pills!

 

Now you, they say you're crazy, though you wouldn't hurt a fly

They take sharp things away from you, and never tell you why

If eating with a wooden spoon ain't your idea of thrills

Then at dinnertime just take a couple dried frog pills!

 

@Ytse ние тва много добуе го знаеме... забавен си иначе! Шегобиец! :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Katsko, @Mandalay, @Steff и другите, които не съм прочела :)

:bravo:<_<:):bravo:

 

Аз не знам дали като не съм даже"действащ" музикант мога да имам компетентно мнение, но си позволявам все пак да изкажа скромно впечатленийце като публика: колкото повече - толкова повече :exclaim:

Концерт без пари в парка. Първо слушане на живо на няколко групи. Извод след концерта: На Епизод - Quoth the Raven - Nevermore :) и за 2 лв. На първите, как се викаха - :) и за 0,50 лв

За Балканджи във Фенс симпатичния чичко с каубойската шапка ако беше казал "10 евро ако обичате", изобщо нямаше да се учудя :exclaim: Честна розета ;):P 3 лв е безобразно според мене :) Евалата на всички, които са "със здрави нерви и дълбаят" :bravo:

 

В крайна сметка оцеляват най-силните :bravo:

Значи аз държа да изкажа мнение по простотиятя която си избълвала МОМЕ......Първо да отбележа че до скоро свирих с "ония първите" свирих с тях и на въпросния концерт...Така значи ами според мен

1.Безплатен концерт в парка...това дето господин Ивайло Крайчовски се опитва да направи(или поне би трябвало да се опитва да направи) е много хубаво...смисъл концертче в парка...голям купон...

но какво всъщност представлява този концерт?????

2. ами този концерт лично според мен си беше абсолютна трагедия

2.1. Гадна сцена-ОК такава има

2.2.Гаден звук-озвучителя=тъп, дърт, грозен, идиотски, алкохолик,(ще кажете лесно ти е от тук да ги говориш тия неща....не и на тях им го обясних това)

Да бяха взели Кирил от Балканджи да стои зад пулта. Резултата със сигурност щеще да е 9999999999999999999999999999999999999пъти по-добър(щото то си трябва малко да се помисли, да се изслуша концепцията на група и тогава да се прави звук/ама карай то и така МИНАВА)...смисъл хората щяха да разберат какво се свири на сцената.

2.3.Докато такива хора ги организират тия концерти, на които свирят все едни и същи хора чиито ценностни системи в повечето случаи просто са морално остарели(не искам никой да обидя...ама май току що го направих.. :wall: ама карай) и така де представи си как един нормален човечец минава през парка да пие една бира...щото реклама на събитието не липсваше...и какво вижда Епизод...хм..+гаден звук..+пияни метъли пеещи за ракия докато децата се надбягват за каузата "да помогнем на онкологично болните деца"..+Кембъла цепи обичайните си идиотщини и като бонус свири някакво безумие със пияния брадясъл Крайчовски=ами супер бе ЖЕСТОКО...той човечеца като го види това другия път вместо да гледа Big Brother пак ще дойде щото то мнооо яко.

 

И така де да не се обижда никой просто помислете малко и влезте(опитайте поне) в час.....ако не влезете....няма значение и без това на никой не му пука нито за нас нито за вас.

 

Е това е Музиката в БГ!!!

 

ама карай поне има и това:

2 неделя Leepra Deluxe

3 понеделник Crowfish / KPD-0

4 вторник Frontero / Млък

5 сряда Lovers Of The Bomb / Headstall

6 четвъртък Panican Whyasker

 

9 неделя Pizza / Sofia Ska Skins

10 понеделник Distorment / Пропаганда

11 вторник Bulgara

12 сряда Черно Фередже

13 четвъртък Уикеда

 

16 неделя Pungent Stench - Австрия

17 понеделник Empty Face / Rent a car

18 вторник Siva Six - Гърция, Inactive Mesiah - Гърция, Primitive Angel Gospoden / Dimension Of Harm

19 сряда Panica

20 четвъртък Кълн / A.S.A.P.

 

23 неделя Spot / Catalyst

24 понеделник Last Hope

25 вторник Skre4 /D.R.S.

26 сряда Awake

27 четвъртък Остава

 

30 неделя Entrallment / Prokaza / Coprostasis

31 понеделник Mind Trips presents Sade Night

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бяха взели Кирил от Балканджи да стои зад пулта. Резултата със сигурност щеще да е 9999999999999999999999999999999999999пъти по-добър

 

охоо,четки праим :) flattery will get you everywhrere :P

 

ми мероприятието беше квото беше и тва е - ние нищо не можем да направим по въпроса..ти па са не се карай на Мелиное че е фенка... ;) секи случай втори кат тебе пич редко съм срещал батка-хем стойка ми остави хем чинели ми предложи :(;);) добре че не съм толкоз нахален да приема:)

 

иначе има и друг аспект,преди десети(ноември) хората се научиха да не плащат за много неща за които е нормално по света да се плаща - медицина,образование,изкуство(концерти)...площадните мероприятия след 10-ти не помогнаха много да се оправи тва...все пak има светлина в тунела и у нас бавно се заражда поне некъв клубен ъндърграунд живот(като шипката например)и хората вече не те гледат като извънземен като им кажеш че има вход:)...дано скоро и концертния(фестивален) живот дръпне...

