Jump to content
Българският форум за музиканти

Звукът който търсех


Dylan_101

Recommended Posts

... и аз чух подобен звук от лайн 6 - 70 ватовия спайдър 3 в един сайт като демо , но както може да се предположи никъде не пишеше как е записвано или дали е обработвано в последствие ... въпреки че на демотата не винаги може да се вярва ...http://www.musiciansfriend.com/product/Line-6-Spider-III-75-Modeling-Combo-Amplifier?sku=482272 ... ето го линка - чуйте демотата Metal Red и Red Insane ... е и другите ако искате :o . Цеко :)

Аз знам отговора, но няма да кажа, защото няма да е честно. Обаче колегата Занев е много прав донякъде, когато направи аналогията с Line 6. Истината е, че (може би) тази бленда на Спайдъра е симулирана от амп, като на Дилън_101.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз знам отговора, но няма да кажа, защото няма да е честно. Обаче колегата Занев е много прав донякъде, когато направи аналогията с Line 6. Истината е, че (може би) тази бленда на Спайдъра е симулирана от амп, като на Дилън_101.

Ехее, и това ако не е реклама на line6...

 

Енгъла звучи определено по-режещо, моя амп е мек и галещ ухото. Разбира се трудно е да се каже какво точно му е типичното звучене, защото той е способен на безкрайно много различни тонове. Даже мисля че по-tweakable сериен амп май няма, или поне не се сещам.

 

И така, отговорът е:

new-35fit.jpg

 

За тези които имат проблеми със сертификата на сайта, става въпрос за Mesa MarkIV compact комбо с EVM говорител.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз знам отговора, но няма да кажа, защото няма да е честно. Обаче колегата Занев е много прав донякъде, когато направи аналогията с Line 6. Истината е, че (може би) тази бленда на Спайдъра е симулирана от амп, като на Дилън_101.

Ехее, и това ако не е реклама на line6...

 

Енгъла звучи определено по-режещо, моя амп е мек и галещ ухото. Разбира се трудно е да се каже какво точно му е типичното звучене, защото той е способен на безкрайно много различни тонове. Даже мисля че по-tweakable сериен амп май няма, или поне не се сещам.

 

И така, отговорът е:

new-35fit.jpg

 

За тези които имат проблеми със сертификата на сайта, става въпрос за Mesa MarkIV compact комбо с EVM говорител.

 

Значи сме колеги,честито много е яка тази машина.А ето го и моя

34707563347.jpg

Да сме живи издрави да си ги надуваме

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Верно много яка машина! ;)

 

Моя е обаче по-винтидж, Mark IVA, а твоя като гледам е B. :) Казват че били войснати леко различно...

А output level потенциометъра къде ти е?

С С-90 ли е или EVM?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уелкъм то дъ фемили! ;)

 

Това нещо не само гали ухото (както каза а и както се чува от семпъла), но и окото! ;)

 

Честито!!

 

;):)

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... ами то не случайно с описанията на Лайн 6 пише че симулациите на метал кубета са правени по модела на Меса Буги ... въпреки че най вероятно ако сложим двете кубета разликата в саунда на живо ще е от земята и небето ... е и разликата в парите сигурно ще е такава - говоря за цените на нови кубета а не втора ръка - проверих в Томан и както и се очакваше най евтиното кубе на Меса беше около 1600-1700 евро а горната граница беше 3000-3500 евро а Лайн 6 спайдър 3 е от 95-400 евро в зависимост от мощноста , което се абсолютен ташак в сравнение с Месите , а 529 евро струва 250 ватова глава Лайн 6 с колона HARLEY BENTON G412A с 4 по 12 инча говорители ...... явно е че разликата е близо 8-10 пъти в цената и е нормално и в качеството да е такава . Цеко :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Верно много яка машина! ;)

 

Моя е обаче по-винтидж, Mark IVA, а твоя като гледам е B. :) Казват че били войснати леко различно...

А output level потенциометъра къде ти е?

С С-90 ли е или EVM?

 

Моя говорител е Mesa Black Shadow.Иначе кубето го взех със счупен левъл пот,малко гадно е ама така е със секъндхенд хавите

 

34707563216.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя говорител е Mesa Black Shadow.Иначе кубето го взех със счупен левъл пот,малко гадно е ама така е със секъндхенд хавите

Да, то и на двата пише Меса Блек Шадоу. Твоят е с С-90 обаче, пише го в дясното бяло правоъгълниче на задницата говорителя.

 

А за секънд хенда е така, да. Моя случай е още даже по-тежък, защото купих ампа неработещ. Отне ми към една седмица да открия проблема, и до момента не е напълно отстранен, ами му трябва външно захранване с 12V DC. Но от друга страна това е още една добра причина да опознаеш ампа си "отвътре". А пък е и доста изгодна сделка като цена.

 

Между другото забелязах че на снимката ти 8 омовия говорител ти е включен в 4 омовия изход. Това е safe mismatch по принцип, но води до по-студен режим на работа на крайното стъпало (4-те 6L6). За оптимален тон 8 омовия изход е по-подходящ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя говорител е Mesa Black Shadow.Иначе кубето го взех със счупен левъл пот,малко гадно е ама така е със секъндхенд хавите

Да, то и на двата пише Меса Блек Шадоу. Твоят е с С-90 обаче, пише го в дясното бяло правоъгълниче на задницата говорителя.

 

А за секънд хенда е така, да. Моя случай е още даже по-тежък, защото купих ампа неработещ. Отне ми към една седмица да открия проблема, и до момента не е напълно отстранен, ами му трябва външно захранване с 12V DC. Но от друга страна това е още една добра причина да опознаеш ампа си "отвътре". А пък е и доста изгодна сделка като цена.

 

Между другото забелязах че на снимката ти 8 омовия говорител ти е включен в 4 омовия изход. Това е safe mismatch по принцип, но води до по-студен режим на работа на крайното стъпало (4-те 6L6). За оптимален тон 8 омовия изход е по-подходящ.

 

Да,видях какво имаш предвид(за говорителя),ще пробвам и да го включа на 8 ома.Мерси за информациите :thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Завиждам, при това не съвсем благородно :-)

Успокоението ми е, че като слушам записите усилвателя е случил на човек. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това нещо вади почти същия звук на дист канала..... и а разликата в цената има!!!

 

AT112_2.jpg

 

http://www.musiciansfriend.com/product/B52...ombo?sku=480046

 

Ако случайно някой друг също го е пробвал да казва, ама на мен доста ми допадна! :band2: Лайн 6-а ми звучеше анемично, без power в него..... :whistle:

 

~800евро в Гърция!!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.