Jump to content
Българският форум за музиканти

* Крадени песни *


Jordan_J

Recommended Posts

:punk_guitar: ЦСКА не заслужават повече! Само да го видя дебе... пълничкия чорбар Венци от "Светльо енд дъ леджендс" ще го побъркам от бъзик! :greenball: Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малее тия лайновози са развилили Another Day... Просто как може... Нямам думи.. поне да бяха оставили солото :punk_guitar: Pitch Shifta :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно си спомняте за брейкърите от Flying Steps, и по-специално за парчето 'In Da Arena', чиято мелодия е крадната от 'Situation' на Yazoo. В един хит от 1996 г. е използван друг елемент от същата песен, а в парчето на брейкърите има и други взаимствания.

 

Yazoo - Situation

Flying Steps - In Da Arena

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте,

Винаги съм си мислела, че песента на Тони Димитрова "За тебе хората говорят" е по музика на Стефан Диомов: http://vbox7.com/play:9372f678

Съвсем случайно, търсейки друга песен, попаднах на това:

 

best match 1

page: http://www.popdict.com/dict_hebrew.htm

mp3: http://www.popdict.com/clicks/dict.php?uri=TodaSound.zip

 

best match 2

http://www.youtube.com/watch?v=mvKj3PX-JYY...feature=related

 

other:

http://www.youtube.com/watch?v=H88M2RkCsSw

http://www.youtube.com/watch?v=TcsGHhvJGLQ...feature=related

 

 

И иди и обяснявай на чужденците, че "И ние сме дали нещо на света..."..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Винаги съм си мислела, че песента на Тони Димитрова "За тебе хората говорят" е по музика на Стефан Диомов.....

 

.... И иди и обяснявай на чужденците, че "И ние сме дали нещо на света..."..

 

 

Визираната песен никога не е била посочвана, като творба на Ст. Диомов, или на който и да е Бг. автор! Това си е гръцка песен, а Т.Димитрова я изпълнява с български текст от Иван Ненков и фактът никога не е бил скриван!

 

... А че се включваме в дискусии и даже отсъждаме само защото "... винаги си мислим" нещо си (непроверено, неясно, непотвърдено) - това на чужденците (и не само) им е ясно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...мислех, че оригиналът, който пращам е еврейски...

И аз намерих разни дискусии след поста си тук, относно тази песен, но преди това никога не бях чувала и съответно се изненадах изключително неприятно, поради това, че когато излезе тази песен, беше тотален хит из цяла БГ и никъде не се е говорело, че е гръцка или каквато е там :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...мислех, че оригиналът, който пращам е еврейски...

 

Напълно е възможно "първообразът" да не е гръцки. Не ме вълнува особено, за да се задълбочавам в търсене. Това което исках да посоча е, че песента не е с присвоено (крадено) Бг-авторство!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Кой не е говорил ?

В моята компания това беше доста обсъждано. Но не е крадена - никъде не пише , че е на Диомов..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Кой не е говорил ?

В моята компания това беше доста обсъждано. Но не е крадена - никъде не пише , че е на Диомов..

 

Възможно е, но аз не съм от твоята компания,

явно нямам твойте (законните) разбирания за "крадена песен"

и изглежда не разбирам как се правят песни въобще

(и очевидно не говорим само за чалга, която не слушам)...

 

Ето какво се случва:

Търся еврейска песен във връзка с филма "Whose is this song?" и ненадейно попадам на песента на Тони - в еврейски вариант.

Явно вие нямаше да се изненадате, но аз останах шокирана.

 

Това, което казах е:

1. Харесвам Тони Димитрова, слушам нейни песни от край време, чета, когато пишат за нея... но това не съм го чула и не очаквах да го науча случайно и то след около 10 години.

 

2. Шокирах се да чуя абсолютно същата песен, без дори малка разлика поне.

По-скоро ме хвана яд, че винаги копираме от някъде, правим хотове, които всъщност не са съвсем наши. Не можем ли в крайна сметка да измислим нещо свое и достатъчно добро?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...мислех, че оригиналът, който пращам е еврейски...

 

Напълно е възможно "първообразът" да не е гръцки. Не ме вълнува особено, за да се задълбочавам в търсене. Това което исках да посоча е, че песента не е с присвоено (крадено) Бг-авторство!

 

Аз не се вълнувам от законния смисъл на "кражба на песен". Т.е. възможно е песента да е законна :) т.е. "не е крадена".

Но, за мен това не е важно (или: какво от това?)

 

Това, което аз казах е, че мен точно произхода ме развълнува. Ако сте си направили труда да отворите линковете, щяхте да забележите, че не говорим за образ и първообраз. В случая говорим за копие и оригинал.

(копирна машина: изкарва всичко, както е било в оригинала)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Това, което аз казах е, че мен точно произхода ме развълнува. Ако сте си направили труда да отворите линковете, щяхте да забележите, че не говорим за образ и първообраз. В случая говорим за копие и оригинал.

(копирна машина: изкарва всичко, както е било в оригинала) ....

 

Основният труд, който си направих е, да прочета заглавието на темата. Според него във всички случаи говорим за " ***КРАДЕНИ ПЕСНИ***".

