Jump to content
Българският форум за музиканти

Заплащане за свирене в клуб


Recommended Posts

много избягахте от темата.истината е ,4е собствениците на заведения са тъпи и не знаят за кво става въпрос.ако аз искам 100 лв ,защо да ми дава за 6 човека една сума ,като може на половината на моя хонорар да извика цяла група,която освен че не може да свири е доволна ,че взима толкова пари.....имате ли да кажете нещо по въпроса?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 258
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

Да :green: Собствениците на клубове имат сметка да вземат групата, от която ще направят най яко кинти. Т.е. тая група дето ще докара най много народ в клуба им. Ако си добър инструменталист, а пък не можеш да събереш повече хора от някакви "некадърни хлапета", значи нещо ти куца. Все пак музиката е изкуство и там правила няма.

While a thorough understanding of all these basic theory points is very useful, it's not a necessity, because music is an art form. No one has the right to say, "Our noise is better than their noise".

Важното е, така да поднесеш музиката си, че хората да й се накефят максимално. Как го правиш вече си е твой проблем. Затова по концертите има светлини, пушеци, сценично облекло и поведение и т.н.

 

Обобщение: Инструменталните умения не са всичко.

 

Извод: За да сте по добри от едно "групЕ", трябва да ги биете по всички параграфи. Тогава няма да ви бъдат конкуренция.

 

П.П. Да не говорим, че в повечето случаи става дума за групи със съвсем различни стилове, а всеки стил си има своята пазарна ниша.

Редактирано от AXE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Собствениците на заведения не са тъпи. Те просто си имат своя бизнес интерес. За тях е все тая кой ще бичи кавъри цяла вечер, важното е да спечелят повече - това си е чист бизнес.

Всичко ще си дойде на мястото когато се оправят нещата с рок музиката и въобще музиката различна от чалга. Аз ще говоря за рок музиката. Нещата трябва да се започнат от така наречените "динозаври". Само, че те седят на стари лаври и мрънкат колко нископлатени са. Кеф им е когато свирят на концертите на гостуващите звезди, кеф им е когато свирят по организирани масовки, само че не продават нищо. И за това свирят без желание. Това е според мен. Радостното е, че сред по-младите групи има ентусиазъм и дано да се задържи докато започнат да им плащат повече. Но с две думи докато си никой на сцената неможеш да вземеш добри пари. Ако си някой - пак неможеш <_>

Конкуренция му е майката - така ще останат най-стойностните. И от това ще спечелим всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Vendetta и Last Hope например искат фиксиран хонорар и заведенията се съобразяват, защото въпросните групи са си изградили имена в техния стил и хората знаят какво става на техни концерти <_< . Разбира се, както Axe спомена, собствениците не им плащат тези пари от уважение към творчеството им, а с идеята, че ще има доста хора и един вид е добра инвестиция. На тях не им дреме дали хората ще се накефят от концерта, пък и в крайна сметка, когато някоя група не ти харесва не си казваш 'егати тъпия клуб', а 'егати тъпата група'.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то логиката е много елементарна-като те поканят и им напълниш клуба, ще ти плащат колкото искаш(в рамките на разумното, разбира се). А като си добър музикант(не свирач или инструменталист), като имаш правилен подход, отношение и т.н., това се постига.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то логиката е много елементарна-като те поканят и им напълниш клуба, ще ти плащат колкото искаш(в рамките на разумното, разбира се). А като си добър музикант(не свирач или инструменталист), като имаш правилен подход, отношение и т.н., това се постига.

B):lol::blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък, освободен от една награда- бан и можещ отново да поства тук скромните си мнения, ще ви кажа, че тъпия собственик на клуб, поради свинска неограничена лакомия, почна да кани точно групЕта да свирят, вместо тези, които наистина свирят. Този бай цървул не мислеше какво следва за в бъдеще. Алчният му гъз би поел всяка икономисана сума в дадения момент, без да мисли в перспектива. Ама те клиентите се разхвърчаха. Не са толкоз много вече. Теглиха, демек, по една п.... майна на все.

