Jump to content
Българският форум за музиканти

Заплащане за свирене в клуб


Recommended Posts

Какво заплащане, какво 5 лв.?!

 

Честито 15% увеличение на цените на електричеството, 6% увеличение на газта за битови нужди и някои други увеличения!!! От утре - 1-ви октомври.

 

Евала на турско-монархо-комунистическия кабинет!

Значи ще вдигнат и цената на билета за вход в клуб може би?! Да, сигурно. Но музикантите ще взимат пак по-малко като крайно отчисление!

По-вероятно е българин да управлява България, отколкото тези увеличения да се дължат на "по-скъпия" петрол!

 

Явно не е имало смисъл да искам толкова често да ходя в "О, Шипка" и др. клубчета. Там само Балканджи ме кефеха.

Редактирано от adXok
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 258
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

:lol: Така като гледам, не виждам да се е променила гледната точка. Те тока, бензина и хляба си растат, а вие си чакайте някой да ви поднесе увеличение на парите за свирене в клуб, а междувременно може да си се хапкаме тук във форума, времето минава много неусетно, почти не забелязваш, че си гладен :D
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Много ни бива в това да се плюем колко сме зле . Но ми е чудно ако всички които свирят по клубовете просто откажат ангажиментите си за един месец

и се разберат да не свирят за по малко то 100 на човек ,как ще им се отрази на кръчмарите един месец без жива музика и този месец е да речем декември щото е разгара на сезона в клубчетата и баровете.Дали ще им стане кеф на някой индивиди хъ-ъ или ще продължават да ми обясняват колко няма оборот и всеки момент ще фалират и за това ако може да смъкнем малко цената ! Защото като отидете в фактор да си купите струни никой няма да ви пита имаш ли пари нямаш ли, 10 лева са едни жици а някои говорят за 20 лева хонорар на калпак .В никакъв случаи не се оплаквам просто споделям мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе 100 лева на човек като в публиката има 20 човека не ми се вярва...

работата е там, че в България прекалено малко хора се кефят на алтернативен или хард рок, всички хардкор та хардкор :killyou:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ни бива в това да се плюем колко сме зле . Но ми е чудно ако всички които свирят по клубовете просто откажат ангажиментите си за един месец

и се разберат да не свирят за по малко то 100 на човек ,как ще им се отрази на кръчмарите един месец без жива музика и този месец е да речем декември щото е разгара на сезона в клубчетата и баровете.Дали ще им стане кеф на някой индивиди хъ-ъ или ще продължават да ми обясняват колко няма оборот и всеки момент ще фалират и за това ако може да смъкнем малко цената ! Защото като отидете в фактор да си купите струни никой няма да ви пита имаш ли пари нямаш ли, 10 лева са едни жици а някои говорят за 20 лева хонорар на калпак .В никакъв случаи не се оплаквам просто споделям мнение.

....а един мармот завиваше шоколадите в целофан, нали??? :cheers::(;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз смятам че един минимален хонорар от 150-200 лева на група за час и половина-два свирене е съвсем в реда на нещата,така и шефовете ще си опичат акъла преди да канят посредствени групи....

 

съвесем отделен е въпроса че "всяка коза за своя крак" и ти като кажеш 200 ше се намери некой да каже 150 след тебе и ще те наебе,а дали твойта група е малко по-добра от неговата като ниво,едва ли много хора се интересуват...

 

и тва с мармота ми е ебаси мистерията честно :cheers: странен лаф :(

 

иначе аз най се кефя на "еди колко си процента от входа"

 

и после като има 200 лева вход и 1200 лева оборот от пиене,никой не дава процент от оборота на групата,а би трябвало.примерно-70 процента вход и 20 процента от оборота за вечерта,като ще е на процент цялата работа,щото ако нема веселба,нема пиене,а веселбата групата я прави;)

 

това разбира се,никога нема да стане , щото всички кръчми си пазят оборота в строга тайна за да не разберем всъщност простата истина че далеч не са "пред фалит"

Редактирано от Katsko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

70 процента вход и 20 процента от оборота за вечерта

Забрави ! Никой няма да ти даде цели 20% от оборота, освен ако най-евтината бира не е 3лв, примерно :cheers:

 

Според мен трудно ще навиеш някой собственик на заведение да ти даде процент от оборота. Пък и то редовно в някои клубчета като "Суингинг Хол" и "Бекстейдж" немалка част от хората са отишли просто да си къркат, докато слушат някаква жива музика, без да им дреме особено коя е бандата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има доста групи които си водят публика.да говорим в цифри:

 

в един ден в който нормално ще влязат 50 души за вечерта,когато твойта група свири,влизат 80,но ти не получаваш нищо от изпитите от тях неща,затова и го има феномена че много фенове отиват някъде,слушат любимата си група пият ВЪЗМОЖНО НАЙ-МАЛКО ИЛИ НИКАК и след това си тръгват...ха успех на всички кръчмари...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха това с мармота е от една реклама на шоколад милка дето едни мечки правят шокалад...те мечките са по-скоро черноработниците там, а мармотите са нещо като мениджъри, ОТК(контрол по качеството) и гъзари :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха това с мармота е от една реклама на шоколад милка дето едни мечки правят шокалад...те мечките са по-скоро черноработниците там, а мармотите са нещо като мениджъри, ОТК(контрол по качеството) и гъзари :)

мерси,вече знам,аз ЗНАААААМ;):):) :cheers::(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз смятам че един минимален хонорар от 150-200 лева на група за час и половина-два свирене е съвсем в реда на нещата

трябва да си чисто луд,ако наистина го смяташ това...или просто си се объркал думата "група" с думата "човек"....собствеиците на заведения гледат на музикантите като прекрасен източник на нови хора в заведението.това е неуспорим факт,пък и не е лошо...истината е,че музиканта не трябва да го е*е дали ще дойдат някакви хора в заведението..едно заведение не се разработва с групи (или трябва да имаш доста мръсни парички....)!заведението трябва да си има собствена клиентела,а групата да бъде като бонус за клиента!дори не трябва да се събира вод,да се свири на вход и т.н.за жалост правилните неща не могат да се случват в българия....лошо е и че има хора,които гледат да те прецакат с кинтите...но все пак сме в България.... :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по-спокойно с нарицателните,а колега? :cheers:

 

прочети и другата част от това което съм написал преди да ме апострофираш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мога да разбера защо само някои тук в този форум четат внимателно какво се пише! Значи исках да кажа следното: Не може ли групарите или музикантите както ви харесва така , да се обединят поне в едно отношение да не ни мачкат фасона всеки път като свирим за някакви смешни пари. Мисля че никой не би отказал да вземе повечко а не да се мориш цяла вечер за някакви си 20-30 лева с които ще пиеш три питиета ако имаш женица станаха шест и таксито .... И на другия ден се събуждаш с 5 лева в джобчето, в което до обяд ще дрънкат само семки и бонбонки. И така на следвщото свирене някой приятел ще те попита - А бе днес що не си на кеф?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте всички.Като мениджър на заведение и музикант следя с интерес дискусията за муз.бизнес.В интерес на истината много от нещата-поне 90% СА ВЕРНИ.От друга страна не съм съгласен с мнения,че музиканта ТРЯБВА да свири час и половина-два.С моя скромен стаж от 12 години в чужбина не съм видял никъде такова работно време.За справка:в Германия се работи минимум 6 часа.В швеицария поне 8 часа.На кораби работното време е 6 часа ако си късметлия.В Майка Норвегия договорите са за 4 и половина часа.Във Финландия също.В БГ видиш ли час и половина-два.ЩО?

Хаиде да направим друга сметка.Аз отварям в 22.00 и затварям около 05.00.Това са около 7 часа.И наричам Лайв Клуб заведението.Какво му е Лайв останалите 5 часа.

Убеден съм че това е една от основните причини да има отлив от клубовете в България.Там нищо не се случва.Или се случва но за малко.А хората искат купон.Който да не трае само 90 минути

Когато свирим в клуба свирим по 4-5 серий по 40-50 мин.и купона тече със страшна сила.Който е идвал знае за какво говоря.Но разбира се това е само мое мнение и не искам да го натрапвам на никого.Но мисля че е добре да се позамислим в тая насока

Цецо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мдаа,ако свириш по корабите,несъмнено си прав,а ако си авторски музикант?и два часа и половина е трудно,а 5-7 часа?колко групи в България свирещи в момента имат толкова авторски?а ше ме извиняваш,знам с кво се занимаваш но все пак говоря за лайв във смисъл на "концерт" а не на "купон" или "кръчмарско/сватбарско свирене",ще ме извиняваш отново за раздразнението ми,но поне аз се изживявам като музикант,а не като кръчмарски музикант-разлика има!!!

Редактирано от Katsko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.