Jump to content
Българският форум за музиканти

Заплащане за свирене в клуб


Recommended Posts

Всеки е изгубил години труд, пари и техника за да достигне някакво ниво.

Само ще те поправя, че ИЗГУБИЛ не е много точна дума в случая. Може би по-скоро, Инвестирал. Аз не мисля, че времето прекарано в труд и самоусъвършенстване е загубено. Напротив, загубено е времето прекарано в мързел и бездействие. Споко, не се заяждам, само уточнявам :bravo:

За останалото си прав. :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 258
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Само ще те поправя, че ИЗГУБИЛ не е много точна дума в случая. Може би по-скоро, Инвестирал. Аз не мисля, че времето прекарано в труд и самоусъвършенстване е загубено.

 

:bravo::bravo::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цялата работа е толкова наведена,че дори не ми се говори...не стига че не знаеш в някои случаи колко въобще ще вземеш,ами и трябва да правиш еди кои си и еди коиси песни щото нали...после изведнъж както през цялото време няма никой и точно накрая се изтърсят 5 човека и ти викат"айде сега още едно часче"....така ми е опротивяло от всички начело с Маската че направо :evil: :evil: :evil: .....и кво!!!за кво!!!!хамалогия,ядове....за 20,забележете 2 0 лева...кирливи....да им....beep beep beeeeeep....аз лично се кефя на аудиторията във Fans...та и О!Пишка....това са клубовете,няма какво да си говорим....баси...превъзбудих се нещо :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само ще те поправя, че ИЗГУБИЛ не е много точна дума в случая. Може би по-скоро, Инвестирал. Аз не мисля, че времето прекарано в труд и самоусъвършенстване е загубено. 

 

Аре за етимологията да поспориш с лицето от автара ми*. Той е критик ГОЛЯМ. Най-вероятно всички са разбрали какво имам предвид и без уточненито, но за да не звуча заяадливо се съгласявам. Просто матурата ми беше много отдавна... По време когато младите уважаваха батковците...

 

 

 

*Юлиан Вучков - Професор доктор на филологическите науки. Преподавател в УНСС, телевизионен водещ, автор на 24 книги. :godbless::P:dance::ph34r::P:ph34r:

Редактирано от RockoBG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sunday, всичко си зависи от самите нас и това, как умеем да отстояваме позициите си, естествено, според възможностите си. С една моя група миналата година свирехме често в Маската, веднъж се случи да вземем по 15 лв на човек, тогава се разбрах с шефовете за твърд минимум. Никога не са ме карали да свиря повече от 3 сета, а иначе Данчо ми е споделял нееднократно желанието си да направя еди-какви си парчета, само че те не се вписваха в концепцията ми и аз не съм ги правил. Въпреки това, продължихме да си свирим там, докато групата съществуваше. Не бяхме известни, но поставяхме условията си на местата, на които свирехме и хората се съгласяваха с тях. Изводите си правете сами...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами добре, хванете тогава да си спретнете една "Гилдия на ПРОФЕСИОНАЛНИТЕ музиканти" да ви защитава правата! Там си заковете хонорарите съотнесени към професионалния разряд на индивида и т.н. пък де да знаеш може да стигнете и доста далеч!

Страшно се ядосвам като ги слушам тези простотии за "подбиване" на заплащането от т.нар. "групета". ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ, които честно казано бих приписал на отчаяни и не достатъчно уверени във възможностите си хора. И в никакъв случай на """" артисти """"!!!

Аз също мисля че музикантите в България взимат мизерни суми, но в никакъв случай това не се дължи на конкуренцията.

Пфу!

Айде пък тогава и аз да си кажа: няма група в тази държава за която бих дал повече от два лева за вход за да я слушам в някакъв осмърдян клуб, на подиумче 2.5м/4.0м/0.25см, звук - кочина, сценично присъствие на пионери и музика поднесена с дълбоко НЕавторски и НЕискрен подход, пък ако ще групарите по цяла нощ да бълнуват партитури.

Това е и причината, когато почувствам нужда от музика на живо да си хващам багажа и да ходя в чужбина да слушам ОРИГИНАЛЪТ, на истински сцени, с истинска организация, истинска публика и истински да се кефя.

Сиктир!

:(:headbang::blink:

брава много верни думи каза

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато има такова отношение и "разбиране" към проблемите на сцената,винаги ще се сещам за един култов филм-унгарския "Плешивото куче".Намерете го и го разучете добре преди да правите изказвания от горния тип.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за по-малко от 50 кинта е супер тъпо да се свири в повечето клубове...

 

някой сигурно ще каже " да, ама нова група,.. не са доказани,... без опит,... не са известни,...защо да не започнат на вход или за по 10 лева на калпак?"

 

ако е тоя случай - да свирят без пари, на свободен вход в слабите дни, 2 пъти в месеца. да запишат демо, да репетират до скъсване, да се развиват заедно и поотделно, и когато усетят , че трудът им е ползотворен ще се почустват излъгани ако свирят за 10 лева на вечер.

 

това би изчистило много самозванци, на които мястото им не е на сцена в клуб или където и да е.

 

това ще амбицира хората да се трудят повече, за да бъдат по-добри музиканти, или ще ги накара да се радват на уникалността си, която ако наистина си заслужава, ще намери път нагоре.

 

нека не звуча крайно.

 

положението с живата музика е трагично и само музикантите сме виновни затова.

не е вярно, че хората се дърпат от музиката на живо, групите, рокендрола, дори и кавърите ( е, тука бих поспорил, аз съм за авторската музика на всяка цена)

 

вината е на музикантите - непрофесионализъм и недомисляне.