Редактирано от Katsko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Катско ти си пич нема проблем....пък и 4етки не правя....Киро ме е озвучавал във Фенс...и честно казано рядко ми се е случвало толкова як озвучител...смисъл че човекът те изслушва какво искаш какво можеш, предлага разни варианти, шегува се ей такова дати е кеф да идеш на чек..ми поне това трябва да го има майната им на тъпите кинти...отдавна(или не толкова отдавна) не свирим за кинти...ама кеф да ни е поне....пък и като е як звука и хората няма да те питат "кво е тва бе"....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи аз държа да изкажа мнение по простотиятя която си избълвала МОМЕ......Първо да отбележа че до скоро свирих с "ония първите" свирих с тях и на въпросния концерт...Така значи ами според мен

Уоу човеко, знаеш, че не исках да те обиждам лично. Просто не ме изкефихте, какво да направя. И аз не те кефя и всички са щастливи. Пийс бръдда (ех остарях, едно време последното нямаше да го произнеса за нищо на света :D )

Освен това упоменах изрично, че изказвам просто впечатленийце като публика, което не е по-различно от това на доста мои познати. Затова е форум - аз да не знам, ти да ми кажеш как е било всъщност. :read: :idea: :D

 

преди десети(ноември) хората се научиха да не плащат за много неща за които е нормално по света да се плаща - медицина,образование,изкуство(концерти)

 

Мдаа, и кво ли още не остана в “наследство” .. гадна работа :) Травмите има да се лекуват още време .. И дечицата сега на по 14-15 са жертви още на стари травми, но тва е друга тема :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи аз държа да изкажа мнение по простотиятя която си избълвала МОМЕ......Първо да отбележа че до скоро свирих с "ония първите" свирих с тях и на въпросния концерт...Така значи ами според мен

Уоу човеко, знаеш, че не исках да те обиждам лично. Просто не ме изкефихте, какво да направя. И аз не те кефя и всички са щастливи. Пийс бръдда (ех остарях, едно време последното нямаше да го произнеса за нищо на света :D )

Освен това упоменах изрично, че изказвам просто впечатленийце като публика, което не е по-различно от това на доста мои познати. Затова е форум - аз да не знам, ти да ми кажеш как е било всъщност. :read: :idea: ;)

 

преди десети(ноември) хората се научиха да не плащат за много неща за които е нормално по света да се плаща - медицина,образование,изкуство(концерти)

 

Мдаа, и кво ли още не остана в “наследство” .. гадна работа :) Травмите има да се лекуват още време .. И дечицата сега на по 14-15 са жертви още на стари травми, но тва е друга тема :evil:

Заеби :D Аз съм си нервак...и някви...пак се дразня...чакай сега броя...хуууууууу, мина ми ;) Peace

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е така ви искам бе,цункайте се и се сдобрете :)

 

@fracture, tupoto_kopele не се казва Мартин,що го разпитваш за програмата на шипката?

 

 

колкото до заплащането се сетих нещо-интересно ми е що за простотия е не в един столичен клуб(а и не само столичен) да има по НЯКОЛКО души охрана...и после нямало пари за групите-ми нема,щото за тия разходи заведението винаги си прибира от групата пари,тъй че петимата дебеловрати лумпена на вратата ти ги храниш всъщност :wall: :wall: :wall:

 

са кво-очаква се масирана атака от мангали или скинове или пиян отбор по борба...не моа да го разбера тва...тва са барове бе хора,не нелегални казина

 

ЕДИН bouncer е предостатъчен,ако е на ниво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха това ми напомни на един случай преди няколко години

свирихме в Три Уши, тогава още беше Пънка там.

беше дръм енд бас вечер. бичихме си здраво, при което някакъв мега пиян 150 килограмов (без да преувеличавам) селтак (който не се знае как е попаднал там) дойде при другия китарист и му взе китарата от ръцете. някой е казал на охраната, че става проблем и тия се задават много нахакани да приплескат някой. и като виждат това животно как размахва китарата като боздуган над главата си и се кани да им я строши в кратуните и започнаха "ама айде да няма проблем, моля ви се, заведението поема консумацията ви, недейте така, моля ви........." и оня пи цяла вечер без кинти. в крайна сметка върна китарата, а като си тръгвах към 03 часа тоя поркаше с охраната на входа хаха. и не разбрах точно за какво им плащат. освен за безбройните проблеми с обикновенните фенове......

 

едит: една банда свири във Фънкис. един от батальоните върнал се точно от Ирак отишъл да пие. при което грабват китарата на китариста от ръцете и почват да си бичат кръчмарии цяла нощ, а той ги чака докато им писне. е към сутринта си е тръгнал...................

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пазителите на опишка са ми любима тема. Просто няма друга такава купчина торби с лайна като тях. Ако нямаше да ми се наложи да ходя повече там, щях да се саморазправя с който намеря там отпред веднъж завинаги. Шибани боклуци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ооо,и ти ли бе?ставаме двама значи :twisted: макар че има и още много но те си траят май...

 

а за скинарската банда в ушите немам думи просто-там не стъпвам вече освен ако много не ми се налага :)

 

мисълта ми е:глейте само шефовете на некои клубове кви идиоти взимат на работа,а ние очакваме да мислят за "адекватно заплащане на музикантите",ебати смеха :wall:

Редактирано от Katsko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.