 

А това - да вземаме отношение по дадена тема и чак след предизвиканите коментари, да уточняваме и поясняваме, че имаме предвид нещо не точно по темата - на чужденците (и не само) им е ясно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А това - да вземаме отношение по дадена тема и чак след предизвиканите коментари, да уточняваме и поясняваме

...причината, за което е, че първото ми съобщение не беше проченето. Съответно отговора беше с отклонения. И последвалите уточненията бяха по Вашия отговор, а не по първото ми съобщение. (Ако искате го прочетете отново.)

 

Това което аз разбирам е, че тук говорим за законния смисъл на "кражба на песен". Т.е. те крадът, не си признават и все още не са ги хванали.

Това на мен не ми стана ясно от заглавието и първите 5 страници. В този случай, очевидно, аз нямам какво да кажа (дори незнам дали да чета), тъй като, очевидно, съм много под нивото на хората в този форум.

 

Последен въпрос: ако Вие, 10 години си купувате месо от магазина и на етикета пише "с добавени консерванти". Ако след 10 години Вие научите, че никъде не са написали "без месо" или "вместо месо се използва соя". Тогава:

1. Това кражба/лъжа ли е? Според закона? А Вие лично излъган ли сте?

2. Това може ли да се публикува във форум "фалшива продукция"?

 

Както разбирам, Вашият отговор е: не може да се публикува, защото това не е фалшива продукция.

Просто човекът не е бил запознат и той по-скоро трябва да се оплаче във форума "какъв съм идиот".

 

Това, което Вие казвате: никъде не пише "по музика на Ст.Диомов", т.е. всичко е ок, няма престъпление, няма криминално деяние.

Това, което аз казвам е, че никога не е коментиран широко фактът, че музиката е 1:1 копирана от друг източник и кой е той. Нещо, което трябва да се обяви. Колкото по-голям хит става една песен, толкова по-ясни трябва да са подробностите.

 

Защо подробностите са важни? Ето линк към песента на Азис "Напипай го" и оригинала - http://vbox7.com/play:7bb451df . Оригиналът изглежда прилична египетска песен, макар и да не разбирам текста. Интересно ми е, можете ли да слушате с удоволствие оригинала, ако сте запознат с циничния текст на песента на Азис?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Винаги съм си мислела, ...

 

 

На мен ми се струва, че горната фраза определя Вашата позиция и основните Ви мотивационно-доказателствени ресурси в проведената дискусия. Т.е. мислим си, че нещо си е "така", а то всъщност "не е така". ... После нарамваме менците и обикаляме 9 кладенеца.

 

А всъщност, едно нещо се формира; формулира; съотнася; съди... според определен регламент с обективен (природни, физични и подобни закони), или субективен (обществени закони и нормативи - напр. Зак. за авторското право ... и частни договорености - напр. споразумение за използване на чужд продукт) произход.

 

Т.е. - кражба е нещо, което нарушава регламента за собственост.

 

Нарушение в "месарско-соевата индустрия", е когато на етикетчето няма описани съставките на продукта (според обществено приет норматив).

 

Останалото е полет на мисълта и развихряне на въображението - често полезни при творческата работа.

.... Но противопоставени на определени, приети норми са си просто празни приказки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което Вие казвате: никъде не пише "по музика на Ст.Диомов", т.е. всичко е ок, няма престъпление, няма криминално деяние.

Това, което аз казвам е, че никога не е коментиран широко фактът, че музиката е 1:1 копирана от друг източник и кой е той. Нещо, което трябва да се обяви. Колкото по-голям хит става една песен, толкова по-ясни трябва да са подробностите.

 

 

 

Съгласен съм с теб-нещо,което хитро се скрива чрез формулата:"Няма да го обявим и пак няма да ги излъжем" за мен си е измама,защото хората остават с убеждението,че това е творчество на хитреца.Давам пример и с тези,дето ни ръководят,както и някои тв игри,с рекламите по телевизиите от които така или иначе ми е втръснало-само ни ментят..егати овцете де'т сме!

Редактирано от vanboy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Напълно подкрепям!Ми така де...платили са си хората, за да ползват продукта (поне се надявам), ама замазват очите на хората после.Поне като се копира, то поне да става интелигентно!

2. Шокирах се да чуя абсолютно същата песен, без дори малка разлика поне.

По-скоро ме хвана яд, че винаги копираме от някъде, правим хотове, които всъщност не са съвсем наши. Не можем ли в крайна сметка да измислим нещо свое и достатъчно добро?

А за това...ми можем...можем...и го правим...има много талантливи български музиканти, които правят невероятна музика, но поради това, че нагоре по стъпалата са се наредили тези псевдо артисти, композитори, продуценти и т.н. няма как талантливите да се покажат...

Имаше един виц по този повод...

В ада всеки народ си имал собствен казан и си врял в него. До всеки казан имало по един дявол да пази да не излизат хората отвътре.Само до българския казан нямало дявол.Попитали старшия дявол: " Защо няма дявол само при българския казан?", а той отговорил: "Ами че защо трябва някой да ги пази?Ако някой тръгне да излиза, веднага другите го дърпат обратно!".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.