Jump to content
Българският форум за музиканти

Reamping


ProjectHamsterdam

Recommended Posts

Мерси за корекцията. :) Аз скочих направо на Delta 1010LT - оказа се че входо-изходите там са небалансирани и оттам заключението. Подчертавам че на мен балансиран изход ми трябва единствено, защото входът на реампинг боксът е балансиран. Ако ще правим компромисни решения небалансиран изход към балансиран вход, по-добре въобще да се мине без реампинг бокс. :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има също FireWire/USB интерфейси, които имат балансиран вход. Някои имат комбиниран XLR/TRS вход. Но те са по-скъпи пък... :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента не ми достигат каналите, които мога да записвам отделно и едновременно, така че търся нещо такова, но. . . мисля да пусна отделна тема за това, че от вчера го обърнахме на саунд карти и интерфейси. Тук е за реампинг. :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за корекцията. :happy: Аз скочих направо на Delta 1010LT - оказа се че входо-изходите там са небалансирани и оттам заключението. Подчертавам че на мен балансиран изход ми трябва единствено, защото входът на реампинг боксът е балансиран. Ако ще правим компромисни решения небалансиран изход към балансиран вход, по-добре въобще да се мине без реампинг бокс. :thumbup:

Не знам, на мен мониторите ми запяха съвсем друга песен като смених картата и сложих балансирани кабели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, реших че е по-добре просто да пусна сравнение между реамп бокс и диай наобратно.

 

Reamp Box

Reverse DI Box

 

С DI-я става работата, но когато не се свири си личи постоянния шум. С реамп бокса няма шум.

:greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ей, sw1tch, не си споменавал че си толкова навътре с материала:

 

http://www.freereamping.com/

 

На сайта има тонове семпли, но не мога да ги чуя в момента (включително и тези отгоре).

 

Какъв е реамп боксът?

 

Моят проект с опознавателна цел е малко позамрял в момента. . . вече свикнах с адаптерите, остава само да запиша някой и друг сампъл. :no:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро говорих с президента на корпорацията и разбрах, че се готви нещо готино по въпроса - само да се набавят яките трансформъри (не тези от филма).

Очаквам с голям интерес. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 years later...

Да попитам може ли реампването да мине без DI ако се запише през M-audio fast track pro китарата директно в интерфейса, за монитор да се използва Гитар риг или друг VST и после готовите китари и басове да се носят в студио или да събираме пари за DI ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам тази техника. Не бих казал, че винаги е удачна. Още докато сплитна китарата през DI box за директен запис - сигналът който отива към ампа вече не е същият (още при самия запис и свирене).

 

Леко ми се струва по-слаб от оригиналния, ако сравня с директно набучена китара в ампа. Честно казано, не знам на какво се дължи, но разлика има и се усеща веднага.

 

Проблеми с шум често има - хубаво е DI бокса да има lift/ground - това при мен реши този проблем. DI бокса ми е Palmer, а реампъра - Radial.

 

Готини джаджи, но не бих разчитал само на тях ... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.