Jump to content
Българският форум за музиканти

* Крадени песни *


Jordan_J

Recommended Posts

Спрях да следя темата почти още в началото, откакто се превърна в помия и не ми се проверява следното дали е споменато - имаше големи скандали около него и май все още продължават в съда:

 

DIMMU BORGIR - 'Mourning Palace'

Bushido - 'Mittelfingah'

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

http://vbox7.com/play:db32dadd

 

Помня, че имаше развитие и бяха открили 7 или 9 еднакви мелодии, сред които бяха парчето на Слави Трифонов и Софи Маринова от същата Евровизия, песен на Лили Иванова и песен на СТИВИ УОНДЪР. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правете разлика между кавъри и крадени песни.

"Спри се" на Сигнал със сигурност не е крадено парче, а по-скоро българска адаптация на оригинала.

 

я да дефинираме кражба - използването на мелодия или цяла песен без официалното разрешение на собственика. Та Сигнал дали имат официално разрешение да запишат и разпорстраняват чужда песен със собствен текст (под разрешение се разбира - дали си плащат за това). Аз не мисля - значи парчето е крадено !!!

 

в тая държава дето се кръде като за световно какво ви учудва че и музика се краде колкото и от където може

 

Верно си е доста нагла кражба от страна на сигнал. Музиката е 1:1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...
Отговорено (Редактирано)

Ето и една песен, за която май никой не е споменал...

 

Тъмнокосо момиче на Калин Вельов и TUMBAITO

 

http://www.youtube.com/watch?v=4nMJAPpNdbE

 

One note samba, Jobim

 

Редактирано от Schagerl
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Все си казвах,че песента "Кукла"на Атлас съм я чувал от западен изпълнител много отдавна...ето:

 

Fish - The Company:

Редактирано от vanboy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изчетох цялата тема и ми се стори доста интересна...

Искрено съжалявам, че никой от Вас не е написал нищо за похвата "семплиране", който от доста време насам буквално е завладял музикалният свят.

Проверете Whosampled.com и може би ще откриете доооста неща, които ще Ви заинтригуват.

Като почитател на музика, която основната и дейност (как звучи само ) е семплирането (естесвено става дума за хип-хопа), мога да кажа, че с този похват се получават наистина доста интересни бийтове.

Естествено(защо ли тази дума :D) в България аз лично познавам много малко хора, които си плащат авторските права, за да семплират.

Това лято имах възможност да се запозная и общувам с едно MC от Бостън, който ми обясни, че дори и в Щатите под внимание се взимат само изцепкките на major лейбълите, понеже е видно, че съдиш този , от който можеш да вземеш пари. Другият вариант е "пресвирването" (Dr.Dre и Kanye West го използват супер добре), при който се плаща само за оркестър или отделен музикант и т.н.

А какво да кажем за Daft Punk, които през живота си не са изсвирили и една нота :bravo:

Dj Shadow и т.н...една малка част от примерите...

 

Amen loop-a който е мега разпространен...

 

Иначе и мен не ме кефят БГ вариантите на доста парчета...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, чета постовете ви и слушам всичко, да видя наистина как е. 80% от примерите, които давате са чисти съвпадения...... Толкова много музика има измислена вече, че е невъзможно да не улучиш нещо, което да напомня на друго...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
че е невъзможно да не улучиш нещо, което да напомня на друго...
а как един Кобейн например свири 2-3 тона,които не напомнят много на друго :D ?Или оправдаваш нашите селски звезди,на които им е по- типично да откраднат нещо,защото така е по-лесно? Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.