Jump to content
Българският форум за музиканти

* Крадени песни *


Jordan_J

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

1:27 - 1:53

 

0:48 - 1:22

 

не знам, втълпявам ли си, но преди малко слушах парчето на елувейтие, като в същото време правех нещо друго и се хващам, че си припявам песента на еванесънс. всъщност не съм си направил труда да проверя датите на издаване на 2те песни. така че не мога да кажа кой от кого. 

Редактирано от kulov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

По-скоро за "Кукла" са дръпнали доста от тази на Fish от "Marillion":

 

Редактирано от vanboy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^много си прав,тя оди на валс като ритмика,

то понякога има несъзнателни кражби,щото някой му се е набила някаква мелодия в главата,ама в случея не е баш така..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

http://www.youtube.com/watch?v=A4E_yrILHcM

 

Children of the Sea is a song by English Heavy metal band Black Sabbath which was originally released on their ninth studio album"Heaven and Hell" in 1980.[1]

 

http://www.youtube.com/watch?v=clcOvhQI50Q

 

This song is performed by Axel Rudi Pell and appears on the album Wild Obsession (1989), on the albumThe Ballads (1993) and on the album The Ballads II (1999).

 

Струва ми се, че бай Аксел не се е посвенил да крадне, макар на мен лично Broken Heart да ми харесва повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен не ми прилича особено, да не говорим за крадене.

 

Честно казано повече ме възмути факта как може да пуснеш версия НЕ с Дио... :ban:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Честно казано повече ме възмути факта как може да пуснеш версия НЕ с Дио...  :ban:"

нема повече  :D  :D

 

слушай песента на сабат след 1:28. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук има една поредица за Led Zeppelin : 

 

Led Zeppelin Plagiarism part 1:

 

 

Led Zeppelin Plagiarism part 2:

 

 

Led Zeppelin Plagiarism part 3:

 

 

Фен съм на Зепелин, не ме разбирайте погрешно, не злобея, просто споделям ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Svet,

Примерите дадени от теб, са по-скоро за тема, "Кавър версии надминали оригинала".

Кражба аз тук не виждам, виждам страхотни аранжименти и поглед какъвто може да имат само големите музиканти.

Нищо лично, не се заяждам и аз съм фен на Led Zeppelin. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми направи впечетление това, че не са дали кредити на никого. Даже са си ги преписали. За мен това не е кавър врсия ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако под "кредити" визираш, че са обявили композициите за сто процента тяхно дело, позволи ми да не се съглася.

Например в първият/дебютен албум, са описани чинно имената на авторите(да не се бърка с изпълнител) на:

"Babe I'm Gonna Leave You" - Anne Bredon , "You Shook Me"- Willie Dixon, J. B. Lenoir ,"I Can't Quit You Baby"- Willie Dixon

П.П. Относно преписването, по онова време доста се е "преписвало" и слава богу.

Редактирано от ciriljhonson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кредитите, до колкото съм осведомен, са били дадени, след издаването на албумите. Първоначално са били вписани само имената на Page, Plant, Bonham и Jones. Поправи ме ако бъркам. Не искам да влизам в спор, просто искам да се изясни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мир братле, аз също не се заяждам.
Всеизвестно е, че UK групите от онова време са били силно запалени и повлияни от американският блус.
Благодарение на това се пръква прекрасна музика, която всъщност си е един по-различен прочит.
По твойта логика, ако Led Zeppelin са преписвачи, какво да кажем за Roling Stones, Cream, Beatles, Ерик Клептън, Джеф Бек и т.н.
Не мисля, че нарочно и целенасочено, някой е злоупотребил с нечии авторски права.
Знаеш ли най-много ми харесва това, че тогава е имало някаква, такава вълшебна среда в която е прониквала хубава и качествена музика. Всички са гледали един от друг и взаимно са се учили, допълвали и УсЪвършенствали.
Поне ми се иска да е било така... ; )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка всеки е преписвач до някаква степен. Умишлен или неумишлен. Всички се влияем от това което ни харесва и се стремим да правим нещо по-добро или поне подобно :)

Мир и поздрави с "All my love" - изумителна песен. Kато си представя, че Page не е искал да я записват...цък цък :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.