Свестните музиканти не щат да свирят и да се навеждат. Искат си своето. Онези, групЕтата, почнаха да се фантазират за великани.

Такиви работи. Вий си чешЕте китарките иначе. Болшинството, де. Или там квот` ви падне за начесване.

:angry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ами добре, хванете тогава да си спретнете една "Гилдия на ПРОФЕСИОНАЛНИТЕ музиканти" да ви защитава правата! Там си заковете хонорарите съотнесени към професионалния разряд на индивида и т.н. пък де да знаеш може да стигнете и доста далеч!

Страшно се ядосвам като ги слушам тези простотии за "подбиване" на заплащането от т.нар. "групета". ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ, които честно казано бих приписал на отчаяни и не достатъчно уверени във възможностите си хора. И в никакъв случай на """" артисти """"!!!

Аз също мисля че музикантите в България взимат мизерни суми, но в никакъв случай това не се дължи на конкуренцията.

Пфу!

Айде пък тогава и аз да си кажа: няма група в тази държава за която бих дал повече от два лева за вход за да я слушам в някакъв осмърдян клуб, на подиумче 2.5м/4.0м/0.25см, звук - кочина, сценично присъствие на пионери и музика поднесена с дълбоко НЕавторски и НЕискрен подход, пък ако ще групарите по цяла нощ да бълнуват партитури.

Това е и причината, когато почувствам нужда от музика на живо да си хващам багажа и да ходя в чужбина да слушам ОРИГИНАЛЪТ, на истински сцени, с истинска организация, истинска публика и истински да се кефя.

Сиктир!

Редактирано от I=====I
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а май не,щото има истини.всички сме виновни малко или много за малкото заплащане.няма условия.и ние и шефовете,и организаторите,и кой ли не правят нещата "такива".колкото повече хора има в пирамидата,толкова по-малко пари взима музиканта.не ми се говори за такива работи или агениции или квото и да е,щото мисля,че на всички ви е ясно за кво става въпрос.истината е някъде там,ама къде..... :angry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе всикчи сме виновни,всички искаме повече пари и за това се ядосваме.то е ясно,че ако можеш да свириш няма да искаш 10 лв :happy: нищо лично,но просто ако един ден си изкарваш хляба с тези мизерни пари -> да се откажеш.тук идва мохабета:"кой за квото е учил" и се приключва темата от моя страна.аз така или иначе нямам отношение,щото ми харесват парите които взимам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

а мен пък ме дразни друго. ясно е, че в заплащането е както се спазариш - като предлагаш готин продукт с високо качество ще ти се плаща много. мен най-много ме дразни това ЧЕ БИДЕЙКИ МУЗИКАНТ АЗ ЛЪЖА ДЪРЖАВАТА !

няма значение - свирил съм и за без пари, за 20 и за 100лв и НИКОГА НЕ СЪМ СВИРИЛ С ДОГОВОР, чрез който държавата получава част от парите за здравни, пенсионни, трупам стаж(пак за пенсията) и т.н. интересно също дори и да си внасяш отделно пенсионни и здравни, какво ли си мисли държавата - имаме един пич на 30 години, той завърши музикалното си образование на 23 и от тогава е безработен, но си плаща данъците на апартамента, данък смет, пенсионни и здравни осигуровки, а явно и живее някак. е не се ли сещат за какво става дума. нали по изборно време имаше и диспут за гилдиите и лицензите. има ли някой запознат с юридическата страна на въпроса. аз не съм. дайте мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това нещо кефи,но ако го има ще стане както в комунистическото време:"отдел култура" или нещо такова и трябва да си член и да те разпределят в коя кръкма да свириш:cheers:малко не ми се вързва,щото няма толкова клубове,пък като работиш с агенция,ти си на договор и си взимаш парите и ти вървят осигуровки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.