 

музикантът трябва да има лице. в един момент обаче това се забрави докато трещях(хме)а Proud Mary и gimme all your lovin в swinging hall.

 

може би е било борбата за насъщния, знам ли... за повечето беше именно това... мисля , че им се върна...

 

нека малко по-конкретно по темата сега...

 

 

 

на тези които биха се застъпили за ниското начало и "10-те лева" искам да ги помоля да помислят над това:

 

 

как да свиря за 10 лева, като такситата в 2-те посоки са ми поне 7 лв?

 

как да занеса китара за 2000 лв, усилвател за 500( не бих му дал повече Мюзик Мен, 2х 10", 65 вата), ефекти за 500лв.?

 

как да взема 10 лв на вечер като образованието ми струваше по 1000+ лв на семестър?

 

как да се продам за 10 лева на вечер, като свиря от дете и съм прекарал 1/3 от будния си живот в свирене и самоусъвършенстване?

 

как да изтърпя унижението някакъв кръчмар, който просто няма представа от музика, защото работата му е друга, да ми обяснява какво и как иска да свиря? за 10 лева!??

 

как да се подложа на физическия тормоз да дишам шибания цигарен дим и в паузите да ми дъни някаква музика, която изобщо не се връзва с това , което свиря? за 10 лева???

 

 

 

 

хайде кажете ми сега какво мислите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

подкрепям те на 100% за мнението ти. но няма как да е иначе в БГ- тук никой не разбира от музика, шефовете на барове/кръчми се втурват към евтиното, хората се кефят, когато някой им свири руски романси и соц песни, без значение колко зле. "музикантите" взимат по 10лв и то работят на черно без договор, хората с умения бягат в чужбина, всичко си изглежда нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми Бояне малко ки си ги поразкрасил нещата за драматичен ефект,иначе си прав-просто си е така...а тва че добрите ще пробият рано или късно не е ясно-на повечето им писва преди това да стане и заминават в чужбина да свирят или си намират друго доходно занимание и почват да свирят "ей така за кеф"и нивото,съответно,пада.колко яки български групи са се разпаднали така...уфф май че аз съм депресар,излиза че в България истинска "реализация" просто няма...абе знам ли,аз лично имам здрави нерви и дълбая,па докато ми писне :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

@Katsko, @Mandalay, @Steff и другите, които не съм прочела :cheers:

;):happy::cheers:;)

 

Аз не знам дали като не съм даже"действащ" музикант мога да имам компетентно мнение, но си позволявам все пак да изкажа скромно впечатленийце като публика: колкото повече - толкова повече :exclaim:

Концерт без пари в парка. Първо слушане на живо на няколко групи. Извод след концерта: На Епизод - Quoth the Raven - Nevermore ;) и за 2 лв. На първите, как се викаха - ;) и за 0,50 лв

За Балканджи във Фенс симпатичния чичко с каубойската шапка ако беше казал "10 евро ако обичате", изобщо нямаше да се учудя :exclaim: Честна розета ;);) 3 лв е безобразно според мене :cheers: Евалата на всички, които са "със здрави нерви и дълбаят" :blink:

 

В крайна сметка оцеляват най-силните :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Балканджи във Фенс симпатичния чичко с каубойската шапка ако беше казал "10 евро ако обичате", изобщо нямаше да се учудя :exclaim: Честна розета :D:blink: 3 лв е безобразно според мене :headbang:

права си!

 

обаче ако симпатичният чичко с каубойската шапка всяка седмица ти казва "10 евро ако обичате" по някое време няма да ти се струва толкова симпатичен, гарантирам ;)

 

просто стандарта у нас не е такъв...дай боже някой ден да стане!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четейки тези постове почвам да усещам че положението в София явно е зле.Аз лично не познавам във Варна някой да е работил за 10 лв в клуб.Такава цена няма.Аз лично не си спомням да съм плащал на някого за 3 години по малко от 25 лв.Горе-долу такава е цената в нашия град.А и да ви кажа честно ако някои ми предложи да свири за 10 лв.ще му откажа на секундата.Самия факт че тои се е оценил на тази сума говори достатъчно за неговите умения.Споменават се някъкви черни пари.Без договори и т.н.(цитирам kitaratapesho)Искам да ви кажа че вече никои собсвеник няма файда да плаща пари на ръка.Ами ок.Идвате в кръчмата подписваме договор.В това уверявам ви няма никакъв проблем.Проблема е вие трябва да ми издадете фактура.Коя е тази група в БГ която има фирма?Има още един начин:издавам хонорарна бележка само че за нея ми трябва Булстат номер.Колко от вас имат Булстат????И когато доиде любимия ми март месец трябва да се снася на данък на маика България защото тя се грижи прекрасно за нас.А ако имам фактура аз си узаконявам разходите по групите.

Така че не е точно така работата в БГ.С този пост не целя да се заяждам с никого просто обяснявам как стоят нещата.Управлявам клуб но съм и си оставам музикант преди всичко.С уважение Цецо Игнатов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коя е тази група в БГ която има фирма?

не знам за колегите, но аз имам фирма на мое име - фирма ******. баща ми навремето я беше направил за некви далавери ама ми я остави после. но какво от това. никога не е и ставало дума за нея. но и това е до време, имам една идея за моята група, фирмата и осигуряването. също така мисля и един учебник да се издаде догодина от тази фирма. още не съм проверил точно какво е положението с легалното даване на уроци по китара, сигурно ще съм първия в България, поне официално :bravo:

 

едит: бях написал името на фирмата ми, но от съображения за сигурност го махам - биг брадър ни гледа от зоната на изгряващата сила - здравейте приятели :hello: . оставям само звездички. ако някой прояви особен интерес, може на лично да получи информация.

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.